Koniec preferencyjnych kredytów

2008-07-03 00:00:00

Z końcem czerwca skończyły się promocje kredytów hipotecznych w ING Banku Śląskim, Kredyt Banku i Millennium.

W pierwszej połowie 2008 roku lekarstwem banków na słabnącą dynamikę sprzedaży kredytów hipotecznych były promocje. Te najciekawsze skończy się w czerwcu. ING Bank Śląski oferował kredyty, których marża wynosiła 0,5 pkt. proc. Co więcej, taka stawka obowiązywała bez względu na kwotę kredytu czy wkład własny kredytobiorcy. Od momentu wprowadzenia promocji ING Bank był liderem rankingów kredytów hipotecznych przygotowywanych przez Comperię.pl. 

Od lipca więcej zapłacą osoby, które zdecydują się na kredyt hipoteczny w Kredyt Banku. Wcześniej, w ramach promocji bank nie pobierał bowiem prowizji za udzielnie kredytu. Bank nie rezygnuje natomiast z oferowania ubezpieczenia na życie w cenie kredytu.

30 czerwca był też ostatnim dniem obowiązywania promocji kredytów refinansowych w Millennium. Bank oferował, dla kredytów zaciąganych z wkładem własnym powyżej 10 proc., maksymalną marżę 1 pkt. proc., choć klienci - w zależności od parametrów kredytu - mogli uzyskać jeszcze atrakcyjniejsze stawki. Nadal jednak bank nie pobiera prowizji za udzielnie kredytu refinansowego.
Prowizji nie zapłacą też osoby, które do 21 lipca złożą w Millennium wniosek o kredyt hipoteczny lub pożyczkę hipoteczną.

Do końca grudnia 2008 trwa promocja w BOŚ. Kierowana jest do nowych klientów, którzy założą w banku konto osobiste. Promocyjne profity to przede wszystkim niższa marża - 0,5 pkt. proc. dla kredytów złotowych i 0,6 pkt. proc. dla kredytów we frankach szwajcarskich. Żeby móc liczyć na takie stawki, trzeba jednak posiadać co najmniej 70-proc. udział własny w zakupie nieruchomości. Marża kredytu z niskim wkładem lub bez niego jest o 0,4 pkt. proc. wyższa. W okresie promocji bank pobiera 1 proc. prowizji, a wykupując dodatkowo ubezpieczenie na życie, można zaciągnąć kredyt na 50 lat.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam