Kredyt hipoteczny MultiBanku pod Rentgenem Comperii

2010-03-12 14:42:52

Potrzebujesz kredytu lub pożyczki hipotecznej? Budujesz dom? Kupujesz mieszkanie? Dziś Comperia podpowiada, czy kredyt hipoteczny MultiBanku jest korzystny dla Ciebie oraz czy warto zaciągnąć go w tym banku. Sprawdź nasz kredyt mieszkaniowy tego banku z naszym Rentgenem!

Kredyt hipoteczny MultiBanku wyróżnia się na tle oferty rynkowej, gdyż jest skierowany do większości klientów. Dlaczego?
 
Po pierwsze, bank pozwala na stosunkowo długi okres zaciągnięcia kredytu. W MultiBanku można spłacać kredyt aż przez 40 lat (tak długi okres oferuje 7 banków na rynku), dzięki czemu łatwiej jest go dostać ze względu na niższe raty.
 
Po drugie, bank da kredyt osobom, które nie mają wkładu własnego. Nie jest to może szokująca oferta, ponieważ wiele banków udziela kredytu z LTV= 100%. MultiBank poszedł jednak dalej- jako jeden z dwóch banków oferuje kredyt z LTV=110%, a więc kwota kredytu którą dostaniesz może być większa niż wartość hipoteki.
 
Po trzecie, kredyt hipoteczny MultiBanku to nie tylko kredyt w złotych. Możesz go dostać również w dolarach, euro czy frankach.
 
Po czwarte dzięki kredytowi możesz kupić mieszkanie lub działkę, wybudować dom, refinansować lub konsolidować inne kredyty. Dostaniesz także pożyczkę pod hipotekę.
 
Bank pozostawia więc dużo możliwości klientowi ( długi okres spłaty, szerokie widełki LTV oraz dużo walut).
 
Pozostaje więc złożyć wniosek i czekać na pozytywną weryfikację?
 
Zanim to zrobisz, warto zwrócić jeszcze uwagę na oprocentowanie. Bardzo ważną kwestią jest to jak oferta MultiBanku wypada na tle rynku i jak wygląda oprocentowanie kredytów w tym banku.
 
Kredyty hipoteczne MultiBank-oferta na tle konkurencji:
 
Wartość nieruchomośći 300 tys. zł, waluta PLN, okres spłaty- 30 lat
                              
 
 
 
Kredyt na 200 tys.zł (LTV 66%)
Kredyt na 250 tys.zł (LTV 83%)
Kredyt na 300 tys.zł (LTV 100%)
Kredyt na 330 tys.zł (LTV 110%)
Najlepsza oferta
Sprawdź!
Sprawdź!
Sprawdź!
Sprawdź!
Oferta MultiBanku
9 miejsce. 1217,17 PLN
4 miejsce. 1521,45 PLN
4 miejsce. 1825,74 PLN
1 miejsce. 2008,32 PLN
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
W powyższej tabeli widać, że MultiBank nastawia się głównie na klientów z małym wkładem własnym lub bez wkładu. Wraz ze zmniejszającym się wkładem własnym klienta rośnie pozycja MultiBanku na tle konkurencji.
 
Jeżeli chodzi o waluty obce to kredyt hipoteczny MultiBanku jest godny uwagi klientów. Na tle rynku MultiBank zawsze zajmuje miejsca w czołówce. Najlepiej z obcych walut prezentuje się dolar. Warto również dodać, że MultiBank i mBank jako jedyne banki oferują kredyt z LTV 110% w walutach obcych.
 
Podsumowując, MultiBank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując kredyty hipoteczne bez wkładu własnego. W pozostałych parametrach MultiBank proponuje klientom wiele rozwiązań odnośnie waluty, typu kredytu czy okresu spłaty.
 
Co najważniejsze, kredyt hipoteczny MultiBanku ma niskie oprocentowanie w stosunku do ofert innych banków.
 
Chcesz podyskutować o kredytach na budowę domu? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kredytach hipotecznych!
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl