Karty kredytowe dla najbogatszych. Prestiż czy wygoda?

2012-04-11 11:53:50

Banki doceniają zamożnych klientów i specjalnie dla nich przygotowują oferty kart kredytowych. Do najbardziej elitarnych kart kredytowych należą w Polsce karty Visa Infinite i MasterCard World Signia, co podkreślają nie tylko banki, ale również producenci tych kart.

Elitarność zaczyna się na wyglądzie (niektóre karty są projektowane przez słynne biura projektowe) a kończy na niewyobrażalnych limitach i korzyściach z użytkowania karty.

Warto także dodać, że określenie „plastik” w przypadku tego rodzaju produktu może być nietrafione jako że np.: Noble Bank oferuje kartę kredytową wykonaną w całości z metalu.

Dodatkowo, tak prestiżowych kart nie można zamówić na własne życzenie. Ich unikatowość objawia się tym, że to bank decyduje o tym czy danego klienta zaprosić do elitarnego grona klientów posiadających np.: karty MasterCard World Signia.

Karty MasterCard World Signia oferują między innymi banki Millennium, Citi Handlowy, BPH, Raiffeisen Bank, MultiBank, Noble Bank oraz Pekao S.A. Z kolei karty Visa Infinite dostępne są w Noble Banku i PKO Banku Polskim.

Na ile można się zadlużyć?

Limity zadłużenia na tego typu kartach ustalane są indywidualnie, ale mogą sięgnąć nawet miliona zł (Millennium Bank, Citi Handlowy, PKO BP i Noble Bank). Inne rozwiązanie zaproponował Raiffeisen Bank - w ogóle nie wprowadził górnego limitu, zależy on tylko i wyłącznie od zdolności kredytowej posiadacza karty.

Opłata za obsługę

Roczna opłata za obsługę karty waha się od 800 zł w PKO Banku Polskim i Raiffeisen Banku do 2 tys. zł w Millennium i Noble Banku. Opłaty mogą zostać anulowane pod warunkiem aktywnego użytkowania karty.

Z reguły zwracane są jeśli w ciągu roku klient dokona transakcji na kwotę min. 60 tys. zł (Noble Bank i Raiffeisen Bank) lub 90 tys. zł (MultiBank i Bank BPH). Niektóre banki (Millennium) zwalniają z opłaty klientów, którzy posiadają w tej instytucji konto w bankowości prywatnej.

Czy są jakieś korzyści?

Karty dla bogatych to nie tyklo prestiż - wiążą się z mnóstwem dodatkowych korzyści. Do przykładowych benefitów możemy zaliczyć:

Pakiety ubezpieczeń - w Polsce i za granicą. Np. W pakiecie z kartę Pekao MasterCard World Signia otrzymujemy ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, ubezpieczenie wynajmowanego samochodu, opóźnienia lotu i bagażu, zakupionych towarów oraz zagubienia kluczy.

Pakiety Assistance - Assistance w podróży, Assistance medyczny, czyli szereg usług oferowanych w przypadku nagłych wypadków

Pakiet Concierge - pomoc konsultantów banku przy relizacji określonych usług

World MasterCard Rewards - program lojalnościowy. Uzbierane punkty można wymieniać np.: na bilety lotnicze.

World Signia Partner Programme Europe - np.: podwyższenie standardu pokoju w wybranych sieciach hotelowych, preferencyjne godziny zameldowania i wymeldowania, gwarancje dostępności pokoju. Progam dotyczy także wybranych wypożyczalni samochodowych i samolotowych

Program Priority Pass - przepustka do około 600 ekskluzywnych saloników na lotniskach w ponad 100 krajach

Programy rabatowe - rabaty w sklepach, punktach usługowych

 

To tylko niektóre z korzyści posiadania najbardziej elitarnych kart kredytowych. Szczegóły oferty są przygotowywane i indywidualnie negocjowane z klientem. Zestawienie przykładowych kart dla najbogatszych możesz obejrzeć tutaj.  Marcin Zienkiewicz

Autor: Marta Ośko
Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam