Konta dla specjalnych grup klientów

2010-09-02 14:02:26

Banki coraz częściej tworzą specjalne konta dla określonych grup zawodowych lub wiekowych.

Np. rachunki dla seniorów, konta dla dziecka czy studenta. Konto dla seniorów oferuje bank BGŻ. Może go założyć osoba, która skończyła 60-ty rok życia. Niestety za konto emeryt będzie musiał zapłacić 5 zł miesięcznie (w promocji przez pierwsze 6 miesięcy opłata wynosi 0 zł) oraz za każdy przelew, nawet ten realizowany przez Internet (1 zł).

Konta dla dzieci i studentów to stała oferta praktycznie każdego banku. Dziecko może założyć konto z pomocą rodzica lub prawnego opiekuna i w ten sposób edukować się w zakresie finansów. Prowadzenie konta z reguły jest darmowe. W ten sposób banki starają się wyedukować przyszłych klientów. Podobnie w przypadku kont dla studentów. Coraz częściej konto studenckie oferuje również kartę kredytową z niskim limitem. Tutaj bank już na poważnie stara się zatrzymać takiego klienta przy sobie. Konto i karta skutecznie może przywiązać do banku młodego człowieka na lata.

Ostatnio modne stało się tworzenie ROR-ów dla określonej płci-tak powstało Konto na Obcasach w BZWBK. Ma ono tak dobrane parametry, by odpowiadało jak najbardziej potrzebom płci pięknej. konto dla kobiet w BZ WBK oferuje zniżki w sklepach oraz specjalne pakiety ubezpieczeń, które stworzone zostały pod potrzeby tej grupy klientów. Pomoc fachowca, np. hydraulika? Nie ma problemu. Zapewne niedługo powstanie konto tylko dla mężczyzn-oni też mają specyficzne potrzeby…

Konta dla specjalnych grup klientów - czytaj dalej

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam