Kredyt hipoteczny na 40 lat? To znów możliwe - sprawdź z Comperią!

2010-02-03 15:17:15

Szukasz banku, w którym będziesz miał możliwość uzyskać kredyt hipoteczny na 40 lat? Interesuje Cię jak najdłuższy okres kredytowania? Comperia sprawdziła, gdzie to możliwe. Zobacz, w jakim banku zaciągniesz kredyt hipoteczny na 40 lat zarówno w złotówkach jak i denominowany do dowolnej waluty obcej!

Comperia.pl regularnie śledzi zmiany na rynku kredytów hipotecznych. Nasze rankingi i zestawienia tworzone są przeważnie w oparciu o rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, która określa całkowity koszt spłaty kredytu hipotecznego. Niemniej jednak, nie jest to jedyne kryterium, za pomocą którego można porównywać kredyty hipoteczne. Dzisiaj Comperia.pl przedstawia zestawienie banków posiadających najdłuższe okresy kredytowania na rynku. Jeżeli chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny na 40 lat, to koniecznie sprawdź z Comperią, gdzie jest to możliwe.
 
Kredyt hipoteczny na 40 lat w złotówkach
 
Obecnie na polskim rynku zdecydowana większość banków oferuje możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego na co najmniej 40 lat. W przypadku złotówek niemożliwe jest to jedynie w przypadku siedmiu banków: Banku Zachodniego WBK, Kredyt Banku, Dombanku, Pekao SA i Raiffeisen Banku (maksymalnie 30 lat) oraz Lukas Banku i Millennium Banku (maksymalnie 35 lat).
Niemniej jednak, coraz więcej instytucji posiada w swojej ofercie także produkty, dla których okres spłaty wynosi aż do 50 lat. W przypadku tak długiego okresu kredytowania musimy się jednak liczyć z koniecznością wykupienia dodatkowych ubezpieczeń na życie bądź od utraty pracy. Są one kluczowym zabezpieczeniem banku w wypadku niemożności spłaty zobowiązania do końca przez kredytobiorcę.
 
Kredyt hipoteczny na 40 lat w walucie obcej
 
W segmencie kredytów hipotecznych denominowanych do walut obcych także coraz więcej banków oferuje dłuższe okresy kredytowania, przekraczające nawet 40 lat. W przypadku każdej z walut obcych – euro, franków szwajcarskich i dolarów amerykańskich – na polskim rynku znajduje się co najmniej pięć banków, w których można zaciągnąć kredyt hipoteczny na 40 lat. Możliwość ta w pewnym sensie łagodzi niedogodności związane z niską dostępnością kredytów denominowanych do walut obcych.
Na chwilę obecną na polskim rynku można spodziewać się następujących okresów kredytowania.
 
 
 
PLN
CHF
EUR
USD
Średni maksymalny okres kredytowania
40
41
40
44
Najwyższy maksymalny okres kredytowania
50
50
50
50
Najniższy maksymalny okres kredytowania
30
30
30
40
 
Na podstawie powyższego zestawienia można stwierdzić, iż na polskim rynku nie widać zdecydowanych różnic pomiędzy maksymalnymi okresami spłaty kredytów hipotecznych zaciąganych w poszczególnych walutach.
 
Maksymalny okres spłaty
 
Comperia.pl przygotowała także zestawienie wszystkich banków, które w Polsce udzielają kredytów hipotecznych. Dla każdego z nich sprawdzono, w jakiej walucie można uzyskać kredyt hipoteczny. Dla poszczególnych walut podano natomiast maksymalne okresy spłaty.
 
Maksymalny okres spłaty kredytu w latach - zestawienie
 
 
 
 
PLN
CHF
EUR
USD
 
Alior Bank
50
50
50
-
Allianz Bank
50
-
-
-
Bank Pocztowy
40
-
-
-
Bank BGŻ
40
-
-
-
BOŚ Bank
50
-
50
50
Bank BPH
40
-
-
-
BZWBK
30
-
30
-
Deutsche Bank
40
30
30
-
DnB Nord
45
-
45
-
Lukas Bank
35
-
-
-
DomBank
30
-
-
-
Polbank
40
40
40
-
BNP Paribas
40
-
-
-
ING Bank Śląski
40
-
-
-
Kredyt Bank
30
-
-
-
mBank
45
45
45
45
Millennium
35
 
 
 
Multibank
45
45
45
45
Nordea Bank
45
40
40
40
Pekao
30
-
-
-
40
40
40
40
Raiffeisen Bank
30
-
30
-
 
 
Chcesz podyskutować o kredytach mieszkaniowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!   
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam