Kredyt gotówkowy online

2009-05-21 00:00:00

Dzisiaj Comperia przygląda się możliwościom otrzymania kredytu gotówkowego online. W tym przypadku zbadaliśmy: czy można wnioskować o kredyt gotówkowy online bez posiadania konta w danym banku oraz czy procedura pozwala na uzyskanie pożyczki bez wizyty w oddziale banku.

W wielu bankach można wnioskować o kredyt gotówkowy bez konieczności posiadania konta bankowego. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą szybko pożyczyć pieniądze na dowolny cel, ale nie chcą zakładać dodatkowego konta. Szukając większego kredytu gotówkowego warto zwrócić się do banku, w którym już mamy konto. Historia współpracy z bankiem umożliwia często bardzo szybkie podjęcie decyzji kredytowej i zaoferowanie specjalnych warunków, np. niższego oprocentowania. Posiadając dostęp do bankowości internetowej wniosek o kredyt w swoim banku możemy złożyć online.

Niektóre banki (np. Bank Millennium, BZ WBK) przygotowują dla swoich wybranych klientów specjalne oferty kredytu gotówkowego - w takim przypadku wystarczy kilka kliknięć na klawiaturze komputera i środki z kredytu gotówkowego są już do naszej dyspozycji (bez konieczności dostarczania jakichkolwiek dokumentów do banku).

Podobnie jak w przypadku lokat bankowych online, tak i w przypadku kredytów gotówkowych możemy znaleźć na rynku banki, w których

• możemy wnioskować o kredyt bez posiadania konta
• możemy to zrobić bez odwiedzania fizycznie oddziału banku


Aktualnie taką procedurę stosują np. BZ WBK, db kredyt (Deutsche Bank PBC), Eurobank, GE Money Bank, MultiBank. Znacząca część banków umożliwia wnioskowanie online o kredyt gotówkowy bez posiadania konta, ale cała procedura musi kończyć się i tak wizytą w placówce banku (np. Millennium Bank, Bank Pocztowy, ING). Niemniej jednak również ten sposób załatwiania sprawy jest dosyć wygodny jak na szybki kredyt gotówkowy. Ostatecznie możemy wybrać placówkę blisko miejsca zamieszkania. Pełny proces ubiegania się o kredyt online wygodny jest dla osób mieszkających tam, gdzie bank nie ma swoich placówek.

Niezależnie od tego czy korzystamy z kredytu gotówkowego online w banku, w którym posiadamy konto osobiste, czy zamierzamy wnioskować o kredyt w innym banku siedząc przed ekranem komputera, warto sprawdzić czy dana oferta – oprócz wygody – jest jeszcze atrakcyjna cenowo. Porównanie online parametrów cenowych kredytów gotówkowych dzisiaj już nie jest żadnym problemem – Porównaj kredyty gotówkowe

 

Kredyt gotówkowy online - procedury

Bank

Czy można wnioskować o kredyt gotówkowy online bez konieczności posiadania konta?

Komentarz

Alior Bank

Tak

Istnieje możliwość złożenia wniosku o pożyczkę gotówkową przez Internet. Maksymalna kwota takiej pożyczki to 30 tys. zł. Na podstawie wniosku przeprowadzana jest analiza zdolności kredytowej oraz podejmowana wstępna decyzja kredytowa. Podpisanie umowy następuje w placówce banku.

Bank Millennium

Tak

O kredyt gotówkowy można wnioskować bez konieczności posiadania konta. Wnioskować można przez telefon, albo przez wniosek internetowy dostępny na stronie banku i stronach serwisów współpracujących z Bankiem Millennium. Wszelkie formalności związane z wnioskowaniem oraz decyzja kredytowa odbywają sie online, natomiast w celu podpisania umowy wymagane jest przyjście do placówki. Maksymalna kwota takiego kredytu to 80 tys. zł.

Bank Pocztowy

Tak

Bank oferuje dwa produkty kredytowe w ofercie kredytów gotówkowych - które dają możliwość złożenia wniosku online odpowiednio do 5 tys. zł (Szybki kredyt gotówkowy) i 100 tys. zł (kredyt gotówkowy). W przypadku Szybkiego kredytu gotówkowego możliwe jest nawet uzyskanie tą drogą ostatecznej decyzji kredytowej. Procedura: bank wymaga jedynie podania w kilku krokach danych dotyczących wnioskodawcy (jego dane osobowe, finansowe, deklarowane obciążenia, itp.) oraz dane wnioskowanej kwoty (kwota kredytu, okres kredytowania, termin spłaty, forma uruchomienia, itp), następnie klient (w przypadku decyzji pozytywnej) wybiera z dostępnej listy oddziałów banku lub placówek pocztowych miejsce podpisania umowy o kredyt.

BZ WBK

Tak

Można wnioskować o kredyt gotówkowy online bez konieczności posiadania konta. Są tu następujące ścieżki: a. Klient może złożyć formularz kontaktowy w Internecie. Na tej podstawie zadzwoni do niego pracownik call-centre i wypełnia wniosek z klientem przez telefon, po pozytywnej decyzji kredytowej, klient może podpisać Umowę w oddziale lub przez kuriera. Maksymalna kwota kredytu to 20-krotność dochodów miesięcznych, nie więcej niż 100 tys. zł.
b. Klient wypełnia pełny e-wniosek w Internecie, oddzwania do niego pracownik jedynie w celu potwierdzenia wysłania wniosku, w tej ścieżce aktualnie klient może podpisać umowę jedynie przez kuriera. Maksymalna kwota kredytu to 20 tys. zł

Deutsche Bank PBC / db kredyt

Tak

Procedura: klient wysyła wniosek o kredyt ze strony internetowej db kredyt (bank oddzwania do klienta), lub dzwoni na infolinię db kredyt. Dokumenty przesyłane są do klienta kurierem i podpisywane w jego obecności (bez konieczności wychodzenia z domu). Maksymalna kwota kredytu to 100 tys. zł

Dominet Bank

Tak

Można wnioskować o kredyt poprzez strony www i infolinię, jednak nie można przez EKD (elektroniczne kanały dostępu). Nie ma również konieczności posiadania konta w banku. Klient wypełnia wniosek kredytowy podając szczegółowe dane. Po analizie otrzymanego wniosku, jeśli decyzja jest pozytywna, pracownik Call Center kontaktuje się z klientem i przedstawia mu wstępna ofertę. Następnie klient zapraszany jest do placówki w celu podpisania umowy kredytowej. Maksymalna kwota takiego kredytu to 75 tys. zł.

Eurobank

Tak

Wniosek o kredyt online może być złożony przez internet za pośrednictwem strony www banku. Umowa jest dostarczana do klienta za pośrednictwem kuriera. Klient podpisuje umowę w obecności kuriera, przekazuje kurierowi dokumenty, o dostarczenie których został poproszony w momencie składania wniosku. Podpisaną przez klienta umowę wraz z przekazanymi dokumentami kurier dostarcza do banku. Maksymalna kwota kredytu to 60 tys. zł

GE Money Bank

Tak

Procedura: klient powinien wypełnić i wysłać wniosek kredytowy online. W ciągu maksymalnie 24 godzin bank podejmuje decyzję kredytową, a pracownik banku przekazuje ją klientowi telefonicznie. W trakcie rozmowy zostają ustalone szczegóły kredytu oraz czas i miejsce dostarczenia dokumentacji kredytowej. Dokumentacja zostanie przekazana przez Kuriera, a klient odsyła wymagane dokumenty pocztą. Środki pieniężne są przelewane na osobisty rachunek bankowy klienta lub rachunek firmowy w ciągu 48 godzin od wpłynięcia do banku kompletnej dokumentacji.

ING Bank

Tak

Procedura:
1. Na stronie www banku elektroniczny wniosek kredytowy (formularz). Klient może złożyć elektroniczny wniosek o kredyt.
2. Pracownik Banku oddzwania do klienta o wskazanej we wniosku dacie/godzinie, potwierdza złożenie wniosku.
3. Weryfikacja wniosku w Banku, podjęcie wstępnej decyzji kredytowej.
4. Pracownik Banku oddzwania, przekazuje informacje o decyzji kredytowej oraz dokumentach, jeżeli są wymagane, umawia się na termin (data/godzina) zawarcia umowy kredytowej.
5. Klient zgłasza się do Banku, zawiera umowę kredytową, Bank uruchamia kredyt.

MultiBank

Tak

Procedura: klient może uzyskać kredyt bez wychodzenia z domu (tzw. kredyt Multigotówka). Po wypełnieniu wniosku otrzymuje decyzję kredytową na wskazany adres e-mail (w ciągu 1h), w ciągu 48h pojawia się kurier z umową, a wypłata środków następuje w ciągu 72h od złożenia wniosku. Maksymalna kwota kredytu 50 tys. zł

Volkswagen Bank direct

Tak

Wnioskować można przez internet, posiadanie konta w Volkswagen Bank direct nie jest konieczne, by otrzymać kredyt. Bez tokena (wydawanego do kont) nie będzie dostępu do systemu transakcyjnego, gdzie prezentowane są informacje o kredycie. Maksymalna kwota Kredytu Plus to 50 tys. zł. Jeśli wnioskodawca nie jest klientem banku, konieczne będzie potwierdzenie jego danych osobowych.

mBank

Nie 

Wniosek o kredyt można złożyć przez internet. Następnie otrzymujemy decyzję kredytową oraz listę dokumentów niezbędnych do udzielenia kredytu. Podpisanie umowy może mieć miejsce tylko w mKiosku lub centrum finansowym mBanku. Nie ma możliwości wysłania umowy kurierem. W momencie podpisywania umowy kredytowej trzeba podpisać umowę otwarcia rachunku osobistego. 

AIG Bank

Nie

Klient znany może przez telefon dokonać wstępnego zbadania zdolności kredytowej oraz uzyskać informacje na temat konkretnej oferty przygotowanej przez bank dla danego klienta. Wniosek o kredyt finalizowany jest w oddziale banku

Bank BGŻ

Nie

Wniosek o kredyt gotówkowy online może złożyć osoba posiadająca konto w banku - w tym przypadku wystarczy podpisanie wniosku o kredyt wypełnionego na podstawie przekazanych telefonicznie danych i zawarcie umowy kredytu.

DnB Nord

Nie

Bank na razie nie posiada w swojej ofercie kredytów gotówkowych online

Invest-Bank

Nie

Bank na razie nie posiada w swojej ofercie kredytów gotówkowych online

Pekao

Nie

W przypadku posiadania przez klienta konta z dostępem do bankowości elektronicznej Pekao 24 klient może złożyć wniosek online. Jest rozpatrywany przez oddział, klient dosyła dokumenty, jeśli to konieczne. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku umowę finalizuje się w oddziale.

PKO BP

Nie

Wniosek o kredyt gotówkowy online może złożyć osoba posiadająca konto w banku. W oddziale banku musi podpisać jednak ramową umowę o współpracy.

Meritum Bank

Nie 

Nie ma możliwości ubiegania się o kredyt przez internet. Możliwe jest to jedynie w oddziale banku.

Raiffeisen Bank

Nie

Bank na razie nie posiada w swojej ofercie kredytów gotówkowych online

Toyota Bank

Nie

Wniosek o kredyt gotówkowy online może złożyć osoba posiadająca konto w banku

 

Karol Wilczko
Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam