Kredyt hipoteczny z pośrednikiem finansowym? Dlaczego nie…

2009-11-09 14:42:52

Kredyt hipoteczny zaciągamy w banku, ale wnioskować o niego można również u pośrednika finansowego. Czy taki sposób na uzyskanie kredytu jest lepszy czy może gorszy niż bezpośrednia wizyta w banku? Na rynku znajdziemy przeciwników jak i zwolenników wnioskowania o kredyt mieszkaniowy u doradcy finansowego. Obiektywne dane pokazują jednak, że coraz więcej kredytów hipotecznych zaciągamy z pomocą pośredników finansowych.

Najpierw dobrze wybierz doradcę
 
Rynek doradców finansowych rozwijał się bardzo dynamicznie aż do momentu wybuchu kryzysu finansowego. Ograniczenie akcji kredytowej ze strony banków sprawiło, że część pośredników (tych mniejszych) zniknęła z rynku a inni przeżywali mniejsze lub większe kłopoty. Jednak z drugiej strony to właśnie kryzys, ograniczenie dostępności kredytów hipotecznych i szybko zmieniające się oferty banków sprawiły, że dobry pośrednik finansowy stał się tym bardziej potrzebny.
Wybór dobrego doradcy też nie jest łatwy a jest bardzo ważny, bo jego umiejętności będą bezpośrednio wpływać na to czy otrzymasz najlepszy kredyt na rynku. Najpierw więc uważnie wybierz pośrednika finansowego. Poza tym możesz zawsze wiedzę otrzymaną u jednego skonfrontować z wizytą w innej firmie. Spotkanie z doradcą jest przecież bezpłatne.
 
Porównaj najlepsze kredyty hipoteczne na rynku!
 
Doradca musi zarobić…
 
… ale to nie Twój problem. Prowizję dla pośrednika finansowego płaci bank, w którym zaciągniesz kredyt. Nie ponosisz więc żadnych kosztów w związku z korzystaniem z pomocy pośrednika. Czy z tego powodu jednak oferta kredytu u doradcy może być droższa niż bezpośrednio w banku? Może się tak zdarzyć, ale jeśli tak jest to zwykle dotyczy to tylko (albo aż) prowizji za udzielenie kredytu. Duzi pośrednicy finansowi są jednak w stanie wywalczyć specjalne oferty dla swoich klientów-może się więc zdarzyć również tak, że kredyt hipoteczny u doradcy będzie tańszy niż bezpośrednio w banku.
 
Przygotuj się na spotkanie
 
Kredyt hipoteczny z pośrednikiem finansowym ma sens wtedy jeśli pójdziesz na spotkanie z nim dobrze przygotowany. Powinieneś więc przed spotkaniem poznać wstępnie czym jest kredyt hipoteczny, by wiedzieć jakie zadawać pytania i czego oczekiwać od doradcy. Na szczęście zdobycie takiej wiedzy w dobie Internetu nie jest trudne, więc warto korzystać z porad na temat kredytów hipotecznych dostępnych w sieci.
I na koniec warto pamiętać o tym, by pytać pośrednika finansowego o wszystko, nawet o te kwestie, które z pozoru wydają się banalne. Wtedy hipoteczny u pośrednika będzie dobrym rozwiązaniem.
 
Masz swoje przemyślenia na temat pośredników finansowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam