Kredyt Bank z Kredytem Celowym w ofercie

2011-11-04 17:24:43

Na ogół jest tak, że klienci banków zastanawiają się nad wzięciem kredytu gotówkowego w sytuacji, gdy nie stać ich na sfinansowanie konkretnego wydatku. Łatwo sobie wyobrazić sytuację, w której kredytobiorca chciałby np. wyjechać na zasłużone wakacje, a nie ma wystarczających oszczędności. Kredyt Bank postanowił obniżyć koszty kredytu tym osobom, które wiedzą na co przeznaczą większą jego część.

Otrzymawszy taki kredyt, większą jego część przeznaczają wprawdzie na opłacanie kosztu wyjazdu za granicę, ale przeważnie zostawiają sobie drobnie kwoty na inne wydatki. Zgłaszając wniosek do banku, nie ma obowiązku tłumaczenia bankowcom, na co przeznaczymy pieniądze z kredytu gotówkowego.

Inaczej jest w przypadku produktów hipotecznych. Tutaj funkcjonuje ścisły podział na kredyty i pożyczkę. Tę ostatnią można przeznaczyć na dowolny cel, podczas gdy kredyt może być przyznany na sfinansowanie konkretnej inwestycji (najczęściej mieszkaniowej lub związanej z nabyciem nieruchomości).

Ale od czasu do czasu banki kuszą potencjalnych kredytobiorców niższymi kosztami pożyczanych pieniędzy pod warunkiem, że pokryte z nich będą ściśle określone potrzeby. Tak też jest w przypadku niniejszej propozycji Kredyt Banku.
 

Podstawowe informacje o kredycie celowym w Kredyt Banku
Okres kredytowania
do 84 miesięcy
Warunek, jaki należy spełnić, aby bank obniżył oprocentowanie
należy dostarczyć do banku fakturę za nabyte dobro lub usługę, które to w 70 proc. zostały opłacone z pożyczanych od banku pieniędzy.
Maksymalna obniżka kosztów
o 5 pkt. proc.
Minimalne oprocentowanie kredytu
11,26%
Minimalna kwota kredytu
1 000 PLN
Maksymalna kwota kredytu
120 000 PLN
Ubezpieczenie kredytu
nie jest wymagane, aczkolwiek wybór jednego z pakietów ubezpieczenia: (na życie i assistance medyczny, na życie i od utraty pracy lub od utraty pracy) sprawia, że bank dodatkowo nie pobierze prowizji
Cecha szczególna
Kredytem Celowym można sfinansować następujące wydatki:

• Remont domu/mieszkania i utrzymanie ogrodu
• Wyposażenie domu/mieszkania
• Edukacja
• Środki transportu (nowe i używane)
• Uroczystości rodzinne
• Sprzęt sportowy
• Wakacje
• Zdrowie
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl, Kredyt Bank

 
W zasadzie wszystko jasne. Warto jednak uświadomić sobie, że tego rodzaju produkty kredytowe przyczyniają się także do rozwoju wybranych sektorów gospodarki, w tym przypadku – sektora usługowego.
 
Z jednej strony rzeczona propozycja Kredyt Banku ze względu na w/w cele przyczyni się (choć w nieznacznym stopniu) do ograniczenia konsumpcji, która przy okazji różnego typu świąt zawsze rośnie. Jednakże z drugiej strony, niektórzy mogą wydać pożyczoną w ten sposób gotówkę na tzw. wyprawienie świąt, czyli zaproszenie większej liczby swoich bliskich na prawdziwą ucztę przy suto zastawionym stole. Zatem ryzyko „przejedzenia” pieniędzy z kredytu istnieje.
 
Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam