Kredyty gotówkowe-trendy. Oprocentowanie (jeszcze) nie rośnie

2010-03-05 12:59:04

Kredyty gotówkowe to najłatwiejszy i najszybszy sposobem uzyskania dodatkowych środków na finansowanie nieprzewidzianych wydatków. Comperia.pl co miesiąc pokazuje zmiany na rynku kredytów gotówkowych. Chcesz sprawdzić opłaty za udzielenie pożyczki? Interesuje Cię najtańszy kredyt gotówkowy? Sprawdź, gdzie to możliwe!

Jak sprawdzamy trendy na kredytach gotówkowych?
 
Od kilkunastu miesięcy śledzimy zmiany zachodzące na rynku kredytów gotówkowych. Prześwietlamy trzy kategorie kredytów, różniące się między sobą dwoma parametrami: wysokością kwoty kredytu oraz okresem kredytowania (1 tys. zł na 12 miesięcy, 5 tys. zł na 36 miesięcy, 10 tys. zł na 60 miesięcy). W każdej kategorii analizujemy 10 najlepszych ofert bieżących, wyliczając na ich podstawie średnie wartości raty, oprocentowania rzeczywistego i prowizji.
 
Kredyty gotówkowe – oprocentowanie stabilne
Wśród wszystkich kredytów gotówkowych rzeczywista roczna stopa oprocentowania w lutym nieznacznie spadła. Niemniej jednak, zmiany nie przekroczyły 1 pkt. procentowego. RRSO dla kredytów w wysokości 1 tys. i 5 tys. złotych wynosi odpowiednio 21,46 proc i 17,93 proc. w skali roku. W przypadku pożyczek na wyższe sumy z dłuższym okresem kredytowania – 10 tys. zł na 60 miesięcy– średnie oprocentowanie jest nieznacznie niższe. Obecnie można spodziewać się go na poziomie 17,50 proc.
 
Oprocentowanie kredytów gotówkowych-zmiany średniego poziomu
kredyty gotówkowe oprocentowanie
 
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Kredyty gotówkowe – opłaty niższe niż miesiąc temu
Po nieznacznych podwyżkach w styczniu opłaty za udzielenie kredytów gotówkowych powróciły w lutym do poziomu z końca ubiegłego roku. Prowizja w przypadku wszystkich rozpatrywanych kredytów nie przekracza średniego poziomu 2,75 proc. Najniższe opłaty banki pobierają za kredyty w wysokości 10 tys. zł, zaciągane na okres 60 miesięcy – 2, 65 proc. kwoty udzielonej pożyczki.
 
Kredyty gotówkowe i opłaty-zmiany średniego poziomu
 
kredyty gotówkowe oprocentowanie
 
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
 
Kredyty gotówkowe – raty bez zmian
W związku z kosmetycznymi zmianami wysokości rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania oraz opłat za udzielenie pożyczek minimalnie spadły także wysokości miesięcznych rat kredytów gotówkowych. W przypadku kredytów w wysokości 1 tys. zł, zaciągniętych na okres 1 roku miesięcznie zapłacimy średnio 92,5 zł. Jeżeli chodzi natomiast o pożyczki na kwotę 5 tys. i 10 tys. zł, kredytobiorcy muszą liczyć się z obciążeniem miesięcznego budżetu odpowiednio na poziomie 175 zł i 245 złotych.
 
Kredyty gotówkowe i raty-zmiany średniego poziomu
kredyty gotówkowe oprocentowanie
 
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Kredyty gotówkowe – czy będą zmiany?
Sytuacja na rynku kredytów gotówkowych jest bardzo stabilna. W perspektywie nadchodzących tygodni nie należy spodziewać się znacznych zmian w tym segmencie rynku. Niemniej jednak, w każdym momencie poszczególne banki mogą wprowadzić do swojej oferty produkty promocyjne. Warto zatem systematycznie obserwować zmiany ofert bankowych.
Do każdego typu promocji należy jednak podejść z dystansem. Dodatkowe opłaty związane z przystąpieniem do promocji mogą w rzeczywistości generować koszty, które znacznie przewyższają oszczędności z tytułu np. braku prowizji za udzielenie kredytu.
 
Chcesz podyskutować o kredytach gotówkowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kredytach gotówkowych!

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam