Kredyt Bank: kredyty hipoteczne w EUR tylko do końca roku

2011-12-22 09:54:45

Kredyt Bank wycofuje się z udzielania kredytów walutowych. Od początku 2012 roku udzielane będą jedynie kredyty hipoteczne w złotych. Wnioski o kredyt w euro będą przyjmowane tylko do 31 grudnia br.

Kredyt Bank podjął decyzję o ograniczeniu swojej oferty kredytowej jedynie do zobowiązań hipotecznych w PLN w związku z utrzymującą się niepewnością na rynkach finansowych oraz towarzyszącymi jej znacznymi wahaniami kursu tej waluty. Jak tłumaczy, sytuacja ta przekłada się na rosnące koszty finansowania akcji kredytowej w euro.

Od początku 2012 roku nie będzie zatem w ofercie banku kredytów w EUR (to jedyna waluta obca, w której Kredyt Bank udzielał kredytów). Klienci, którzy złożą kompletny wniosek kredytowy jeszcze do końca 2011 roku, będą mogli liczyć na otrzymanie kredytu w EUR pod warunkiem zawarcia umowy kredytowej najpóźniej do 31 marca 2012 roku.

Bank skoncentruje się na dalszym rozwoju oferty kredytów w złotych, z uwzględnieniem kredytów preferencyjnych Rodzina na swoim. Trzeba przyznać, że już teraz jego propozycje są atrakcyjne. Oferty standardowych kredytów w złotych (zarówno bez wkładu własnego, jak i z 20-procentowym wkładem) oraz w programie Rodzina na Swoim Kredyt Banku znajdują się w ścisłych czołówkach rankingów. Aktualne kredyty hipoteczne porównaj na comperi.pl.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam