Kredyty na święta-nie daj się zwieść. Comperia mówi co jest ważne!

2009-10-26 14:56:39

W Stanach Zjednoczonych witryny sklepów zapełniają się ozdobami choinkowymi już w październiku. Święta to doskonały moment na opróżnienie kieszeni klientów. Korzystają z tego prawa również banki. Czym charakteryzują się kredyty na święta i dlaczego są dostępne również w lecie?

Specjaliści od marketingu produktów bankowych wykształcili w głowach klientów przynajmniej kilka rodzajów kredytów: na święta, na wyprawkę, na wakacje, na remont, itd. Zdradzimy tutaj małą tajemnicę. Otóż z punktu widzenia bankowca to za każdym razem ten sam kredyt! Różnica tkwi tylko w kolorze opakowania… Z tej perspektywy kredyt świąteczny możesz dostać nawet w lecie.

 
Złapać klienta
 
Pierwszy punkt programu to zwabienie klienta do oddziału na spotkanie z wytrawnym sprzedawcą – konsultantem. Każda okazja jest dobra by wzbudzić w „Kowalskim” potrzebę. A tą łatwo stworzyć w aurze świątecznego nastroju. Zastaw stół po brzegi, zrób rodzinie wyjątkowe prezenty, zadbaj o wszystko! Jakże miło, ale skąd pieniądze na to wszystko? Z kredytu, kochany, z kredytu…
 
 

Kliknij i znajdź najlepsze aktualnie kredyty gotówkowe!

 

 
Kredyt to nic złego
 
No ale przecież kredyt to nie same zło. Wprawdzie usługa kosztuje, ale możesz się cieszyć przyjemnościami „tu i teraz”, a nie tylko żywić marzeniami. Sztuka w znalezieniu odpowiedniego banku, ominięciu haczyków oferty, płaceniu niskich rat. Poddawanie się marketingowym zabiegom banków pakujących „świąteczne” kredyty nie będzie w tym kontekście dobrym rozwiązaniem. Te „nieświąteczne” mogą się okazać po prostu tańsze.
 

 
Porównaj cały rynek
 
Właściwie każdy bank ma w ofercie kredyt gotówkowy. To jest to co szukasz, by spędzić lepiej święta. Banki stosują różne nazwy dla sprzedawanych kredytów, ale zawsze poproszą o zapłatę prowizji, odsetek, ewentualnie składek ubezpieczeniowych. Twoim zadaniem jest rozebranie oferty na najmniejsze części i wybranie tej najtańszej. Zbierz informacje sam, poproś znajomych, skorzystaj z doradców, policz na porównywarce finansowej. Każdy sposób ma swoje plusy i minusy. Ważne byś wybrał najlepiej.
 
Chcesz podyskutować o tym jak najlepiej sfinansować świąteczne zakupy? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl