Konta za 0 zł bez dodatkowych warunków: styczeń 2018

2018-01-22 14:20:00

W pierwszych dniach nowego roku zmniejszyła się liczba banków, które oferują bezpłatne konta osobiste bez dodatkowych warunków. Klienci, którzy nie lubią niepotrzebnych obowiązków, ograniczeń i zbędnych kosztów obecnie mają do wyboru już tylko 4 darmowe rachunki.

Prawdziwie darmowe konto to według nas nie tyle rachunek umożliwiający uniknięcie opłat za podstawowe usługi, ale rachunek, który zapewnia to bez dodatkowych warunków. Każde konto za 0 zł powinno wyróżniać:

- brak opłaty miesięcznej za prowadzenie konta,

- brak opłaty miesięcznej za obsługę karty debetowej,

- brak opłat za przelewy internetowe w PLN,

- możliwość bezpłatnej wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce.

Tyle zer w cenniku banku wystarczy, żeby posiadacz konta mógł z niego swobodnie korzystać, bez ponoszenia kosztów. I dokładnie takich rachunków jest aktualnie na rynku bankowym cztery. Jeszcze tydzień temu osoby poszukujące prawdziwie darmowego ROR-u (rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego) mogły wybierać spośród pięciu ofert, które zapewniały najwięcej korzyści bez dodatkowych wymogów. Niestety 10 stycznia z tego grona wykruszył się mBank, w którym wygasła promocja bezwarunkowo bezpłatnej karty do eKonta.

Idąc tropem poszukiwania jak najwyższych oszczędności, sprawdziliśmy, który z prawdziwie darmowych rachunków będzie zapewniać klientom najwięcej korzyści również za granicą. Ferie na nartach w Alpach, sylwester w Paryżu, wakacje pod palmami - Polacy coraz chętniej spędzają wolny czas za granicą. Spędzając urlop w obcym kraju, warto zapewnić sobie stały dostęp do gotówki, a niestety pobieranie jej z zagranicznych bankomatów zwykle wiąże się z prowizjami. O ile tej związanej z przewalutowaniem ciężko uniknąć, o tyle możemy poszukać konta, w ramach którego będzie można wypłacać pieniądze za granicą z jak najniższą (lub wręcz zerową) prowizją od transakcji. To właśnie ten koszt obraliśmy jako decydujący podczas sporządzania najnowszego zestawienia darmowych kont osobistych.

Najlepsze bezwarunkowo bezpłatne konta osobiste
styczeń 2018

Bank

Konto

Opłata za konto

Opłata za kartę

Wypłata z bankomatu krajowego
(przynajmniej z wybranych)

Wypłata z bankomatu zagranicznego
(przynajmniej z wybranych)

Bank BGŻ BNP Paribas

Konto Optymalne

0 zł

0 zł

0 zł

0 zł

Nest Bank

Nest Konto

0 zł

0 zł

0 zł

5 zł

Orange Finanse

Konto Osobiste

0 zł

0 zł

0 zł

10 zł

Idea Bank

Konto Idealne

0 zł

0 zł

0 zł

2%,
min. 10,00 zł

Źródło: Porównywarka Comperia.pl

Zwycięzcą styczniowej edycji bezwarunkowo bezpłatnych kont bankowych został Bank BGŻ BNP Paribas z Kontem Optymalnym. Posiadacze tego konta nie muszą spełniać żadnych dodatkowych warunków, żeby nie ponosić opłaty miesięcznej za prowadzenie konta. Bezwarunkowo darmowa jest również obsługa karty płatniczej. Za jej pomocą można wypłacać gotówkę w Polsce bez prowizji z sieci bankomatów BGŻ BNP Paribas i Planet Cash. Prowizji nie zapłacimy dodatkowo od podejmowania gotówki z zagranicznych bankomatów należących do grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance.

Konto zapewnia dostęp do nowoczesnej aplikacji mobilnej Gomobile, dzięki której można szybko wykonać przelew lub bez konieczności logowania sprawdzić w telefonie stan swojego konta bankowego. Dodatkową korzyścią dla klientów banku jest możliwość korzystania z oferty rabatowej u wybranych partnerów programu mamBONUS. By korzystać ze zniżek, wystarczy płacić za zakupy kartą debetową wydaną do Konta Optymalnego.

Rachunek można założyć w dowolnym oddziale banku lub przez Internet. Osoby, które otworzą konto do 31 marca 2018 r. i przystąpią do promocji "Mobilna Premia 2", mogą liczyć na zwrot nawet do 300 zł w ciągu roku. Za każdą płatność mobilną bank naliczy im bonusową złotówkę. Łączny zwrot może wynieść do 25 zł miesięcznie. Premia wypracowana w danym miesiącu kalendarzowym będzie przekazana na konto uczestnika promocji już 8 dnia następnego miesiąca.

Konto Optymalne to jedyny bezwarunkowo bezpłatny rachunek, który umożliwia darmowe korzystanie z wybranych bankomatów za granicą. Opłata za pobieranie gotówki poza terenem Polski w przypadku Nest Banku - znajdującego się na drugim miejscu rankingu - wynosi już 5 zł od transakcji (dla posiadaczy Nest Konta). Osoby korzystające z Konta Osobistego w Orange Finanse zapłacą za tę samą usługę z kolei dwa razy więcej: 10 zł. Najbardziej zagraniczna wypłata będzie obciążać kieszeń klientów Idea Banku, którzy pobierając gotówkę kartą do Konta Idealnego, muszą się przygotować na koszt rzędu 2%, min. 10 zł od transakcji.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam