Zmaksymalizuj swoje zyski, lokując kapitał na najwyżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. Skorzystaj z bezpłatnej porównywarki Comperia.pl: sprawdź i porównaj najnowsze promocje depozytowe wiodących banków.

Konta oszczędnościowe promocyjne

Porównaj wszystkie konta oszczędnościowe w jednym miejscu

Konta osobisteLokaty bankoweKonta promocyjneKonta oszczędnościowe
Bank Pekao S.A.
Konto Przekorzystne

Zgarnij do 200 zł i 7% na Koncie Oszczędnościowym

0 zł za otwarcie i prowadzenie konta

Do 200 zł premii za otwarcie i spełnienie prostych warunków

7% na Koncie Oszczędnościowym na 6 mies. Do 100 tys. zł

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 16 ofert
Sortowanie:
PKO Bank Polski
Konto Oszczędnościowe PLUS
Wymagane konto ROR: nie Bezpłatne przelewy internetowe: 1
Promocja dla nowych środków – 8,5% w skali roku do 100 tys. dla nowych środków (przez 60 dni.)

Oprocentowanie: 8,5%

Nest Bank
Nest Oszczędności
Wymagane konto ROR: tak Bezpłatne przelewy internetowe: 1
Do porównaniaSzczegóły
Oprocentowanie specjalne obowiązuje przez 90 dni od otwarcia konta w wysokości:
- 8,25% w skali więcej» roku do kwoty 50 000 zł,
- 3% w skali roku dla nadwyżki ponad 50 000 zł do 400 000 zł.
Warunkiem utrzymania oprocentowania specjalnego w wysokości 8,25% w skali roku są:
- zapewnienie wpływów na Nest Konto (min. 2 000 zł) oraz
- wykonania z tego rachunku min. 3 dowolnych płatności spośród: BLIK, kartą, przelewem (z wyłączeniem przelewu pomiędzy rachunkami płatniczymi Klienta).
Posiadacz Konta zobowiązany jest spełnić warunki aktywności w okresach:
- do 30 dni od otwarcia Nest Konta Oszczędnościowego oraz
- od 31 dnia do 60 dnia od otwarcia Nest Konta Oszczędnościowego.

Oprocentowanie: 8,25%

VeloBank
Elastyczne Konto Oszczędnościowe (promocja na nowe środki)
Wymagane konto ROR: nie Bezpłatne przelewy internetowe: nielimitowane
Podwyższone oprocentowanie przez 3 miesiące dla nowych środków:
- 8% w skali roku do 300 tys. więcej»
- 6% w skali roku powyżej 300 tys. zł

Oprocentowanie: 8%

Santander Bank Polska
Konto Max Oszczędnościowe
Wymagane konto ROR: nie Bezpłatne przelewy internetowe: 1
Oprocentowanie promocyjne to suma oprocentowania standardowego (zmienne) i Bonusu (stałe) dla Nowych więcej» środków. Naliczane jest wyłącznie dla Nowych środków od dnia przystąpienia do promocji do 29.06.2023 r.

Oprocentowanie: 8%

mBank
Moje Cele - oferta promocyjna
Wymagane konto ROR: tak Bezpłatne przelewy internetowe: 1
Promocyjne oprocentowanie dla środków do 50 000 zł
Jeśli jesteś klientem mBanku oraz w dniu więcej» 1.05.2023 r. posiadałeś na swoich rachunkach oszczędnościowych, Moich celach oraz lokatach mniej niż 1 000 zł, możesz założyć online Cel z promocyjnym oprocentowaniem 8%. Jeśli złożysz wniosek w placówce lub mLinii, Twoje oprocentowanie wyniesie 6,5%
Podwyższone oprocentowanie będzie przysługiwało, gdy suma wpływów na konto w bieżącym miesiącu będzie wyższa co najmniej o 100 zł od sumy wydatków.

Oprocentowanie: 8%

Bank Millennium
Konto Oszczędnościowe Profit - promocja na nowe środki
Wymagane konto ROR: tak Bezpłatne przelewy internetowe: 1
Oprocentowanie promocyjne obowiązuje przez 91 dni od pierwszej wpłaty nowych środków. (data badania więcej» sald: 12 maja 2023):
- 6,00%,
- oprocentowanie premiowe 1,5% (oprocentowanie powiększa stawkę oprocentowania promocyjnego w danym miesiącu kalendarzowym w okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego, w przypadku spełnienia przez Klienta warunku min. 5 transakcji kartą debetową lub/i BLIK)

Oprocentowanie: 7,5%

Alior Bank
Konto Mega Oszczędnościowe (z premią)
Wymagane konto ROR: nie Bezpłatne przelewy internetowe: nielimitowane
Wyższe oprocentowanie dla nowych środków do 100 000 zł dla nowych środków, bez żadnych dodatkowych więcej» warunków (5%) lub do 100 000 zł dla nowych środków, jeżeli wykonasz 5 płatności kartą debetową na swoim koncie osobistym w danym cyklu rozliczeniowym w czasie trwania promocji (7%)

Oprocentowanie: 7%

Bank Pekao S.A.
Konto Oszczędnościowe w promocji
Wymagane konto ROR: tak Bezpłatne przelewy internetowe: 0
Podwyższone oprocentowanie do 100.000 zł przez 6 miesięcy od otwarcia konta. Promocja jest dostępna więcej» dla osób, które do tego czasu założą konto osobiste (Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium) oraz otworzą pierwsze Konto Oszczędnościowe

Oprocentowanie: 7%

Bank Pekao S.A.
Konto Oszczędnościowe Premium
Wymagane konto ROR: tak Bezpłatne przelewy internetowe: 0
Podwyższone oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Premium do wysokości kwoty 200.000 zł przez 6 więcej» miesięcy od otwarcia konta

Oprocentowanie: 7%

Santander Consumer Bank
Rachunek Oszczędnościowy
Wymagane konto ROR: nie Bezpłatne przelewy internetowe: nielimitowane
Do porównaniaSzczegóły
7,00% dla wszystkich środków do 50 000 zł
6,40% dla wszystkich środków od 50 001 zł do 200 000 więcej»
6,10% dla wszystkich środków pow. 200 000 zł

Oprocentowanie: 7%

Pokaż więcej ofert

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Promocyjne konta oszczędnościowe

Pod względem wysokości oprocentowania w skali roku przeciętnym kontom oszczędnościowym daleko do lokat – pod warunkiem, że rozpatrujemy standardowe oferty, dostępne dla każdego, bez dodatkowych warunków. W przypadku promocji odsetki, które możemy uzyskać, składając nadwyżki finansowe na oprocentowane rachunki, mogą przekroczyć zyski z najlepszych lokat.

Konto oszczędnościowe a ROR

Konto oszczędnościowe to jeden z najprostszych produktów oszczędnościowych, z którego chętnie korzystają zarówno konsumenci, jak i przedsiębiorcy. Podobnie jak rachunek osobisty (ROR) umożliwia przechowywanie pieniędzy w banku, z możliwością dopłat i wypłat gotówki w dowolnym czasie.

W przeciwieństwie do większości ROR-ów konto oszczędnościowe jest rachunkiem oprocentowanym. Od zgromadzonego na nim wkładu pieniężnego bank nalicza odsetki, które z regularnych okresach (co miesiąc, co kwartał, co dzień lub z inną częstotliwością – zgodnie z umową) dopisuje do kapitału zgromadzonego na koncie, a mechanizm ten nosi miano kapitalizacji. Wypracowane odsetki podlegają opodatkowaniu podatkiem od zysków kapitałowych (19%). Daninę w imieniu klienta odprowadza bank.

Jak wskazuje na to sama nazwa produktu, celem konta oszczędnościowego jest umożliwienie jego posiadaczowi regularnego oszczędzania. Z tego powodu do tego typu rachunku zazwyczaj nie bywają dostępne karty debetowe (choć zdarzają się wyjątki), skutkiem czego ze zgromadzonych pieniędzy można korzystać jedynie poprzez wcześniejsze podjęcie ich za pomocą przelewu lub wypłaty gotówkowej w kasie banku.

O ile każda wpłata na konto oszczędnościowe jest przez bank mile widziana, o tyle wypłaty podlegają zazwyczaj restrykcjom. Klient nie ponosi żadnych kosztów przeważnie tylko w przypadku pierwszej w miesiącu operacji wypłaty środków (czy to gotówką, czy przelewem). Jeśli podejmuje pieniądze po raz drugi lub kolejny, od transakcji zostanie naliczona opłata. Prowizja od wypłat z konta oszczędnościowego sięga przeważnie kilku złotych.

Podwyższone oprocentowanie dla nowych klientów

Jednym z rodzajów najczęściej występujących ofert specjalnych wśród kont oszczędnościowych są te dostępne tylko dla nowych klientów.

Promocje tego typu mają promować bank wśród osób, które jeszcze nie korzystały z jego usług, a często również aktywizować byłych klientów, którzy w pewnym momencie rozwiązali z nim wszelkie umowy, łączące obie strony. Oznacza to, że aby uzyskać status nowego klienta, nie trzeba być dla banku osobą anonimową. Regulamin każdej oferty specjalnej wymienia, jaki okres niekorzystania z usług banku uprawnia do założenia konta z podwyższonym oprocentowaniem . Najczęściej jest to rok lub dwa lata od chwili rozwiązania ostatniej umowy produktowej lub umowy produktów konkretnego typu (np. depozytowych).

Premiowe warunki zazwyczaj obowiązują przez pierwsze 3 do 6 miesięcy od przystąpienia do promocji (podpisania umowy) lub wpłaty środków na nowo otwarte konto. Po tym czasie oprocentowanie spada do poziomu zgodnego ze standardowym cennikiem banku.

Częstym elementem obowiązkowym dla uczestników promocji jest założenie konta osobistego. W niektórych bankach wymagane jest również zawarcie umowy o kartę debetową do ROR-u lub regularne zasilanie rachunku wpływami dochodów. By nie stracić prawa do bonusowych odsetek, konta bieżącego nie można zamknąć w okresie korzystania z premiowego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym.

Promocje na nowe środki

Drugą, równie istotną grupę ofert specjalnych, stanowią promocje na nowe środki. Mogą z nich korzystać wszyscy (nowi i obecni klienci), którzy wpłacą na rachunek oszczędnościowy więcej niż wynosiło saldo ich oszczędności w banku z dnia wskazanego w regulaminie promocji.

Jako nowe środki rozumiana jest przy tym nadwyżka ponad łączne saldo depozytów klienta w danym banku. Oznacza to, że wynik będzie uwzględniał nie tylko stan środków na koncie oszczędnościowym, ale również na lokatach i kontach osobistych, jakie miała dana osoba w dniu badania salda. Nie zostaną przy tym wzięte pod uwagę salda produktów kredytowych (pożyczek, kart kredytowych, limitu w koncie).

Jeśli kwota depozytów klienta w dniu odniesienia zmieniała się (np. rano wyniosło 5 000 zł, a po południu wzrosło do 8 000 zł), pod uwagę przy ustalaniu salda odniesienia dla nowych środków zostanie wzięta wartość obowiązująca na koniec dnia.

Limity i ograniczenia

Podwyżka oprocentowania, gwarantowana przez bank w ramach promocji konta oszczędnościowego, nigdy nie jest pozbawiona dwóch rodzajów limitów: czasowego i kwotowego.

O ile koniec okresu przystąpienia do promocji może nie być znany z góry (trwa do odwołania), o tyle w każdym regulaminie znajdziemy uściślony czas obowiązywania warunków specjalnych. Najczęściej każdy klient, który skorzysta z oferty, ma zapewniony ten sam okres naliczania wyższych odsetek (np. przez 3 miesiące od założenia konta). Rzadziej stosowana jest data graniczna, jednakowa dla wszystkich uczestników bieżącej promocji, niezależnie od tego, kiedy do niej przystąpili.

Premiowa stawka nigdy nie obowiązuje dla wszystkich środków, bez względu na ich ilość. Najczęściej dotyczy tylko salda do 10-20 tys. zł, chociaż można spotkać promocje z ograniczeniem maksymalnej kwoty objętej wyższym oprocentowaniem nawet do kilkuset tysięcy złotych. Odsetki od kapitału powyżej wskazanego limitu są naliczane po standardowej stawce, wymienionej w tabeli oprocentowania danego banku.

Szacując przyszły zysk z konta oszczędnościowego, założonego w promocji, warto mieć na uwadze, że reklamowane oprocentowanie będzie dostępne tylko przez krótki czas i dla salda do określonej wysokości. Jeśli udział w promocji wymaga spełnienia warunków mogących się wiązać z kosztami (np. opłaty za prowadzenie obowiązkowego konta osobistego), przed skorzystaniem z oferty warto się upewnić, czy przyszłe odsetki zrównoważą ewentualne koszty, na które możemy się narazić, zakładając rachunek w nowym banku.