Kredyty na 40 lat w Banku BGŻ

2008-08-20 00:00:00

Bank wydłużył okres spłaty kredytów hipotecznych i budowlanych.

Maksymalny okres 40 lat obowiązuje dla wszystkich celów kredytowania, zarówno dla kredytów udzielanych w złotych, jak i w walutach wymienialnych.

W niektórych bankach kredyt można zaciągnąć na jeszcze dłuższy okres. Rekordziści – Millennium i Santander – udzielają kredytów złotowych nawet na 50 lat. W BOŚ można zaciągnąć taki kredyt w promocji do końca roku, ale w opcji z ubezpieczeniem. Maksymalnie na 45 lat dostaniemy kredyt w Nordea Banku (złotowy) i w Millennium (we frankach szwajcarskich), a na 40 lat w DomBanku (złotowy i we frankach), ING Banku Śląskim (przy wkładzie własnym powyżej 10 proc.), Polbanku EFG i PKO BP. Kredytów w złotych na 40 lat udzielają m.in. GE Money Bank, Fortis Bank i Deutsche Bank PBC. W niektórych bankach uzyskanie takiego kredytu będzie możliwe przy spełnieniu dodatkowych warunków, np. przy wniesieniu wysokiego wkładu własnego.

Z wyborem okresu kredytowania ściśle wiąże się wiek kredytobiorcy. W momencie spłaty ostatniej raty kredytu wiek najstarszego kredytobiorcy nie może przekraczać ustalonego przez każdy bank progu. Zazwyczaj jest to około 70 lat. W takiej sytuacji osoba w wieku 50 lat mogłaby pożyczyć pieniądze maksymalnie na 20 lat.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl