BNP Paribas będzie udzielał kredytów w programie Czyste Powietrze

BNP Paribas przystępuje do programu "Czyste Powietrze".

Już wkrótce wprowadzi do oferty specjalny kredyt, który będzie można zaciągnąć na zrealizowanie przedsięwzięć o charakterze termomodernizacyjnym, wymiany przestarzałych źródeł ciepła oraz zakup urządzeń podnoszących efektywność energetyczną czy produkcję energii z odnawialnych źródeł (np. instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła).

Osoby, które zechcą skorzystać z dotacji z programu Czyste Powietrze za pośrednictwem BNP Paribas, będą mogły liczyć na uproszczoną procedurę. Wystarczy, że z dowolnym oddziale banku lub za pośrednictwem jego partnerów, którzy są dystrybutorami instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła, złożą tylko jeden wniosek - o udzielenie kredytu. Bank wyręczy ich w formalnościach podczas ubiegania się o dofinansowanie, składając do NFOŚiGW wniosek o przyznanie dotacji w imieniu klienta. Przyznana dotacja automatycznie pomniejszy kwotę kredytu.

Celem programu "Czyste powietrze" jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które są skutkiem ubocznym ogrzewania domów jednorodzinnych z użyciem przestarzałych pieców lub niskiej jakości paliwa. Dzięki współpracy NFOŚiGW z bankami, teraz także z BNP Paribas, gospodarstwa domowe, które chcą przystąpić do tego rodzaju przedsięwzięć, mogą uzyskać dotację i dodatkowe możliwości finansowania dedykowanymi kredytami.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam