Konto Inteligo pod rentgenem Comperii-nowe rozdanie banku

2010-05-27 12:16:05

Serwis Inteligo zmienił w ostatnim czasie szatę graficzną, ale również tabelę opłat i prowizji. Aktualna oferta banku została poddana rentgenowi Comperii aby sprawdzić, czy konto Inteligo jest konkurencyjne na tle rynku? Zobacz, czy warto założyć konto Inteligo!

Inteligo istnieje na polskim rynku od niespełna dziesięciu lat. Jest to system bankowości elektronicznej, który pozwala na dokonywanie operacji finansowych przez Internet. Co ciekawe Inteligo nie jest bankiem, lecz marką, pod którą skrywa się PKO Bank Polski, oferując usługi finansowe klientom indywidualnym i firmom.
 
Dzięki ścisłej współpracy Inteligo z bankiem PKO, klienci mogą otworzyć konto Inteligo w placówkach PKO. Dodatkowo istnieje możliwość darmowych wpłat i wypłat pieniędzy w wyżej wymienionych placówkach.
 
Ostatnie zmiany
Ostatnie zmiany graficzne konta Inteligo  nadają mu bardziej przyjazny charakter. Z punktu widzenia klientów, dużo ważniejsza jest jednak sama oferta. No więc jaka jest?
 
Poniżej Comperia prezentuje najważniejsze parametry konta Inteligo:
 
Konto Inteligo
Opłata
Otwarcie/prowadzenie
0/0* zł
Przelew wewnętrzny/zewnętrzny
0/0 zł
Wypłata z bankomatów w Polsce
0/5 zł
Opłata za użytkowanie karty
0/1** zł
 
Źródło: porównywarka kont osobistych Comperia.pl
*w przypadku salda poniżej 100 zł miesięczna opłata za konto wynosi 5 zł
**0 zł w przypadku wykonania mięsiecznych transakcji kartą na kwotę minimum 100 zł
 
 
Konto Inteligo prezentuje się całkiem nieźle. Zakładając miesięczne saldo powyżej 100 zł oraz miesięczne transakcje kartą na kwotę min. 100 zł, w rubryce użytkowanie konta będziesz mógł wpisać "0". Dodatkowo bank oferuje darmowe przelewy internetowe (wewnętrzne oraz zewnętrzne). Musisz jednak pilnować się przy wypłatach z bankomatów. Wprawdzie bezpłatne są wszystkie bankomaty banku PKO (ponad 2300), w pozostałych zapłacisz każdorazowo 5 zł.
 
Co zmieniło się w ofercie od ostatniego czasu?
Wprowadzono możliwość realizacji przelewów w walutach obcych (krajowych i zagranicznych).
Dodatkowo, "elektroniczny bank" umożliwił darmowe przelewy internetowe. Obniżona została także opłata za użytkowanie karty.
Korzystając z konta Inteligo będziesz mógł teraz zamówić online podstawowy lub rozszerzony raport Biura Informacji Kredytowej o swojej historii kredytowej i otrzymać go na konto Inteligo. Więcej o tym w artykule PKO BP: Raporty BIK przez Internet
 
Konto Inteligo jest  relatywnie korzystną ofertą. Spełniając wyżej wymienione warunki dla karty płatniczej i salda, otrzymasz darmowy rachunek. Krótko mówiąc ostatnie zmiany wdrożone przez Inteligo poszły w bardzo dobrym kierunku.Kilka nowych, przydatnych opcji oraz obniżka opłat w koncie. Oby tak dalej!
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam