Klienci oceniają... kredyt hipoteczny w DnB Nord

2009-07-29 00:00:00

Kredyt hipoteczny w ofercie DnB Nord znajduje się wysoko w rankingach Comperii. Mocne strony oferty to brak prowizji oraz obowiązkowych ubezpieczeń zwiększających koszt kredytu. Są jednak zastrzeżenia co do minimalnej kwoty kredytu oraz dostępności oferty. Nie wszyscy klienci mogli z kredytu skorzystać.

Parametry finansowe kredytu są najistotniejszym, ale nie jedynym elementem oferty świadczącym o jej atrakcyjności. Dla klientów ważne są kompetencje pracowników banku, szybkość i jakość obsługi. Dodatkowe aspekty oferty najlepiej mogą ocenić więc sami klienci, którzy twarzą w twarz stanęli przed doradcą czy procedurami bankowymi. Comperia pokazuje banki przez pryzmat opinii i komentarzy klientów. Trudno na ich podstawie zbudować obiektywny obraz banku, ale chcemy w ten sposób sprowokować dyskusję o jakości usług w poszczególnych bankach. Dzisiaj klienci oceniają  kredyt hipoteczny w DnB Nord.

DnB Nord – kredyt hipoteczny

Nie wszyscy otrzymali bez problemów kredyt w DnB Nord. Zaostrzenie przez banki wymagań stawianych kredytobiorcom niejednokrotnie były tematem dyskusji niezadowolonych klientów. Również w przypadku banku DnB Nord nie zabrakło osób mających zastrzeżenia do oceny zdolności kredytowej. Użytkownik Andi pisze: „DnB Nord udziela kredytów dla wybranych. Mimo moich niezłych zarobków doradca powiedział mi, że musimy mieć razem z żoną co najmniej 10 tys. zł netto, żeby zacząć rozmawiać (żona akurat nie pracowała), a i tak przyznawalność jest na poziomie ok. 40 proc., ale jak już ktoś dostanie to jest zadowolony (ja nie znam nikogo kto chwalił się kredytem w tym banku).”

Bank wyróżnia się na tle pozostałych brakiem prowizji za udzielenie kredytu. Nie wymaga również dodatkowych ubezpieczeń, które podnoszą całkowity koszt kredytu. Dario: „Ogólnie kredyt opłacalny, dowiadywałem się troszkę w jego sprawie i nie jest źle.”

Klienci zwrócili jednak uwagę na problem, jakim jest zakres obsługi w poszczególnych rejonach Polski. Nie wszędzie oferta banku jest po prostu dostępna. Niezadowolony: „Katastrofa - ciekawa oferta, ale jak zadzwoniłem do oddziału w Jaworze, to mi powiedzieli, że obsługują tylko jakiś mini region. Zadałem pytanie, kto obsługuje mój region i niespodzianka jak z Misia - regionu Legnicy, Wrocławia, Zgorzelca nikt nie obsługuje, tzn. wypchaj się pan. I jeszcze doradca mówi, że może coś, kiedyś z tym zrobią, bo bardzo dużo osób po reklamach dzwoni.”

Bank krytykowany jest również za stosowanie minimalnej kwoty kredytu. Koma: „Atrakcyjna oferta zwłaszcza z uwagi na brak prowizji, ubezpieczeń. Jednak po wizycie w oddziale w Katowicach okazało się, że nie udzielają standardowo kredytów poniżej 200 tys. zł! (dla LTV 80 proc.). Jak mi powiedziano, jedynie analityk biorąc pod uwagę konkretny przypadek może wydać decyzję o udzieleniu kredytu na niższą kwotę.” To istotna informacja dla klientów zainteresowanych kredytami o mniejszej wartości. Niektórzy będą musieli skierować swoje kroki do innego banku.

Spłacasz kredyt w DnB Nord lub składałeś do banku wniosek o kredyt? Co sądzisz o jakości obsługi i procedurach? Podziel się swoimi doświadczeniami dodając komentarz poniżej.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam