Zmaksymalizuj swoje zyski, lokując kapitał na najwyżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. Skorzystaj z bezpłatnej porównywarki Comperia.pl: sprawdź i porównaj najnowsze promocje depozytowe wiodących banków.

Konta oszczędnościowe promocyjne

Porównaj wszystkie konta oszczędnościowe w jednym miejscu

Konta osobisteLokaty bankoweKonta promocyjneKonta oszczędnościowe
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 17 ofert
Sortowanie:
Crédit Agricole
Rachunek Oszczędzam w ofercie specjalnej "Na start"
Wymagane konto ROR: tak Bezpłatne przelewy internetowe: 1
Promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla salda do 20 000 zł przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta, więcej» wyłącznie dla pierwszego Rachunku Oszczędzam z kwartalną kapitalizacją odsetek w ramach konta objętego ofertą;
Oferta dla nowych klientów

Oprocentowanie: 2,5%

Bank Pekao S.A.
Konto Oszczędnościowe (oferta promocyjna)
Wymagane konto ROR: tak Bezpłatne przelewy internetowe: 0
Oferta dla klientów, którzy od 1.01.2019 r. do 30.06.2020 r. nie posiadali w Pekao rachunku więcej» płatniczego lub lokaty (albo aktywnie z nich nie korzystali, czyli łączne saldo tych rachunków nie przekraczało 50 zł każdego miesiąca) i otworzą (lub posiadają) wraz z Kontem Oszczędnościowym ROR: Konto Przekorzystne
Promocyjne oprocentowanie będzie naliczane przez 4 miesiące od otwarcia konta dla salda do 20 000 zł

Oprocentowanie: 2%

Getin Noble Bank
Konto Oszczędnościowe w ofercie specjalnej "Bonus za aktywność"
Wymagane konto ROR: tak Bezpłatne przelewy internetowe: 1
Podwyższone oprocentowanie do kwoty 10 000 zł gwarantowane aż przez 12 miesięcy;
Oferta więcej» skierowana do nowych klientów, którzy nie posiadali ROR-u w Getin Banku w okresie od 01.09.2019 r. do 30.09.2020 r. i otworzą konto osobiste oraz zapewnią wpływy wynagrodzenia (min. 1500 zł) oraz wyrażą zgody marketingowe dla Getin Banku

Oprocentowanie: 2%

BOŚ
EKOkonto oszczędnościowe 500+
Wymagane konto ROR: tak Bezpłatne przelewy internetowe: 1
Promocyjne oprocentowanie dostępne dla beneficjentów Programu Rodzina 500 Plus, którzy mają/założą w więcej» BOŚ Banku konto osobiste i zapewnią na nim wpływy świadczenia rodzinnego oraz będą wydawać kartą debetową miesięcznie min. 300 zł

Oprocentowanie: 1,6%

Bank Pekao S.A.
Konto Oszczędnościowe Premium (oferta promocyjna)
Wymagane konto ROR: tak Bezpłatne przelewy internetowe: 0
Oferta dla klientów, którzy od 1.01.2019 r. do 30.06.2020 r. nie posiadali w Pekao rachunku więcej» płatniczego lub lokaty (albo aktywnie z nich nie korzystali, czyli łączne saldo tych rachunków nie przekraczało 50 zł każdego miesiąca) i otworzą (lub posiadają) wraz z Kontem Oszczędnościowym ROR: Konto Świat Premium
Promocyjne oprocentowanie będzie naliczane przez 4 miesiące od otwarcia konta dla salda do 100 000 zł

Oprocentowanie: 1,5%

Nest Bank
Nest Oszczędności
Wymagane konto ROR: tak Bezpłatne przelewy internetowe: 1
Do porównaniaSzczegóły
Oprocentowanie promocyjne jest stałe w okresie promocji i obejmuje saldo do 50 000 zł; Promocyjne więcej» warunki obowiązują do 3 miesięcy (do końca miesiąca kalendarzowego od dnia otwarcia konta i przez dwa kolejne - pełne - miesiące kalendarzowe)

Oprocentowanie: 1,5%

Nest Bank
Nest Skarbonka
Wymagane konto ROR: tak Bezpłatne przelewy internetowe: 1
Wskazane oprocentowanie obowiązuje dla salda do 5 000 zł od dnia otwarcia konta do końca miesiąca więcej» kalendarzowego, w którym otwarto rachunek oraz przez następne 6 pełnych miesięcy kalendarzowych;
Z tym kontem w prosty sposób tworzysz indywidualne plany oszczędzania na wybrane przez Ciebie cele; Oprocentowanie stałe w okresie promocji

Oprocentowanie: 1,5%

BOŚ
EKOkonto oszczędnościowe Standard (w promocji)
Wymagane konto ROR: tak Bezpłatne przelewy internetowe: 1
Do porównaniaSzczegóły
Oferta dla osób, które:
- mają lub założą dowolne konto osobiste wraz z kartą debetową w więcej» BOŚ,
- będą co miesiąc płacić kartą bezgotówkowo na kwotę min. 500 zł,
- będą zasilać ROR na kwotę min. 1 500 zł/mies.

Oprocentowanie: 1,4%

BOŚ
EKOkonto Oszczędnościowe VIP (w promocji)
Wymagane konto ROR: tak Bezpłatne przelewy internetowe: 1
Promocja dostępna dla klientów, którzy:
- mają lub otworzą ROR: EKOkonto VIP
- na konto więcej» będzie wpływać co miesiąc. min. 10 000 zł
- mają lub aktywują kartę debetową do konta (aktywacja musi nastąpić w ciągu 30 dni)
- będą wydawać bezgotówkowo kartą min. 1000 zł mies.

Oprocentowanie: 1,25%

Bank Pocztowy
Pocztowe Konto 500+
Wymagane konto ROR: nie Bezpłatne przelewy internetowe: nielimitowane
Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków do 10 000 zł obowiązuje do 30 września 2020 roku

Oprocentowanie: 1%

Pokaż więcej ofert

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Promocyjne konta oszczędnościowe

Pod względem wysokości oprocentowania w skali roku przeciętnym kontom oszczędnościowym daleko do lokat – pod warunkiem, że rozpatrujemy standardowe oferty, dostępne dla każdego, bez dodatkowych warunków. W przypadku promocji odsetki, które możemy uzyskać, składając nadwyżki finansowe na oprocentowane rachunki, mogą przekroczyć zyski z najlepszych lokat.

Konto oszczędnościowe a ROR

Konto oszczędnościowe to jeden z najprostszych produktów oszczędnościowych, z którego chętnie korzystają zarówno konsumenci, jak i przedsiębiorcy. Podobnie jak rachunek osobisty (ROR) umożliwia przechowywanie pieniędzy w banku, z możliwością dopłat i wypłat gotówki w dowolnym czasie.

W przeciwieństwie do większości ROR-ów konto oszczędnościowe jest rachunkiem oprocentowanym. Od zgromadzonego na nim wkładu pieniężnego bank nalicza odsetki, które z regularnych okresach (co miesiąc, co kwartał, co dzień lub z inną częstotliwością – zgodnie z umową) dopisuje do kapitału zgromadzonego na koncie, a mechanizm ten nosi miano kapitalizacji. Wypracowane odsetki podlegają opodatkowaniu podatkiem od zysków kapitałowych (19%). Daninę w imieniu klienta odprowadza bank.

Jak wskazuje na to sama nazwa produktu, celem konta oszczędnościowego jest umożliwienie jego posiadaczowi regularnego oszczędzania. Z tego powodu do tego typu rachunku zazwyczaj nie bywają dostępne karty debetowe (choć zdarzają się wyjątki), skutkiem czego ze zgromadzonych pieniędzy można korzystać jedynie poprzez wcześniejsze podjęcie ich za pomocą przelewu lub wypłaty gotówkowej w kasie banku.

O ile każda wpłata na konto oszczędnościowe jest przez bank mile widziana, o tyle wypłaty podlegają zazwyczaj restrykcjom. Klient nie ponosi żadnych kosztów przeważnie tylko w przypadku pierwszej w miesiącu operacji wypłaty środków (czy to gotówką, czy przelewem). Jeśli podejmuje pieniądze po raz drugi lub kolejny, od transakcji zostanie naliczona opłata. Prowizja od wypłat z konta oszczędnościowego sięga przeważnie kilku złotych.

Podwyższone oprocentowanie dla nowych klientów

Jednym z rodzajów najczęściej występujących ofert specjalnych wśród kont oszczędnościowych są te dostępne tylko dla nowych klientów.

Promocje tego typu mają promować bank wśród osób, które jeszcze nie korzystały z jego usług, a często również aktywizować byłych klientów, którzy w pewnym momencie rozwiązali z nim wszelkie umowy, łączące obie strony. Oznacza to, że aby uzyskać status nowego klienta, nie trzeba być dla banku osobą anonimową. Regulamin każdej oferty specjalnej wymienia, jaki okres niekorzystania z usług banku uprawnia do założenia konta z podwyższonym oprocentowaniem . Najczęściej jest to rok lub dwa lata od chwili rozwiązania ostatniej umowy produktowej lub umowy produktów konkretnego typu (np. depozytowych).

Premiowe warunki zazwyczaj obowiązują przez pierwsze 3 do 6 miesięcy od przystąpienia do promocji (podpisania umowy) lub wpłaty środków na nowo otwarte konto. Po tym czasie oprocentowanie spada do poziomu zgodnego ze standardowym cennikiem banku.

Częstym elementem obowiązkowym dla uczestników promocji jest założenie konta osobistego. W niektórych bankach wymagane jest również zawarcie umowy o kartę debetową do ROR-u lub regularne zasilanie rachunku wpływami dochodów. By nie stracić prawa do bonusowych odsetek, konta bieżącego nie można zamknąć w okresie korzystania z premiowego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym.

Promocje na nowe środki

Drugą, równie istotną grupę ofert specjalnych, stanowią promocje na nowe środki. Mogą z nich korzystać wszyscy (nowi i obecni klienci), którzy wpłacą na rachunek oszczędnościowy więcej niż wynosiło saldo ich oszczędności w banku z dnia wskazanego w regulaminie promocji.

Jako nowe środki rozumiana jest przy tym nadwyżka ponad łączne saldo depozytów klienta w danym banku. Oznacza to, że wynik będzie uwzględniał nie tylko stan środków na koncie oszczędnościowym, ale również na lokatach i kontach osobistych, jakie miała dana osoba w dniu badania salda. Nie zostaną przy tym wzięte pod uwagę salda produktów kredytowych (pożyczek, kart kredytowych, limitu w koncie).

Jeśli kwota depozytów klienta w dniu odniesienia zmieniała się (np. rano wyniosło 5 000 zł, a po południu wzrosło do 8 000 zł), pod uwagę przy ustalaniu salda odniesienia dla nowych środków zostanie wzięta wartość obowiązująca na koniec dnia.

Limity i ograniczenia

Podwyżka oprocentowania, gwarantowana przez bank w ramach promocji konta oszczędnościowego, nigdy nie jest pozbawiona dwóch rodzajów limitów: czasowego i kwotowego.

O ile koniec okresu przystąpienia do promocji może nie być znany z góry (trwa do odwołania), o tyle w każdym regulaminie znajdziemy uściślony czas obowiązywania warunków specjalnych. Najczęściej każdy klient, który skorzysta z oferty, ma zapewniony ten sam okres naliczania wyższych odsetek (np. przez 3 miesiące od założenia konta). Rzadziej stosowana jest data graniczna, jednakowa dla wszystkich uczestników bieżącej promocji, niezależnie od tego, kiedy do niej przystąpili.

Premiowa stawka nigdy nie obowiązuje dla wszystkich środków, bez względu na ich ilość. Najczęściej dotyczy tylko salda do 10-20 tys. zł, chociaż można spotkać promocje z ograniczeniem maksymalnej kwoty objętej wyższym oprocentowaniem nawet do kilkuset tysięcy złotych. Odsetki od kapitału powyżej wskazanego limitu są naliczane po standardowej stawce, wymienionej w tabeli oprocentowania danego banku.

Szacując przyszły zysk z konta oszczędnościowego, założonego w promocji, warto mieć na uwadze, że reklamowane oprocentowanie będzie dostępne tylko przez krótki czas i dla salda do określonej wysokości. Jeśli udział w promocji wymaga spełnienia warunków mogących się wiązać z kosztami (np. opłaty za prowadzenie obowiązkowego konta osobistego), przed skorzystaniem z oferty warto się upewnić, czy przyszłe odsetki zrównoważą ewentualne koszty, na które możemy się narazić, zakładając rachunek w nowym banku.