Kredyt gotówkowy Pekao SA na prześwietleniu Comperii - ekspresowa, ale droga pożyczka?

2010-01-28 14:46:41

Comperia systematycznie prześwietla oferty kredytów gotówkowych wszystkich największych graczy na rynku. Jesteś klientem Pekao SA lub rozważasz zaciągnięcie zobowiązania za pośrednictwem tego banku? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj Rengten Comperii. Dzisiaj na prześwietleniu kredyt gotówkowy Pekao SA, czyli pożyczka ekspresowa. Szybka, ale droga?

Pekao SA jest jednym z największych banków na polskim rynku. Obecnie, pod względem klientów wyprzedza go jedynie PKO BP. Niemniej jednak, drugie miejsce gwarantuje tej instytucji znaczny wpływ na kształtowanie sytuacji w segmencie Consumer Finance. W związku z tym, iż bank Pekao SA udziela także coraz więcej kredytów gotówkowych, Comperia.pl dokładnie analizuje jego ofertę.
Obecnie w programie przeznaczonym dla klientów detalicznych Pekao SA posiada trzy produkty. Każdy z nich bazuje na standardowej ofercie pożyczki ekspresowej. Różnice między nimi uzależnione są natomiast od tego, dla jakiej grupy klientów przeznaczony jest dany kredyt gotówkowy. Poniżej zaprezentowane zostało zestawienie najważniejszych.
 
Kredyt gotówkowy Pekao SA – zestawienie produktów
 
 
Oprocentowanie nominalne
Prowizja
Okres kredytowania
Kwota kredytu
Pożyczka ekspresowa „BEZ PROWIZJI”
19,99 proc.
0 proc.
24 - 72 miesięcy
10 - 100 tys. zł
Pożyczka ekspresowa dla posiadaczy rachunku Eurokonto
16,99 - 18,99 proc.
5 proc.
12 - 72 miesięcy
1 - 100 tys. zł
Pożyczka ekspresowa dla klientów nieposiadających rachunku Eurokonto
19,99 proc.
5 proc.
12 - 72 miesięcy
3 - 100 tys. zł
 
Na podstawie danych zawartych w powyższej tabeli można stwierdzić, iż kredyt gotówkowy Pekao SA jest drogim produktem. Wyjściowe oprocentowanie na poziomie 19,99 proc. znajduje się w praktyce na maksymalnym dopuszczalnym przez prawo poziomie, to samo dotyczy także prowizji pobieranej za udzielenie kredytu. Ustawa o kredycie konsumenckim dopuszcza oprocentowanie na poziomie do 20 proc. oraz prowizję w maksymalnej wysokości 5 proc. kwoty zobowiązania.
 
Jedynie w przypadku, gdy kredytobiorca jest klientem banku istnieje możliwość uzyskania niższego oprocentowania. Wiąże się to jednak z założeniem w banku jednego z dostępnych rachunków Eurokonto. Ich prowadzenie natomiast wiąże się w większości przypadków z dodatkowymi opłatami.
Najkorzystniejszą ofertą dla osób nie będących klientami banku Pekao SA jest teoretycznie produkt – Pożyczka ekspresowa „BEZ PROWIZJI”. Pomimo tego, iż jest znacznie tańsza niż w przypadku standardowej pożyczki, to w dalszym ciągu pozostaje jedną z droższych opcji na rynku.
 
Kredyt gotówkowy Pekao SA na tle konkurencji
 
Comperia.pl sprawdza, jak wygląda oferta Pekao SA na tle pozostałych graczy na rynku. Pod uwagę wzięto modelowe kredyty w wysokości 10 i 20 tys. zł, zaciągane odpowiednio na okres 3 i 5 lat.
 
Kredyt gotówkowy Pekao SA – 10 tys. zł, 36 miesięcy
 

 
Najtańszy kredyt na rynku
 Najlepsza oferta Pekao SA
Nazwa kredytu
Pożyczka ekspresowa "BEZ PROWIZJI"
Wysokość raty
341,62 zł
371,58 zł
Oprocentowanie rzeczywiste
14,90 proc.
21,93 proc.
 

Kredyt gotówkowy Pekao SA – 20 tys. zł, 60 miesięcy
 
 
Najtańszy kredyt na rynku
 Najlepsza oferta Pekao SA
Nazwa kredytu
Pożyczka ekspresowa "BEZ PROWIZJI"
Wysokość raty
433,12 zł
529,77 zł
Oprocentowanie rzeczywiste
11,38 proc.
21,93 proc.
 
Na podstawie powyższych zestawień można stwierdzić, iż kredyt gotówkowy Pekao SA nie stanowi konkurencji dla najlepszych ofert na rynku. W przypadku obu analizowanych pożyczek rzeczywiste oprocentowanie najlepszej oferty Pekao jest co najmniej o 5 punktów procentowych wyższe niż u konkurencji. Podsumowując, kredyt gotówkowy w Pekao SA jest bez wątpienia ekspresową, ale i bardzo drogą pożyczką.
 
Chcesz podyskutować o pożyczce ekspresowej Pekao SA? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam