Karta kredytowa w PKO-największy bank, najlepsza karta?

2009-11-03 13:13:43

Bank PKO BP ponownie jest największym bankiem w Polsce. Jego sieć oddziałów, liczba klientów, suma aktywów robi wrażenie. Tę markę zna każdy klient bankowości w Polsce, nawet jeśli z niej nie korzysta. A budzi ona wiele kontrowersji. Niezależnie od tego bank ten pełni ważną rolę w polskim systemie bankowym. Czy jego produkty są również ‘największe’ i najlepsze? Czy karta kredytowa PKO BP jest równie ‘wielka’ jak sam bank? Odpowiada Comperia.pl!

Zwykła karta kredytowa w PKO BP? Raczej nie

 
Jeśli interesuje Cię zwykła karta kredytowa to w PKO BP znajdziesz skromną ofertę. To dziwi bo przecież bank ten z racji swojego potencjału dotarcia do bardzo dużej liczby klientów, również tych o niższych wymaganiach co do karty kredytowej powinien właśnie w tym segmencie mieć bogactwo wyboru. A w tym przypadku bank posiada co prawda Błękitną Kartę kredytową, ale jest to płaska karta kredytowa a więc nie wszędzie będzie akceptowana. Jej maksymalny limit to 2 tys. zł.
 
 

 
 
 
Karta kredytowa srebrna i złota w PKO BP-masz w czym wybierać
 
Prawdziwa oferta kart kredytowych w PKO BP zaczyna się od kart srebrnych i złotych. Nie wiadomo dlaczego bank przyjął taką strategię sprzedaży kart. W każdym bądź razie karta kredytowa srebrna w PKO BP to ciekawy wybór-dostępnych jest 8 kart tego typu, w tym karty w systemie płatniczym VISA oraz MasterCard. Co ciekawe w srebrnej karcie kredytowej minimalny limit to 1 tys. zł a maksymalny to 30 tys. zł.
 
Karty kredytowe gold - aktualna lista
 
W przypadku, gdy szukasz złotej karty kredytowej to PKO BP daje wybór wśród 6 kart z min. Limitem 5 tys. zł. Maksymalny limit jaki możesz otrzymać to 50 tys. zł.
 
Karty kredytowe silver - aktualna lista
 
Jeśli szukasz większego limtu na karcie kredytowej to bank PKO BP proponuje do wyboru karty platynowej. W ofercie są 3 karty platynowej w tym bardzo prestiżowa karta Infinite z limitem 1 mln złotych! Ten rodzaj kart dostępny jest tylko w systemie płatniczym MasterCard.
 
 
Karta kredytowa VITAY w PKO BP-partner do tankowania
 
Jeśli tankujesz na stacjach Orlen to posiadanie karty kredytowej PKO BP z serii kart partnerskich może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Dzięki płaceniu tą kartą możesz zbierać dodatkowe punkty w programie  VITAY PKN Orlen.
Bank posiada po 2 karty partnerskie VITAY-srebrne oraz złote (w systemie Visa i MasterCard).
 
A co z ceną?
 
Karta kredytowa PKO BP nie jest w ogólnym rankingu kart, ani najtańsza ani najdroższa. W zestawieniu kart srebrnych znajduje się nawet w czołówce. W innych również co jak na bank, który w ogólnej opinii posiada drogie produkty bankowe jest dobrym wynikiem.

Chcesz podyskutować o kartach kredytowych i obanku PKO BP? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kartach kredytowych!

 

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam