Kredyt w promocji? Tylko w pakiecie

2009-11-10 09:14:12

Ze świecą szukać banku, który udzieli kredytu hipotecznego bez pakietu usług dodatkowych. Rachunek bankowy to zupełne minimum, często dochodzi karta kredytowa i różnego rodzaju ubezpieczenia. Na tym właśnie polega kredyt w promocji. Często dostępny tylko w pakiecie.

Światowy kryzys finansowy odcisnął swoje piętno na kredytach hipotecznych m.in. w postaci podwyżki marż. Poziom jednoprocentowych stawek odszedł dawno w niepamięć. Dzisiaj mówi się o poziomach dwu-, trzykrotnie wyższych. To, ile wyższych, zależy od zakresu podejmowanej współpracy z bankiem. Im klient weźmie więcej produktów obok hipoteki tym ta staje się tańsza.

 
Promocje warto sprawdzić
 
Na listę „standardowych” ofert kredytów hipotecznych dostępnych na Comperii dla kwoty 200 000 PLN składa się 21 bankowych propozycji. Możliwe oprocentowanie rzeczywiste zamyka się w widełkach 6,64% – 12,55%. Z kolei lista ofert promocyjnych przyniesie dodatkowe 14 opcji, najtańszą z oprocentowaniem - 6,4%. Warto sprawdzić, kto może na nie liczyć.
 
Sprawdź promocyjne oferty kredytów na naszej porównywarce!
 
Taniej, ale pod warunkiem…
 
Oferta Banku DnB będzie tańsza kiedy wybierzesz odpowiedni pakiet kont i zawrzesz ubezpieczenie w Skandii. Oferta Deutsche Banku jest atrakcyjniejsza dla osób, które zagwarantują określony poziom miesięcznych wpływów na konto. Bank Millennium z kolei udzieli hipoteki bez prowizji, o ile zdecydujesz się na dodatkowe ubezpieczenie na wypadek utraty pracy. Pekao SA natomiast promuje klientów, którzy otworzą w banku konto i zaczną korzystać z karty kredytowej.
Co decyduje o jakości oferty? Intensywność współpracy z bankiem. Czym większa tym hipoteka tańsza.
 
Warto? Nie warto?
 
Kredyt hipoteczny, nawet z całym pakietem dodatkowym w postaci kont, kart i ubezpieczeń to cały czas policzalny produkt finansowy. Możesz więc krok po kroku zsumować wszystko, co się składa na jego koszt i porównać z ofertą konkurencji. Co ważne, nie kupujesz kota w worku. Dostajesz pełną informację o usługach oferowanych przez bank. Musisz jedynie ocenić czy faktycznie są Ci potrzebne. Ubezpieczenie na wypadek utraty pracy, karta kredytowa, w pełni funkcjonalny rachunek bankowy? Jeżeli ich potrzebujesz to może to naprawdę dobra oferta?
 
„Surowe” oferty będą znikać z rynku
 

Nie należy się spodziewać rychłego powrotu banków do „hurtowego” udzielania kredytów hipotecznych. „Kryzysowa” lekcja była bolesna, ale skuteczna. Rozdawnictwo hipotek to już przeszłość. Dzisiaj to instrument do generowania większych przychodów. Dlatego należy się spodziewać, że tzw. „cross sell” będzie coraz bardziej powszechny. Sprzedaż tanich hipotek będzie dostępna tylko w pakiecie z dodatkowymi usługami banku.

 

Chcesz podyskutować o bankach i ich ofercie? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!

 

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl