Konto bankowe przez Internet w PKO BP - warto je mieć? Sprawdź Rentgen Comperii!

2010-01-23 08:41:38

Comperia regularnie prześwietla oferty kont osobistych najważniejszych graczy na rynku. W tym tygodniu pora na konta osobiste PKO BP. Chcesz założyć konto bankowe przez Internet w PKO BP? Sprawdź, czy to możliwe i ile trzeba za to zapłacić! Zastanawiasz się czy konto bankowe przez Internet w PKO BP i konto internetowe Inteligo to ten sam produkt? Comperia.pl odpowiada na te i inne pytania!

Sprawdź teraz najlepsze konta osobiste w naszej porównywarce!
 
Bank PKO BP jest na polskim rynku niekwestionowanym liderem w zakresie zgromadzonego kapitału oraz liczby obsługiwanych klientów. W ubiegłym roku jego aktywa szacowano na ok. 140 miliardów złotych, liczba klientów przekroczyła natomiast 9 milionów. Tak duża baza konsumentów wymaga ciągłej dywersyfikacji oraz poszerzania oferty.
 
 
Czy warto założyć konto bankowe przez Internet w PKO BP?
 
Obecnie standardem staje się zakładanie konta bankowego przez Internet. W przypadku banku PKO wszyscy jego klienci także mają taką możliwość. Innymi słowy, konto bankowe przez Internet w PKO BP to nic innego jak zwykłe konto z dostępem do bankowości internetowej. Czy warto jednak korzystać z tego typu usługi?
 
Zdecydowanie tak! Konto osobiste jest obecnie podstawowym elementem zarządzania finansami każdego z nas. Ustalanie stałych zleceń, dokonywanie przelewów i płatności – korzystanie z tych opcji funkcjonalnych każdego internetowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego znacznie skraca czas niezbędny do prawidłowego kontrolowania swoich przychodów i wydatków. Ponadto, w większości przypadków, w tym także kont bankowych przez Internet w PKO BP, jest znacznie tańsze niż tradycyjne wizyty w oddziale.
 
Czy mogę założyć rachunek bez wychodzenia z domu?
 
W PKO BP niestety nie ma takiej możliwości. Oczywiście, złożenie wniosku o założenie konta jest możliwe zarówno za pośrednictwem strony internetowej jak i serwisu telefonicznego. Samo podpisanie umowy będzie jednak wymagało od nas wizyty w placówce banku. Proces ten trwa zwykle nieco dłużej niż w przypadku samodzielnej wizyty w oddziale – od jednego do maksymalnie 3 tygodni. Niemniej jednak, możliwość swobodnego zapoznania się z pełną ofertą banku sprzed monitora kusi coraz większą grupę klientów.
 
Ile kosztuje internetowe konto osobiste w PKO BP?
 
Dostęp do usług bankowości internetowej w PKO BP jest bezpłatny. Ponadto, stanowi standardową funkcję dołączaną do każdego rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego. Nasze koszty w związku z korzystaniem z serwisu internetowego nie wzrosną, mogą natomiast nawet spaść. Comperia.pl prezentuje zestawienie kont osobistych PKO BP wraz z ich podstawową charakterystyką.
 
 

Prowadzenie rachunku
Przelew zewnętrzny (internetowy / w oddziale)
Opłata roczna za kartę debetową
Wypłata gotówki z obcego bankomatu
Superkonto
6,90 zł
0,50 zł / 5,00 zł
20,00 zł
5,00 zł
Superkonto Graffiti
1,50 zł
0,50 zł / 5,00 zł
18,00 zł
5,00 zł
Superkonto Student
2,50 zł
0,50 zł / 5,00 zł
20,00 zł
5,00 zł
Złote konto
16,50 zł
0,30 zł / 5,00 zł
20,00 zł
5,00 zł
Rachunek Platinium
0,00 zł
0,00 zł
20,00 zł
5,00 zł
 
Na podstawie powyższego zestawienia można jednoznacznie stwierdzić, że korzystanie z serwisu internetowego w celu dokonywania przelewów jest znacznie tańsze niż wizyta w oddziale. Ponadto, opłaty za przelewy internetowe w wysokości od 0 do maksymalnie 50 groszy to także o wiele mniej niż w przypadku serwisu telefonicznego (3 zł) lub samoobsługowego terminala (1 zł).
 
Inne opcje konta internetowego
 
Konto osobiste przez Internet w PKO BP daje użytkownikom możliwość zarządzania posiadanymi kartami kredytowymi oraz jednostkami uczestnictwa e Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych PKO BP. W rezultacie otrzymujemy zatem kompleksowy produkt, za pomocą którego w sposób kompleksowy możemy kontrolować wszystkie dochody i wydatki.
 
Czy konto internetowe PKO BP to rachunek Inteligo to ten sam produkt?
 
Zdecydowanie nie. Wprawdzie PKO BP oraz internetowy bank Inteligo należą do tej samej grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego, lecz są to dwie odrębne pod względem prawnym instytucje.
Bank Inteligo nie posiada żadnych placówek, zaś jego całkowita działalność oparta jest wyłącznie na serwisie internetowym oraz telefonicznym. W przypadku zakładania rachunku Inteligo można zatem uniknąć wychodzenia z domu. Wniosek, tak jak i w przypadku PKO BP, składamy za pośrednictwem strony internetowej, umowę podpisujemy natomiast za pośrednictwem poczty, bądź kuriera. Co ważne, jedyne czynności bankowe Inteligo, jakich można dokonać w PKO BP to wpłaty i wpłaty gotówki w oddziale banku.

 

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam