Kredyt przez Internet? Mówimy gdzie można go otrzymać

2009-09-15 07:19:24

Bez wychodzenia z domu możemy już otworzyć konto bankowe, założyć lokatę terminową oraz otrzymać kartę kredytową. A co z kredytami przez Internet? Taka perspektywa graniczyła do niedawna z czystymi marzeniami. Dziś pierwsze banki umożliwiają wnioskowanie o kredyt online. Na razie tylko gotówkowy oraz kartę kredytową, ale i tak jest to ogromny postęp.

Banki udzielają kredytów po to by na nich zarabiać. Zarabiają jednak tylko wtedy gdy kredyt jest regularnie spłacany. Banki i ich analitycy boją się jak ognia nierzetelnych klientów. Dlatego procedura kredytowa praktycznie w każdym przypadku polega na zbadaniu zdolności kredytowej oraz historii kredytowej wnioskodawcy. Na podstawie takiej analizy bank decyduje, czy stać nas na spłacanie rat kredytowych czy nie. Sprawdza również jak do tej pory spłacaliśmy różne kredyty. Jeśli mieliśmy jakieś opóźnienia to przyznanie kredytu jest niemożliwe albo wiąże się z wyższą marżą kredytową.

Być może z powodu takich procedur kredyt przez Internet był do tej pory niedostępny w ofercie banków. W ostatnim czasie to się zmieniło i dziś można śmiało powiedzieć, że kredyt przez Internet można otrzymać. Co prawda tylko gotówkowy albo w ramach karty kredytowej, ale to jest coś co internautów na pewno zainteresuje.Bank sam da ci kredyt - wystarczy kliknąć
W banku, w którym posiadasz konto kredyt przez Internet dostaniesz bez problemu. Bank znając twoją historię nawet bez bieżących dokumentów jest w stanie przyznać ci limit koncie osobistym lub limit na karcie kredytowej bez badania zdolności. Po prostu znając twoje wpływy na konto oraz ewentualnie historię kredytową (jeśli spłacasz lub spłaciłeś już jakiś kredyt w tym banku) bank jest w stanie bez zbędnych formalności udzielić ci kredytu. W twojej gestii jest tylko kliknięcie w odpowiedni przycisk.

Kredyt przez Internet w obcym banku
Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy online nie jesteś jednak tylko ograniczony do oferty swojego macierzystego banku. Coraz więcej banków oferuje kredyt bez wychodzenia z domu. Nie oznacza to, że nowy bank nie zbada naszej zdolności kredytowej, ale przynajmniej nie musimy biegać po oddziałach banku, by sprawdzać oferty i donosić dokumenty. Najlepsze kredyty można porównać już w Internecie (np. kredyty gotówkowe na naszej porównywarce). A banki, które umożliwiają wnioskowanie o kredyt całkowicie z domu to GE Money Bank, BZ WBK, db kredyt, Eurobank, Multibank.

W tych bankach wystarczy złożyć wniosek o kredyt przez Internet – wszystkie formalności załatwiane są drogą korespondencyjną, łącznie z podpisem na umowie kredytowej (w obecności przeszkolonego kuriera).

Podobnie wygląda procedura w przypadku kart kredytowych. Tutaj proces ubiegania się o kartę przebiega online w takich bankach jak Millennium Bank, Toyota Bank, Multibank (wnioskuj o kartę w Multibanku) oraz BZWBK.

Oferta dostępnych w sieci kredytów  to już nie tylko taki skromny wybór. Spodziewamy się, że oferta banków w tym zakresie będzie stale się powiększać.

Jeśli macie jakieś doświadczenia z kredytami branymi przez Internet to prosimy o swoje komentarze pod artykułem lub uwagi na emaila: uwagi@comperia.pl.

Comepria.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam