Konto osobiste z pakietem medycznym. Co oferują banki?

2012-04-23 09:37:25

Coraz częściej banki kuszą nas dodatkowymi promocjami, jeśli otworzymy w nich konto osobiste. Jednym z bonusów stały się pakiety medyczne, które oferują nam dostęp do prywatnej służby zdrowia. Które banki mają takie rozwiązania w swojej ofercie?

Dawno już darmowe konto osobiste przestało być czymś wyjątkowym na rynku. Z tego powodu działy marketingowe w bankach prześcigają się w wymyślaniu promocji, które przyciągną klientów do ich placówek. Oprócz możliwości korzystania z fachowców w przypadku domowej awarii czy zwrotu części pieniędzy wydanych w niektórych sklepach, pojawiły się pakiety, które oferują nam dostęp do prywatnej służby zdrowia.

Biorąc pod uwagę kondycję publicznej służby zdrowia trzeba przyznać, że konto osobiste z pakietem medycznym to doskonałe rozwiązanie. Warto jednak przyjrzeć się, co konkretnie oferuje bank w ramach pakietu medycznego i wybrać opcję najlepszą dla siebie.

BNP Paribas

Bank BNP Paribas  oferuje dwa rodzaje abonamentów medycznych- AXA Med podstawowy i rozszerzony. W przypadku pakietu podstawowego możemy korzystać z opieki podstawowej i chirurgicznej, badań podstawowych i 10% zniżki na stomatologa i szczepienia. Cena pakietu podstawowego indywidualnego to 56 zł, a rodzinnego 119 zł.

Pakiet rozszerzony gwarantuje nam opiekę podstawową i 15 specjalistów, szeroki wachlarz badań, zabiegi rehabilitacyjne, 10% zniżki na stomatologa i szczepienia. Możemy również zamówić wizytę domową, jeśli nie będziemy mogli sami dojechać do przychodni. Cena pakietu indywidualnego to 119 zł, rodzinnego 290 zł.

Bank korzysta z ubezpieczeń medycznych AXA, dlatego oferuje nam największą ilość placówek- ponad 1000 na terenie całej Polski.

Polbank

Posiadacze konta osobistego lub karty kredytowej w Polbanku mogą skorzystać z dwóch wariantów pakietów medycznych – Komfortowego i Rozszerzonego. Pakiet Komfortowy obejmuje opiekę podstawową i czterech specjalistów (ginekolog, okulista, chirurg, laryngolog), badania laboratoryjne w ograniczonym zakresie i zdjęcie RTG w przypadku złamania ręki. Koszt to 25 zł w przypadku pakietu indywidualnego i 55 zł dla pakietu rodzinnego.

Z kolei pakiet rozszerzony to opieka podstawowa i darmowe konsultacje u wszystkich specjalistów. Posiadacz pakietu może również w szerokim zakresie korzystać z badań laboratoryjnych i diagnostycznych oraz bezpłatnie szczepić się na grypę i WZW. Opłata miesięczna za pakiet rozszerzony to 60 zł dla pakietu indywidualnego i 130 zł dla pakietu rodzinnego.

Polbank współpracuje z Towarzystwem Ubezpieczeniowym UNIQUA. Zaletą tych pakietów jest fakt, że osoby ubezpieczone mogą korzystać z usług dowolnej placówki medycznej, również tej, która nie ma podpisanej umowy z UNIQA.

Świadczenia medyczne są refundowane w ciągu 2 dni na podstawie przekazanych przez ubezpieczonych, do UNIQA oryginałów rachunków. Ubezpieczenie nie określa limitów liczbowych ani kwotowych korzystania ze świadczeń medycznych.

mBank

Jeśli posiadasz konto osobiste w mBanku, możesz skorzystać z dwóch rodzajów pakietów medycznych- Pakiet Medyczny Zdrowie 24h Komfortowy i Medyczny Zdrowie 24h Maksymalny. Pakiet Komfortowy gwarantuje opiekę podstawową i 9 specjalistów, podstawowe badania, szczepienia przeciw grypie i 10% zniżki na stomatologa. Koszt- 69 zł pakiet indywidualny i 159 rodzinny.

Pakiet Maksymalny umożliwia dostęp do opieki podstawowej i 22 specjalistów, szerokiego wachlarza badań, szczepień przeciw grypie i daje 10% zniżki na stomatologa. Koszt dodatkowego ubezpieczenia to 99 zł za pakiet indywidualny i 239 zł za rodzinny.

Bank współpracuje z ubezpieczycielem Allianz, dzięki czemu możemy korzystać z ponad 700 placówek na terenie całej Polski.

Citi Handlowy

Bank Citi Handlowy oferuje aż cztery warianty pakietów medycznych do konta osobistego. Wariant IA zapewnia nam opiekę podstawową i 4 specjalistów, podstawowe badania i 10% zniżki na pozostałe usługi. Cena pakietu to 38 zł za osobę.

Wariant IIA kosztuje 62 zł za osobę i gwarantuje opiekę podstawową i 4 specjalistów, podstawowe badania, wybrane zabiegi ambulatoryjne i 10% zniżki na pozostałe usługi.

Wariant IIIA uprawnia do korzystania z opieki podstawowej, opieki 9 specjalistów, szerokiego wachlarza badań oraz 10% zniżki na pozostałe usługi. Koszt pakietu to 55 zł za osobę.

Wariant IVA jest najdroższy i najbardziej wszechstronny. Gwarantuje opiekę podstawową i 15 specjalistów, szeroki wachlarz badań, zabiegi rehabilitacyjne, wybrane zabiegi ambulatoryjne, 10% zniżkę na pozostałe usługi. Ten pakiet kosztuje 102 zł od osoby.

W odróżnieniu od innych banków, Citi Handlowy nie współpracuje z ubezpieczycielami tylko z grupą LUX MED i stajemy się bezpośrednio pacjentami właśnie LUX MEDu. Wadą takiego rozwiązania jest mniejsza liczba placówek, z których możemy korzystać (27 dla pakietu IA i IIIA i 42 dla pakietów IIA i IVA). Placówki te znajdują się w wybranych miastach, więc to do ich mieszkańców skierowana jest oferta banku.

Opłaty za pakiety medyczne mogą zostać obniżone o 10 zł, jeśli posiadacz konta spełni jeden z trzech warunków, tzn. w każdym cyklu rozliczeniowym zapewni wpływy na konto osobiste w wysokości co najmniej 1500 zł, dokona transakcji bezgotówkowych kartą debetową na sumę minimum 500zł miesięcznie lub zrealizuje co najmniej dwa polecenia zapłaty z rachunku bankowego.

Credit Agricole

Credit Agricole oferuje nam opiekę medyczną w dwóch pakietach- podstawowym i rozszerzonym. Pakiet podstawowy obejmuje opiekę podstawową i 4 specjalistów, podstawowe badania, 10% zniżki na stomatologa i szczepienia. Koszt to 40 zł za pakiet indywidualny i 90 zł za rodzinny.

Pakiet rozszerzony daje nam dostęp do opieki podstawowej i 18 specjalistów, szerokiego wachlarza badań, 10% zniżki na stomatologa i szczepienia i wizyt domowych. Cena to 100 zł pakiet indywidualny i 200 zł pakiet rodzinny.

Credit Agricole również korzysta z ubezpieczeń medycznych w AXA, dlatego możemy leczyć się w ponad 1000 placówkach na terenie całej Polski.

MultiBank

Jeśli założymy konto osobiste w MultiBanku, możemy wykupić jeden z dwóch pakietów medycznych przeznaczonych dla klientów tego banku. Pierwszy to pakiet Dbaj O Zdrowie- wariant komfortowy. W ramach tego pakietu mamy gwarantowaną opiekę podstawową i 13 specjalistów, podstawowe badania, wybrane zabiegi ambulatoryjne, szczepienia przeciw grypie, raz w roku kontrolę stomatologiczną i 10% zniżki na stomatologa. Cena pakietu indywidualnego to 69 zł, rodzinnego 159 zł.

Natomiast pakiet Dbaj O Zdrowie- wariant maksymalny proponuje nam opiekę podstawową i ponad 25 specjalistów, szeroki wachlarz badań, wybrane zabiegi ambulatoryjne, podstawowe szczepienia, dwa razy do roku wizyty domowe, raz w roku kontrolę stomatologiczną i 10% zniżki na stomatologa. Pakiet indywidualny kosztuje 99 zł, rodzinny 239 zł.

MultiBank współpracuje z firmą Allianz, więc możemy korzystać z ponad 700 placówek na terenie Polski.

Oferta banków jest, jak widać, bardzo szeroka. Dokonując wyboru najlepszego konta osobistego z pakietem medycznym trzeba wziąć również pod uwagę koszty prowadzenia i użytkowania rachunku. Marta Ośko

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam