Karta kredytowa Toyota Bank pod Rentgenem Comperii

2010-03-10 13:59:09

Czy często potrzebujesz krótkoterminowych pożyczek? Jeśli jesteś w stanie spłacić je w ciągu dwóch miesięcy, to dobrym rozwiązaniem może być karta kredytowa. Dziś na prześwietleniu naszym Rentgenem jest karta kredytowa Toyota Bank. Czy karta w banku kojarzonym z kredytami samochodowymi to dobre rozwiązanie? Sprawdź z naszym Rentgenem!

Toyota Bank jest niezwykle ciekawym bankiem. Nie posiada oddziałów w Polsce, w nazwie figuruje nazwa koncernu motoryzacyjnego… Bank ten oferuje jednak szeroką gamę usług finansowych. Spośród kart kredytowych Toyoty Banku do wyboru mamy 3 rodzaje:

 
-Toyota Black Pearl- karta zwykła
-Toyota Ice Rose- karta zwykła
-Toyota Double Gold- karta złota
 
Dwie pierwsze karty nie różnią się niczym poza wizerunkiem karty. Wszystkie karty dostępne w tym banku są dostępne tylko u jednej organizacji płatniczej- VISA.
 
Zestawienie najważniejszych cech kart kredytowych Toyota Bank:
 
 
Toyota Ice Rose
Toyota Black Pearl
Toyota Double Gold
Wysokość kredytu
1000-4000
4000-8000
Długość okresu bezodsetkowego
56 dni
56 dni
Oprocentowanie
19,5%
18,5%
Opłata za wydanie
48 PLN (4 zł miesięcznie)
48 PLN (4 zł miesięcznie)
Opłata za wznowienie
60 PLN
240 PLN

Źródło: Porównywarka finansowa- www.comperia.pl
 
Istnieje możliwość obniżenia opłaty za wydanie- wystarczy w danym okresie rozliczeniowym dokonać 4 transakcji kartą. Aby obniżyć opłatę za wznowienie do 0 zł saldo obrotów na karcie musi wynosić minimum 18 000 PLN dla kart Ice Rose i Black Pearl, a 36 000 PLN dla karty Double Gold.
Obydwie karty kredytowe Toyota Banku mają okres ważności równy 2 lata.
 
Dodatkowo Toyota Bank oferuje kilka pakietów ubezpieczeń dla posiadaczy kart kredytowych. Kolejną korzyścią posiadania kart tego banku jest zwrot do 3% zakupów dokonanych kartą.
 
Karty kredytowe Toyota Bank na tle konkurencji
 
W porównaniu do innych banków, zwykłe karty kredytowe Toyota Banku mają dość wysokie oprocentowanie, a sam bank nie zajmuje wysokich miejsc w rankingach. Natomiast złota karta znajduje się w pierwszej piątce kart tego typu pod względem oprocentowania. Jeśli jednak będziesz spłacał kredyt w terminie, oprocentowanie nie będzie Cię dotyczyć. Jeżeli dość często będziesz korzystał z kart Toyoty, ich koszt może wynosić 0 zł (istnieje przecież możliwość uniknięcia płacenia opłat za wydanie i wznowienie).
Dla aktywnych klientów karta kredytowa Toyoty Banku z pewnością będzie dobrym zakupem.
 
Znasz najlepsze karty kredytowe lub płatnicze? Podziel się swoją opinią na naszym forum o kartach kredytowych!
 
Comperia.pl

 

Ekspert Comperia.pl