Konto oszczędnościowe, z którego możesz wypłacać kiedy chcesz

2013-02-28 13:34:51

Teoretycznie z konta oszczędnościowego można wypłacać pieniądze w dowolnej chwili bez utraty odsetek. Teoretycznie, bo banki starają się tę możliwość ograniczyć i wprowadzają wysokie opłaty za przelewy. Na szczęście są na rynku produkty, które dają posiadaczowi pełną elastyczność, ponieważ wszystkie przelewy są darmowe. Które banki oferują konta oszczędnościowe bez limitu wypłat? Comperia.pl podpowiada.

Konto oszczędnościowe stanowi ciekawą alternatywę dla lokaty. Oprocentowanie jest porównywalne, a możliwości dużo większe. Możemy lokować dowolne, nawet najmniejsze kwoty, możemy wpłacać je w każdej chwili i wypłacać wtedy, kiedy są nam potrzebne bez utraty odsetek. Żeby jednak rzeczywistość była taka piękna, konto oszczędnościowe trzeba otworzyć w banku, który oferuje darmowe wszystkie przelewy, a nie tylko jeden w miesiącu.

Obecnie pięć banków oferuje konto oszczędnościowe, z którego można bez ograniczeń wypłacać pieniądze. Są to DnB Nord, BGŻOptima, ING Bank Śląski, BNP Paribas i mBank.

Najwyższe oprocentowanie znajdziemy w banku DnB Nord. Konto oszczędnościowe w tej instytucji przynosi zysk na poziomie 5,50 proc. w skali roku. Żeby otworzyć konto, wymagana jest pierwsza wpłata w wysokości 1000 zł, ale nie trzeba utrzymywać takiego salda na rachunku. Nie trzeba być klientem banku DnB Nord, by założyć w nim konto oszczędnościowe.

Posiadacze tego produktu nie płacą za żaden przelew wewnętrzny wykonywany przez Internet lub telefon. Operacje zlecane w placówce kosztują 5 zł za każdą transakcję.

Bardzo istotną informacją jest to, że konto oszczędnościowe w DnB Nord nie jest produktem promocyjnym, więc oferta nie jest ograniczona czasowo ani nie wymaga wypełnienia odpowiednich warunków, by można było z niej skorzystać.

Pełną listę kont oszczędnościowych, z których możesz wypłacać kiedy chcesz, możesz zobaczyć tutaj.

Autor: Marta Ośko
Comperia.pl

Marta Ośko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam