Konta osobiste, na których można zarobić

2013-01-03 13:23:56

Banki robią, co mogą, żeby przyciągnąć do siebie klientów. Ponieważ darmowe konto osobiste przestało być czymś wyjątkowym, w ofercie niektórych instytucji pojawiły się rachunki, na których można zarobić. Jak to możliwe? Comperia.pl podpowiada.

Zamiast comiesięcznej opłaty dodatkowe wpływy na konto? To możliwe. Na rynku prężnie działają banki, które premiują swoich aktywnych klientów i udostępniają im usługę money back. Oznacza to, że jakiś procent wydatków, które ponieśliśmy w miesiącu trafi z powrotem na nasze konto. Jak duży? To już zależy od indywidualnej polityki banku. Comperia.pl przygotowała przewodnik po rachunkach z money backiem.

Konto osobiste Alior Sync

Alior Sync oferuje konto osobiste z 5 proc. zwrotem wydatków za zakupy w internecie w Polsce i na świecie. Premia nie jest naliczana za transakcje w zakładach bukmacherskich, kasynach, instytucjach finansowych, u brokerów ubezpieczeniowych, za usługi transportowe i przekazy pieniężne. Bank nie wprowadził maksymalnej kwoty zwrotu, promocja obejmuje wszystkie miesięczne wydatki.

Właściciel konta osobistego w Alior Sync nie ponosi żadnych kosztów z tytuły użytkowania rachunku. Bank nie pobiera opłat za jego prowadzenie, przelewy, wypłaty z bankomatów i użytkowanie karty. Wyjątkiem jest przelew przez telefon – koszt wynosi 5 zł.

MeritumKonto Zarabiające

Posiadacze MeritumKonta Zarabiającego, którzy odnotowują miesięczne wpływy nie mniejsze niż 1500 zł, mogą liczyć na zwrot 4 proc. wydatków na stacjach benzynowych. Maksymalnie można liczyć na premię w wysokości 30 zł miesięcznie.

Rachunek jest darmowy, pod warunkiem, że miesięcznie dokonamy płatności kartą na minimum 200 zł. Jeśli nam się to nie uda, bank pobierze opłatę za użytkowanie karty w wysokości 2 zł.

Millennium Konto Internetowe

Bank Millennium promuje płatności zbliżeniowe, dlatego też użytkownicy karty Millennium Maestro PayPass otrzymają 1 proc. zwrotu na konto sumy wszystkich transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą w danym miesiącu. Maksymalna kwota zwrotu w roku wynosi 760 zł.

Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta i przelewy. Użytkowanie karty kosztuje 3 zł, o ile nie dokonamy nią płatności na 100 zł miesięcznie. Minusem konta są opłaty za wypłaty z bankomatów innych niż macierzyste. Wypłaty z bankomatów BZ WBK i Cash4You kosztują 1 zł, a pozostałe 5 zł.

Bank BGŻ Plan Senior

Konto w banku BGŻ Plan Senior jest dostosowane do potrzeb i oczekiwań osób, które ukończyły 60 rok życia. Swoim klientom bank wypłaca premię w wysokości 1 proc. kwot wydanych kartą debetową w aptekach i sklepach z żywnością. Limit zwrotu wynosi 500 zł rocznie.

Jeśli w miesiącu klient wykona transakcje bezgotówkowe na min. 300 zł, bank nie pobierze opłaty za użytkowanie karty. W przeciwnym wypadku koszt wynosi 4 zł. Można również uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku, jeśli średnie saldo na koncie będzie wynosiło 2000 zł.

Eurobank Konto Classic

Z kolei eurobank daje swoim klientom możliwość zarabiania z programem Kupujesz - Zyskujesz, dzięki któremu bank zwraca 0,5 proc. od każdej transakcji bezgotówkowej wykonanej kartą debetową - nawet 750 zł w ciągu roku.

Opłata za prowadzenie rachunku wynosi 9 zł, ale może zostać zniesiona, jeśli klient zapewni stałe wpływy na konto w wysokości 1000 zł lub średnie saldo na rachunku, z uwzględnieniem lokat i kont oszczędnościowych, wynosi 10 tys. zł. Bank pobiera też opłaty za przelewy (min. 50 gr) i użytkowanie karty (chyba, że w miesiącu dokonamy 3 transakcji bezgotówkowych). Plusem są bezpłatne wypłaty z wszystkich bankomatów.

Millennium Dobre Konto

Posiadacze Dobrego Konta w banku Millennium otrzymają 3 proc. zwrotu z transakcji dokonanych kartą do konta w sklepach spożywczych, supermarketach i na stacjach paliw. Warunkiem przyznania premii są miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł oraz dokonanie przynajmniej jednej płatność kartą. Maksymalny zwrot to 50 zł miesięcznie.

Konto może być darmowe, jeśli co miesiąc będzie na nie wpływało 1000 zł i klient dokona minimum jednej płatności kartą. W przeciwnym wypadku zapłaci za prowadzenie rachunku 7 zł, a za użytkowanie karty 4 zł.

Getin Noble Bank Konto Słoneczne

Konto Słoneczne w Getin Banku premiuje zakupy w aptekach – klient otrzyma 5 proc. zwrotu od płatności bezgotówkowych dokonanych właśnie tam. Maksymalna kwota, którą może uzyskać to 25 zł miesięcznie. Rachunek przeznaczony jest dla osób po 55 roku życia.

Opłata za prowadzenie rachunku wynosi 7,99 zł. Może zostać zniesiona jeśli w ciągu poprzedniego miesiąca wystąpiły wpływy z innego banku w łącznej kwocie min. 500 zł, lub jeżeli zostały rozliczone transakcje bezgotówkowe kartami debetowymi wydanymi do rachunku na łączną kwotę min. 300 zł.

Alior Bank Konto Zakupowe

Użytkownicy Konta Zakupowego w Alior Banku mają zagwarantowany zwrot 1 proc. od każdej transakcji bezgotówkowej i płatności internetowej wykonanej kartą. Bank nie wprowadził żadnego limitu przyznawanej premii.

Miesięczne koszty związane z kontem wynoszą 12 zł – 7 zł za prowadzenie rachunku i 5 zł za użytkowanie karty.

Bank Zachodni WBK Konto Wydajesz&Zarabiasz i Konto na Obcasach

Konta Wydajesz&Zarabiasz i Konto na Obcasach w BZ WBK gwarantują zwrot 1 proc. płatności kartą Visa Wydajesz & Zarabiasz dokonanych w supermarketach, sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych. Maksymalny zwrot w miesiącu wynosi 500zł.

Opłata za prowadzenie każdego z tych rachunków to 7 zł miesięcznie. Klient może być z niej zwolniony w przypadku wpływów na konto w wysokości minimum 1000 zł. Koszt użytkowania karty to 5 zł miesięcznie.

Oferta banków w zakresie kont bankowych, na których można zarobić, jest bogata. Każdy może dopasować rachunek do swoich potrzeb i obserwować, jak co miesiąc na konto wpływają dodatkowe pieniądze… Autor: Marta Ośko
Comperia.pl

Marta Ośko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam