Kredyty hipoteczne w Credit Agricole - bez prowizji, a przez rok i bez marży

2012-04-04 09:26:31

Credit Agricole uatrakcyjnił ofertę swoich kredytów hipotecznych. W ramach promocji trwającej do 1 czerwca br., jest szansa, aby nie zapłacić prowizji za udzielenie kredytu, oraz aby marża kredytowa w pierwszym roku wynosiła 0 proc.

Promocja, którą wystosował Credit Agricole, dotyczy zarówno „zwykłych” kredytów mieszkaniowych, jak i zobowiązań w programie dopłat Rodzina na Swoim, tak samo na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Polega ona przede wszystkim na obniżeniu marży do 0 proc. przez 12 pierwszych miesięcy od uruchomienia kredytu. Po tym czasie marża wynosić będzie od 0,99 proc. do 1,30 proc., a ostateczna wysokość zależna będzie od posiadanego wkładu własnego.

Ponadto, także w ramach promocji, osoby, które złożą wniosek bezpośrednio w placówce nie zapłacą prowizji za udzielenie kredytu.

Warunkiem skorzystania z promocyjnych warunków kredytu hipotecznego w Credit Agricole jest otwarcie konta osobistego z comiesięcznym wpływem wynagrodzenia, a także zakup ubezpieczenia na życie.

Warto także przypomnieć, że do czasu dostarczenia wpisu hipotecznego na rzecz banku marża będzie powiększona o tzw. ubezpieczenie pomostowe. Bank pobiera także opłatę w wysokości 3 proc. od salda zadłużenia w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu w okresie pierwszych czterech lat od jego uruchomienia.

Jak podaje Credit Agricole, w ramach promocji rata 30-letniego kredytu na 170 tys. zł (20 proc. wkładu własnego) w pierwszym roku będzie wynosić ok. 1 076 zł do czasu ustanowienia hipoteki (bank przyjął do obliczeń 6 miesięcy) i ok. 957 zł po jej ustanowieniu. Dla ofert nieobjętych promocją, z marżą 1,30 proc. w całym okresie kredytowania, miesięczna rata takiego kredytu wynosiłaby ok. 1 214 zł do czasu ustanowienia hipoteki i ok. 1 096 zł później. Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam