Klienci oceniają... kredyt hipoteczny w Deutsche Bank PBC

2009-06-18 00:00:00

Pomimo wysokiego miejsca w rankingach, jakie zajmuje kredyt hipoteczny Deutsche Banku PBC, jego klienci narzekają na zbyt wiele formalności, uciążliwe procedury oraz na długi czas oczekiwania na decyzję kredytową i uruchomienie kredytu. Plusem są konkurencyjne warunki finansowania. A Ty jak oceniasz kredyt hipoteczny w DB PBC?

Parametry finansowe kredytu są najistotniejszym, ale nie jedynym elementem oferty wpływającym na jego atrakcyjność. Dla kredytobiorców ważne są kompetencje pracowników banku, szybkość i jakość obsługi. Dodatkowe aspekty oferty najlepiej mogą ocenić więc sami klienci, którzy twarzą w twarz stanęli przed doradcą w banku. Comperia pokazuje banki przez pryzmat opinii i komentarzy użytkowników, a jednocześnie klientów banków. Trudno na ich podstawie zbudować obiektywny obraz banku, ale w ten sposób próbujemy sprowokować dyskusję o jakości usług świadczonych przez banki. Dzisiaj klienci oceniają kredyt hipoteczny w Deutsche Banku PBC.


Deutsche Bank PBC - kredyt hipoteczny

Na plus klienci oceniają obsługę i doradców, jednak wymagane dokumenty oraz niezbędne procedury banku to zdecydowany minus oferty. marcin: „Obsługa dość szybka - ale żądają góry dokumentów”. m.adam: Konsultant rzeczowy i miły, ale procedury bankowe skrupulatne do bólu”. Kasia: „Przy wniosku kredytowym zarobki za miniony rok do tyłu, w tym wszystkie nagrody, dodatki do pensji, wyciągi z konta za minimum ostatnie 3 miesiące. Czepiają się wszystkiego.”

Wielu użytkowników narzeka też na bardzo długie oczekiwanie na decyzję kredytową, co pośrednio może wynikać z pierwszego zarzutu pod adresem banku – skomplikowanymi procedurami. Rozczarowana: „Na decyzję zamiast 3 tygodnie czekaliśmy prawie 2 miesiące, musieliśmy podpisywać dodatkową umowę notarialną o przesunięcie terminu zawarcia umowy przeniesienia własności nieruchomości”. Leszek: „Doradca kredytowy obiecała, że podpiszemy umowę do 27 marca - nie podpisaliśmy jej jeszcze do dzisiaj (15 kwietnia), mimo że 31 marca otrzymaliśmy promesę kredytową. Co więcej, na dzień dzisiejszy bank nie jest w stanie podać konkretnej daty podpisania umowy!!!”

Pojawiają się też komentarze piętnujące zmianę warunków kredytu w trakcie podejmowania decyzji o jego przyznaniu lub konieczność podpisywania aneksów już w trakcie spłaty kredytu. Scorpio: „Moim zdaniem to wielce nie fair wobec klienta, że bank podnosi sobie marżę w trakcie rozpatrywania wniosku”. m.adam: „Warunki są zmienne w trakcie załatwienia, np. wycena zmieniła się o 20 proc., marża urosła o 0,1 proc.” Rozczarowana: Bank nałożył na mnie szereg wymagań, z wszystkich się wywiązywałam natychmiast! Bank natomiast nie wywiązał sie z żadnego z wstępnych ustaleń kredytowych - nie dotrzymał terminu dotyczącego podjęcia decyzji kredytowej, zmienił bez uzgodnienia z klientem okres spłaty kredytu oraz obniżył kwotę przyznanego kredytu!”

Wśród plusów klienci wskazują konkurencyjne warunki finansowania tle innych banków. OK: „Bank ma świetne warunki dla dobrze zarabiających i przy wysokim wkładzie własnym”. Robert: „Patrząc i reasumując wszystko w Deutsche Bank jest naprawdę w porządku co do klientów, a Ci którzy płaczą, bo CHF jest drogi, mogli zaciągnąć kredyt w PLN i płacić ratę o 30-40 proc. większą i nie mieć ryzyka kursowego.”

Spłacasz kredyt w Deutsche Banku PBC lub składałeś do banku wniosek o kredyt? Co sądzisz o jakości obsługi i procedurach? Podziel się swoimi doświadczeniami dodając komentarz poniżej.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam