Konto dla emeryta - czy jest przydatne i jak je wybrać?

2012-08-13 12:00:53

Listonosz przynoszący gotówkę do domu nie jest potrzebny, gdyż emeryturę można otrzymać na rachunek osobisty w banku. Czy takie rozwiązanie jest bezpieczniejsze i wygodniejsze? Jak wybrać konto dla emeryta?

Rachunek osobisty może okazać się znacznie wygodniejszy i bezpieczniejszy dla emeryta. Oczywiście pod warunkiem, że dana osoba wybierze ofertę dostosowaną do swoich potrzeb. Trzymanie całej emerytury w domu nie jest tak bezpieczne jak trzymanie jej w banku, gdzie pieniądze są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowo, środki trzymane w banku mogą być oprocentowane i emeryci mogą dzięki temu zwiększyć swoją emeryturę.

Za konto w banku nie trzeba płacić. Rozsądny wybór oferty, która jest dopasowana do konkretnej osoby sprawia, że konto może być bezpłatne. Obecnie są także oferty, które pozwolą na koncie zarobić. To także może być sposób na wyższą emeryturę. Warto także pamiętać, że rachunki bankowe, które są dedykowane osobom starszym wcale nie muszą być korzystniejsze od innych ofert na rynku. Lepiej jest wybierać rachunek osobisty spośród wszystkich ofert na rynku niż ograniczyć się do kilku banków, które dedykują konta tylko seniorom. Marcin Zienkiewicz
Comperia.pl

Marcin Zienkiewicz

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam