Kredyt hipoteczny DnB Nord pod Rentgenem Comperii! Najlepszy na rynku?

2010-01-09 08:27:19

Szukasz najlepszego banku, który pomoże Ci sfinansować zakup nieruchomości? Rozważasz kredyt w złotych lub euro? Jeżeli tak to koniecznie sprawdź Rentgen Comperii! Dzisiaj prześwietlamy ofertę kredytów hipotecznych DnB Nord. Zobacz w jakiej walucie warto zaciągnąć w tym banku zobowiązanie i jak DnB Nord wypada na tle konkurencji!

Na chwilę obecną DnB Nord jest jednym z liderów na rynku kredytów hipotecznych. Jego oferta, dostępna zarówno w złotówkach jak i coraz popularniejszym euro, plasuje się w czołówce rankingu Comperii. Jeżeli interesuje Cię jak najtańszy kredyt hipoteczny to koniecznie zapoznaj się z ofertą DnB Nord. Comperia.pl podpowiada na co zwrócić uwagę.
 
Produkty hipoteczne w DnB Nord
 
Oferta DnB Nord nie odbiega od powszechnie przyjętych standardów. Dostępne są zarówno kredyty hipoteczne i konsolidacyjne jak i pożyczki hipoteczne. Za ich pomocą możemy sfinansować budowę domu, zakup mieszkania lub działki, a także – w przypadku pożyczki – remont bądź inną, dowolną inwestycję, której zabezpieczeniem będzie posiadana przez nas nieruchomość. Ponadto, każdy z tych produktów dostępny jest zarówno w złotówkach, jak i w euro.
DnB Nord udziela kredytów hipotecznych maksymalnie do 90 proc. wartości nieruchomości. Oznacza to, że przy skorzystaniu z jego oferty musimy się liczyć z wymogiem posiadania co najmniej 10 proc. wkładu własnego.
 
Uwaga!!! DnB Nord nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego! Dotyczy to wszystkich kredytów zaciągniętych w złotówkach i denominowanych do euro!
 
Kredyt hipoteczny w złotówkach
 
Jeżeli posiadamy znaczną awersję do ryzyka to zdecydowanie lepszym wyborem jest kredyt w rodzimej walucie. W tym przypadku, w DnB Nord możemy liczyć na naprawdę korzystne warunki zaciągnięcia zobowiązania. Marża banku, w zależności od wysokości kredytu i wkładu własnego oraz naszej zdolności kredytowej może wynosić od 1,95 proc. do maksymalnie 2,4 proc.
W przypadku skorzystania z bankowej oferty sprzedaży wiązanej DnB Nordu istnieje możliwość uzyskania niższej marży – o 0,1 pkt. proc. – na cały okres kredytowania. Warunkiem skorzystania z promocji jest dokonanie zakupu pakietu PERSONALE, w którego skład mogą wchodzić rachunki osobiste oraz konto oszczędnościowe. Jego miesięczny koszt wynosi 18 zł. Alternatywnie promocja dopuszcza możliwość skorzystania z programu oszczędnościowego w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Skandii.
 
Kredyt hipoteczny w euro
 
W przypadku kredytów denominowanych do euro DnB Nord także posiada dla swoich klientów bardzo atrakcyjną ofertę. Tak jak i w przypadku złotówek nie jest pobierana prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego. Marża banku – oferty wyjściowej – zawiera się natomiast w przedziale od 2,4 proc. do 3,7 proc.
 
Skorzystanie ze wspominanej niżej promocji sprzedaży wiązanej odbywa się w przypadku euro na nieco innych zasadach. Warunki przystąpienia do promocją są takie same, a korzyści jakie można uzyskać znacznie większe. Przez pierwszych 12 miesięcy kredytowania DnB Nord obniża marżę – dla wszystkich klientów korzystających z oferty – do poziomu 1,6 proc. Natomiast w następnych latach kredytowania, nasze wyjściowe oprocentowanie jest obniżone o 0,5 pkt. proc.
Zaciągając kredyt denominowany do waluty obcej musimy liczyć się także z dodatkowym kosztem związanym z zakupem waluty obcej. Spread w DnB Nord w przypadku euro wynosi ok. 8,15 proc. Jest zatem znacznie wyższy niż średnia różnica pomiędzy kursem sprzedaży a kupna walut, która wynosi ok. 5 proc. Niemniej jednak, oferta DnB Nord i tak pozostaje jedną z najlepszych na rynku.
 
DnB Nord na tle konkurencji
 
Comperia.pl prezentuje porównanie najlepszych ofert na rynku w segmencie kredytów hipotecznych w złotówkach i euro oraz oferty DnB Nord.  Pod uwagę wzięto kredyt w wysokości 200 tys. zł zaciągany na okres 30 lat. Wartość nieruchomości przyjęto w wysokości 300 tys. zł.
W obu przypadkach oferta DnB Nord znajduje się na pierwszym bądź drugim miejscu w naszym zestawieniu. Świadczy to o znacznej konkurencyjności kredytów hipotecznych danego banku.
 
Kredyt hipoteczny DnB Nord w PLN - porównanie
 

Najtańszy kredyt na rynku
 Najlepsza oferta DnB Nord
Nazwa kredytu
Sprawdź!
Kredyt hipoteczny
Wysokość raty
1 247,09 zł
1 266,77 zł
Oprocentowanie rzeczywiste
6,72 proc.
6,75 proc.
Prowizja za udzielenie kredytu
1,60 proc.
0 proc.
 
Kredyt hipoteczny DnB Nord w euro - porównanie
 

Najtańszy kredyt na rynku
 Najlepsza oferta DnB Nord
Nazwa kredytu
Sprawdź!
Kredyt hipoteczny
Wysokość raty
983,52 zł
983,52 zł
Oprocentowanie rzeczywiste
4,36 proc.
4,36 proc.
Prowizja za udzielenie kredytu
0 proc.
0 proc.

 

 

Miałeś problem z uzyskaniem kredytu w banku? Podziel się swoją opinią na naszym forum!

 

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam