Karta kredytowa przez Internet - sprawdź gdzie to możliwe!

2009-12-08 09:35:12

Już co czwarty Polak posiada kartę kredytową, zaś rynek tych produktów stale rośnie. Banki robią wszystko, aby jeszcze uatrakcyjnić swoje oferty i pozyskać nowych klientów. Obecnie coraz więcej z nich proponuje karty kredytowe przez Internet . Comperia.pl sprawdza, gdzie i na jakich warunkach można uzyskać wymarzony plastyk bez konieczności wychodzenia z domu.

W pierwszej połowie roku 2009 rynek kart kredytowych wyniósł ponad 10 milionów sztuk. Tak gwałtowny wzrost liczby wydawanych kart to przede wszystkim coraz elastyczniejsza polityka banków. Obecnie najprostszy plastyk można uzyskać już od 700 zł netto dochodu miesięcznie. Ponadto wydawane są także karty osobom nie posiadającym stałego źródła dochodu, np. studentom.

 
 Karty kredytowe przestały być zatem produktem luksusowym samym z siebie. W związku z tym banki szukają innych pomysłów na dalsze powiększanie grona swoich klientów. Jednym ze sposobów realizacji tego celu jest zdecydowane uproszczenie i skrócenie procedury uzyskania karty kredytowej.
 
Karta kredytowa przez Internet
 
Coraz więcej instytucji finansowych w Polsce oferuje klientom możliwość uzyskania karty kredytowej bez konieczności wychodzenia z domu. Formalności ograniczone do minimum, podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera, brak konieczności zakładania konta w banku – to główne atuty tej oferty. Banki, które jako pierwsze wprowadziły takie udogodnienia do swojej oferty produktowej mogą znacznie zwiększyć swój udział w rynku.
 
Gdzie mogę uzyskać taką kartę?
 
Obecnie jedynie siedem banków w Polsce posiada w swojej ofercie możliwość uzyskania karty kredytowej całkowicie przez Internet. Sześć z nich nie wymaga przy tym założenia konta w danym banku. W przypadku jednego prowadzenie takiego konta jest zaś całkowicie bezpłatne.
 
Karta kredytowa przez Internet – zestawienie banków.
 
 
1.       Toyota bank
2.       BZ WBK
3.       GE Money Bank
4.       Multibank 
5.       Millennium Bank 
6.       Deutsche Bank
7.       Getin Bank
8.       mBank (wymagane jest założenie bezpłatnego konta eKonto)-
 
Jak wygląda procedura?
 
W pierwszej kolejności za pośrednictwem serwisu internetowego danego banku wypełniamy wniosek o przyznanie nam karty kredytowej. Następnie bank dokonuje oceny naszej zdolności kredytowej na podstawie danych zawartych w formularzu. Jeżeli decyzja będzie pozytywna następnym krokiem jest podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera, który odwiedzi nas w domu o dogodnej dla nas porze. Po podpisaniu umowy musimy już tylko poczekać na przesłanie nam karty oraz jej aktywowanie.
Skorzystanie z pomocy Interntu jest zatem bardzo prostym i oszczędnym w czasie sposobem pozyskania karty kredytowej. Minimum formalności jedynie zwiększa atrakcyjność takiej oferty dla każdego z potencjalnych klientów.

 

Chcesz podyskutować o kartach kredytowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kartach kredytowych!
 
Comperia.pl

 

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam