Kredyt gotówkowy w Banku Millennium

2012-11-12 13:17:05

Bank Millennium ruszył z kampanią pożyczki gotówkowej z Gwarancją Najniższego Oprocentowania. Na czym polega ta oferta? Kto może z niej skorzystać i jak to zrobić? Odpowiedzi poniżej.

Przekaz informacyjny Banku Millennium jest bardzo prosty - Ty zaciągasz kredyt gotówkowy, a bank zaproponuje Ci najniższe oprocentowanie, jakie uda Ci się znaleźć na rynku przy takich samych parametrach. Tak sytuacja wygląda w telegraficznym skrócie. Ale po kolei.

Wszystko zaczyna się, gdy podpisujesz umowę Pożyczki Gotówkowej w placówce Banku Millennium. Otrzymasz oprocentowanie według taryfy banku - od 7,90 proc. do 16,90 proc., w zależności od Twojej zdolności kredytowej oraz tego, czy i jak długo posiadasz w Banku Millennium rachunek osobisty.

Zwykle w tym momencie proces kredytowy powinien się już skończyć, a kolejnym punktem powinna być już tylko sumienna spłata rat. Zwykle, ale nie w ramach Gwarancji Najniższego Oprocentowania w Banku Millennium.

Od momentu wypłaty środków instytucja daje Ci 30 dni na to, żebyś coś w kwestii wysokości oprocentowania swojego kredytu zmienił. Jak to zrobić? Wystarczy, że jakiś inny bank zaproponuje Ci atrakcyjniejsze oprocentowanie kredytu gotówkowego (na taką samą kwotę i okres, bez ubezpieczenia i żadnego zabezpieczenia).

Jeśli zdobędziesz tam pozytywną decyzję kredytową, wówczas możesz z formularzem informacyjnym lub umową kredytową (jako dowodem atrakcyjniejszego oprocentowania) pobiec do oddziału Banku Millennium i zmienić warunki Twojej umowy pożyczki z tym bankiem.

Bank Millennium obliguje się, że nie tylko obniży oprocentowanie do poziomu zaoferowanego przez konkurencję, ale też zwróci część odsetek - tak, jakby niższe oprocentowanie funkcjonowało od samego początku. Oczywiście pod warunkiem, że jakąś ratę już się zapłaciło.

Pamiętaj - masz na to tylko 30 dni kalendarzowych od daty uruchomienia środków! Promocja trwa do końca marca 2013 r.

Oferta Banku Millennium jest warta rozważenia. Pewnym jej minusem jest prowizja za udzielenie Pożyczki, w wysokości od 3 do 5 proc. wysokości pożyczanej kwoty. Jednak im dłuższy okres kredytowania, tym większy zysk na niższej racie, więc ten koszt powinien zwrócić się z nawiązką.

Comperia.pl

Mikołaj Fidziński