Kredyt na akcje PZU - Comperia przedstawia, gdzie możesz go dostać!

2010-04-22 22:30:56

To już drugi debiut jednej z największych polskich spółek państwowych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w tym roku. Po wejściu na giełdę PGE od wczoraj ruszyły zapisy na akcje Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Wartość całej oferty PZU może sięgnąć kwoty nawet 8 miliardów złotych. Chcesz zarobić na akcjach PZU? Comperia.pl podpowiada, jak to zrobić, nawet gdy nie masz oszczędności! Kredyt na akcje PZU – sprawdź możliwości!

Od 20 kwietnia ruszyły zapisy na akcje Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Potrwają jeszcze tydzień – równo do 28 kwietnia. Sam debiut spółki na GPW w Warszawie planowany jest natomiast najpóźniej na 15 mają tego roku. W ramach oferty giełdowej PZU może sprzedać akcje nawet za 8 miliardów złotych. Jeżeli ziści się ten scenariusz, to będzie to największy debiut od 2004 roku, gdy na GPW wchodził PKO BP. Niemniej jednak, czy na akcjach będzie można zarobić? Z pewnością, o ile nie będziemy mieli do czynienia z redukcją na poziomie 98 proc., tak jak w przypadku PGE.
 
Zakup akcji PZU – warunki oferty
W ofercie PZU, skierowanej do drobnych inwestorów, zastrzeżono, iż każda osoba będzie mogła zakupić minimalnie 3, a maksymalnie 30 akcji. Przy szacowanej cenie emisyjnej na poziomie 312,5 złotego wymaga to zatem od kupujących posiadania kapitału w wysokości od 937,5 zł do 9275 złotych. Co więcej, nie ma możliwości zarówno kredytowania zakupu akcji jak i zakładania wielu rachunków maklerskich w celu zwiększenia maksymalnego limitu ich zakupu.
 
Porównaj najlepsze kredyty gotówkowe!
 
Jak zatem wejść w posiadanie akcji PZU? Czy jest to możliwe, nawet gdy nie posiadam własnych oszczędności? Kredyt na akcje PZU – sprawdź możliwości!
 

 
 
 
Kredyt na akcje PZU – możliwe warianty
Pomimo ograniczeń dotyczących zaciągania kredytów przeznaczonych pod zakup akcji inwestorzy indywidualnie wcale nie mają zamkniętej drogi do uzyskania kredytu. W najprostszy sposób można skorzystać z posiadanych już produktów bankowych, gwarantujących możliwość zaciągnięcia  zobowiązania praktycznie od ręki.
 
W przypadku zakupu maksymalnej liczby 30 akcji i braku jakichkolwiek oszczędności kwota, jaka jest niezbędna do sfinansowania inwestycji to ok. 10 tys. zł (wliczając prowizje domów maklerskich). Sposobów na uzyskanie takiej gotówki jest co najmniej kilka. Comperia.pl przedstawia najkorzystniejsze warianty kredyt na akcje PZU.
 
  1. Karta kredytowa – jeżeli posiadasz plastyk o limicie do 10 tys. zł, to najlepszym rozwiązaniem wydaje się być maksymalne wykorzystanie limitu. Po pierwsze, pieniądze dostaniemy od ręki. Należy jednak pamiętać, że z karty kredytowej będziesz musiał wybrać gotówkę, a to oznacza, że od razu będą naliczane od tej kwoty odsetki oraz zostanie pobrana prowizja. To zdecydowanie najdroższy wariant kredytu na akcje PZU. Inaczej sprawa wyglądałaby, gdyby w domu maklerskim mógłbyś zapłacić kartą, czyli w transakcji bezgotówkowej. Wtedy, jeśli zmieściłbyś się w okresie bezodsetkowym kredyt na akcje nic by Cię nie kosztował.
  1. Debet w koncie – alternatywą dla osób nieposiadających karty kredytowej w ogóle bądź posiadających kartę o niższym niż 10 tys. zł limicie mogą dodatkowo skorzystać z kredytu na akcje PZU w rachunku bieżącym. Niemniej jednak, ten sposób finansowania inwestycji wiąże się z koniecznością zapłaty odsetek od kwoty na debecie. Rozwiązanie to jest zatem nieznacznie droższe niż w przypadku kart kredytowych.
  2. Pożyczka gotówkowa – zaletą pożyczek gotówkowych jest możliwość wydania uzyskanych środków na dowolny cel. Można to być zatem także alternatywna dla kredytu na akcje PZU. W tym przypadku, przy pożyczce w wysokości 10 tys. zł, musimy liczyć się z koniecznością poniesienia kosztów prowizji (maksymalnie 5 proc. - 500 złotych) oraz ewentualnie odsetek pierwszej raty. Z uwagi na fakt, iż kwota pożyczki na zakup akcji PZU nie przekracza 80 tys. zł, to jej spłata – zgodnie z przepisami umowy o kredycie konsumenckim, może mieć miejsce w dowolnym momencie – bez konieczności zapłaty prowizji za wcześniejszą spłatę. Ostateczne zyski z inwestycji mogą spaść nawet o połowę.
 
Podsumowując, istnieje wiele rozwiązań alternatywnych dla kredytu na zakup akcji PZU. Każdy z nich musi być jednak dopasowany do indywidualnych możliwości kredytowych inwestora. W oparciu o powyższe propozycje, można stwierdzić, iż najtańszym wydaje się być skorzystanie z karty kredytowej.
 
Zamierzasz wziąć kredyt na akcje PZU? Jakie jest najlepsze jego źródło? Podziel się swoją opinią na naszym forum!
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam