Kredyt hipoteczny Pekao SA pod Rentgenem Comperii - tylko w PLN i nie najtaniej

2010-02-03 13:51:37

Szukasz najlepszego banku, który zaoferuje Ci korzystne warunki do zaciągnięcia kredytu hipotecznego? Jesteś klientem Pekao SA i interesuje Cię kredyt hipoteczny tego banku? Jeżeli tak, to konieczne sprawdź Rentgen Comperii. Dzisiaj na prześwietleniu kredyt hipoteczny Pekao SA. Sprawdź parametry produktu i to jak wypada na tle konkurencji!

Pekao SA jest drugim pod względem wielkości bankiem w Polsce. W związku z tym, że posiada znaczną bazę klientów, jego oferta nie należy do najatrakcyjniejszych na rynku – wiele mniejszych banków musi oferować znacznie niższe marże, aby przyciągnąć nowe osoby. Większość z klientów jest natomiast zdecydowanie niechętnych zmianie rachunku na konto w innym banku, ponieważ wiąże się to z wieloma formalnościami, w których dotychczasowy bank nie jest skłonny nam pomóc. W rezultacie im większy bank, tym wyższych opłat za usługi bankowe należy się spodziewać. Kredyt hipoteczny Pekao SA także nie należy do najtańszych.  
 
Produkty hipoteczne w Pekao SA
 
Pomimo tego, iż kredyt hipoteczny w Pekao SA nie należy do najtańszych na rynku, to oferta banku nie odbiega od powszechnie przyjętych standardów. Dostępne są zarówno kredyty hipoteczne i konsolidacyjne jak i pożyczki hipoteczne. Za ich pomocą możemy sfinansować budowę domu, zakup mieszkania lub działki, a także – w przypadku pożyczki – remont bądź inną dowolną inwestycję, której zabezpieczeniem będzie posiadana przez nas nieruchomość.
 
Niemniej jednak, Pekao SA udziela kredytów jedynie w złotówkach. Oznacza to, że skorzystanie z oferty kredytów hipotecznych w walutach obcych jest możliwe tylko w przypadku uzyskiwania dochodu w danej walucie. Denominacja nie jest zatem możliwa. Ponadto, kredyt hipoteczny w Pekao SA można zaciągnąć maksymalnie na okres 30 lat. Jest to niewiele w porównaniu do liderów na rynku, którzy oferują nawet 50 – letni okres spłaty.
 
Uwaga! W przypadku złożenia wniosku o kredyt hipoteczny za pośrednictwem porównywarki Comperia.pl, prowizja zostaje obniżona do poziomu 0,49 proc.
 
O kontakt z doradcą możesz poprosić tutaj>>
 
Kredyt hipoteczny Pekao SA
 
Tak jak już wspomniano, kredyt hipoteczny Pekao SA nie należy do najtańszych produktów na rynku. Wyjściowa marża banku wynosi 4 proc. – pod warunkiem wkładu własnego na poziomie powyżej 10 proc. wartości nieruchomości – lub 4,5 proc. w przypadku wkładu własnego poniżej 10 proc. Co więcej, do momentu ustanowienia hipoteki w księdze wieczystej oprocentowanie zostaje podwyższone o 1 pkt. procentowy.
 
Niemniej jednak, w przypadku skorzystania z oferty promocyjnej banku, istnieje możliwość obniżenia marży do poziomu odpowiednio 2,6 i 3,2 proc. dla wymienionych powyżej poziomów wkładu własnego. Uzyskanie promocyjnych warunków kredytowania wiąże się jednak z założeniem jednego z rachunków Eurokonto (Sprawdź konta bankowe w Pekao SA) oraz skorzystaniem z bankowej oferty kart kredytowych (Sprawdź karty kredytowe Pekao SA).
 
Kredyt hipoteczny Pekao SA na tle konkurencji
 
Comperia.pl prezentuje porównanie najlepszych ofert na rynku w segmencie kredytów hipotecznych w złotówkach oraz oferty Banku Pekao SA. Pod uwagę wzięto modelowy kredyt w wysokości 200 tys. zł zaciągany na okres 30 lat. Wartość nieruchomości przyjęto w wysokości 300 tys. zł.
 

Najtańszy kredyt na rynku
 Najlepsza oferta Pekao SA
Nazwa kredytu
Sprawdź!
Kredyt hipoteczny
Wysokość raty
1 240,55 zł
1 494,11 zł
Oprocentowanie rzeczywiste
6,67 proc.
8,59 proc.
Prowizja za udzielenie kredytu
1,60 proc.
0,49 proc.
 
 
Na podstawie powyższego zestawienia można stwierdzić, iż kredyt hipoteczny Pekao SA oferuje zdecydowanie mniej korzystne warunki niż najlepsze oferty na rynku. Różnica w oprocentowaniu rzeczywistym na poziomie bliskim 2 proc. przekłada się na miesięczną ratę w wysokości prawie 1 500 zł. Jest to ok. 250 zł więcej, niż w przypadku najlepszej oferty na rynku.
 
Co sądzisz na temat kredytów hipotecznych w Pekao SA? Podziel się swoją opinią na naszym forum o kredytach hipotecznych!
 
Comperia.pl

 

Ekspert Comperia.pl