Konta osobiste za 0 zł bez dodatkowych warunków: październik 2017

2017-10-26 13:47:00

Masz dość ciągłego pamiętania o różnych warunkach, których spełnienie zwolni Cię z opłaty za konto lub kartę? W takim razie do wyboru masz tylko 5 bezwarunkowo bezpłatnych rachunków bankowych – wynika z najnowszego rankingu kont osobistych, przygotowanego przez Comperia.pl.

Choć wiele banków udostępnia konta, które umożliwiają korzystanie z nich bez ponoszenia opłat, to w większości przypadków pojawiają się wymogi. Do najczęściej występujących warunków zwalniających z kosztów podstawowych usług, czyli obsługę konta i wydanej do niego karty, należą:

- warunek wpływów pieniężnych, czyli konieczność zasilania konta co miesiąc określoną kwotą (czasem wystarczy, że rachunku zostanie odnotowana jakakolwiek wpłata, choćby własna w dokonana w oddziale banku, w innych przypadkach musi to być konkretnie przelew od pracodawcy),

- warunek ilościowy transakcji bezgotówkowych kartą, czyli obowiązek jednokrotnego lub kilkukrotnego płacenia co miesiąc kartą w sklepach lub innych punktach usługowo-handlowych,

- warunek kwotowy transakcji bezgotówkowych, czyli konieczność wydania kartą w każdym miesiącu określonej kwoty (zwykle 300-500 zł), ale bez minimalnego limitu transakcji.

Osoby, które nie chcą być zobowiązane do ciągłego pamiętania o tych czy innych warunkach zwalniających z podstawowych opłat, nie stoją jednak na straconej pozycji. 0 zł za konto i 0 zł za kartę bez żadnych dodatkowych wymogów zapewnia aktualnie 5 banków.

Konto optymalne

Ranking darmowych kont osobistych październik 2017

Podczas opracowywania rankingu wzięliśmy pod uwagę koszty podstawowych usług powiązanych z kontem, z jakich korzystają klienci bankowi. Dodatkowo sprawdziliśmy, ile przyjdzie zapłacić osobie, która na zagranicznym urlopie lub w podróży służbowej do innego kraju zechce tam podjąć gotówkę z bankomatu.

 

Najlepsze bezwarunkowo bezpłatne konta osobiste
październik 2017

Bank

Konto

Opłata za konto

Opłata za kartę

Najniższa opłata za wypłatę z bankomatu w Polsce

Najniższa opłata za wypłatę z bankomatu za granicą

BGŻ BNP Paribas

Konto Optymalne

0 zł

0 zł

0 zł*
za wypłaty z bankomatów BGŻ BNP Paribas i Planet Cash za wypłaty z bankomatów BGŻ BNP Paribas i Planet Cash

0 zł*
*z bankomatów należących do grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance

Nest Bank

Nest Konto

0 zł

0 zł

0 zł

5 zł

Orange Finanse

Konto Osobiste

0 zł

0 zł

0 zł

10 zł

mBank

eKonto Standard w promocji

0 zł

0 zł*
*w ramach promocji brak opłaty za kartę przez 24M

0 zł*
*dla wypłat od min. 100 zł z bankomatów Planet Cash, BZ WBK i Euronet

10 zł

Idea Bank

Konto Idealne

0 zł

0 zł

0 zł

2%,
min. 10,00 zł

Źródło: Porównywarka Comperia.pl

 

Najtaniej z Kontem Optymalnym

Na pierwszym miejscu rankingu uplasował się BGŻ BNP Paribas z Kontem Optymalnym. Posiadacze rachunku nie tylko nie zapłacą za: prowadzenie konta, obsługę karty, standardowe przelewy internetowe w PLN i wypłaty pieniężne w Polsce z bankomatów banku i Planet Cash, ale mają też możliwość bezprowizyjnego pobierania gotówki za granicą - z bankomatów należących do grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance. W pozostałych przypadkach opłata wynosi 10 zł od transakcji.

Osoby, które zdecydują się teraz na założenie konta, mogą zyskać jeszcze więcej. Biorąc udział w promocji „Mobilna Premia”, można liczyć na bonus. Od każdej transakcji zrealizowanej przez aplikację mobilną bank wypłaci na konto klienta 1 zł (maksymalnie 25 zł miesięcznie). Premia będzie naliczana aż przez rok od przystąpienia do akcji.

Wniosek o konto można złożyć w oddziale, on-line lub na infolinii banku. W dwóch ostatnich przypadkach umowę otwarcia rachunku dostarczy kurier.

Uwaga na koszty za granicą

Na miejscu drugim zestawienia znalazł się Nest Bank z Nest Kontem. Choć w tym przypadku z bankomatów krajowych można wypłacać gotówkę bez dodatkowych opłat, to kosztu pobrania pieniędzy za granicą już nie unikniemy. Od każdej transakcji zostanie naliczone 5 zł.

Trzecie miejsce na podium należy do Orange Finanse dzięki ofercie Konta Osobistego. Choć rachunek nie wiąże się z opłatami za podstawowe usługi, to ponownie na dodatkowe koszty klienci narażani są za granicą. W przypadku tego rachunku opłata za pobranie gotówki z bankomatu poza Polską jest dwukrotnie wyższa niż w Nest Banku i wynosi 10 zł.

Podobne warunki cenowe do tych obowiązujących przy Koncie Osobistym w Orange Finanse zapewnia mBank na eKoncie Standard. Warto jednak podkreślić, że żeby nie płacić prowizji od wypłat z bankomatów w kraju trzeba pamiętać, by nie podejmować kwot niższych niż 100 zł (w przeciwnym razie standardowo obowiązuje prowizja 1,3 zł). Zasada ta dotyczy maszyn sieci Planet Cash, BZ WBK i Euronetu - w innych przypadkach podstawowa prowizja wynosi 7 zł.

Najlepszą piątkę zamyka Idea Bank z Kontem Idealnym. Choć w przypadku tego rachunku koszt pobrania gotówki z bankomatów za granicą również pojawia 10 zł (jak w Orange Finanse i mBanku), to jednak jest to tylko kwota minimalna - prowizja od każdej transakcji to 2%, co przy wypłatach na wyższe kwoty będzie generować wyższe koszty niż w bankach wymienionych na wyższych pozycjach rankingu.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam