Kalkulator, co koszty kredytu policzy - czyli ING Bank Śląski z myślą o klientach

2011-10-28 19:08:01

Istniejący na polskim rynku od ponad 20 lat ING Bank Śląski proponuje kredytobiorcom szeroką i całkiem atrakcyjną ofertę pożyczek. W celu dokonania wyboru tej najkorzystniejszej (a zarazem takiej, która będzie dostępna dla danego klienta), w internecie umieszczono specjalną aplikację - kalkulator kredytowy ING. Ale co właściwie można obliczyć za jego pomocą?

Zacznijmy od tego, że kalkulator kredytowy to nic innego jak specjalne narzędzie wykorzystywane przez banki w celu zbadania lub dokładnego wyliczenia, na jaką kwotę kredytu dana osoba może liczyć.

Sposób działania kalkulatora

Działa on w ten sposób, że po podaniu wysokości osiąganych przez nas dochodów oraz wysokości naszych miesięcznych obciążeń, algorytm matematyczny wyliczy maksymalną kwotę pieniędzy, której spłacanie nie będzie stanowiło większego problemu dla naszego domowego budżetu.

Dodatkowym atutem tego narzędzia jest jego dostępność, ponieważ tak naprawdę prosty kalkulator kredytowy można znaleźć na portalach bezpośrednio związanych z finansami jak i na stronach internetowych instytucji finansowych posiadających w swojej ofercie produkty kredytowe. Jednym z nich jest kalkulator kredytowy ING Banku Śląskiego.

Użyj kalkulatora. Oblicz…

Narzędzie to wylicza zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy, który w tej instytucji finansowanej byłby skłonny zaciągnąć kredyt hipoteczny. W celu uzyskania odpowiedzi na pytanie „Czy mam zdolność kredytową?” należy wpisać parametry pożyczki, która nas interesuje: kwotę kredytu, jego oprocentowanie i planowany okres spłacenia oraz wybrać dogodny rodzaj rat: malejące lub równe.

Zobacz: Kalkulator zdolności kredytowej

Ale na tym nie koniec. Aby aplikacja mogła wyliczyć naszą zdolność, musimy podać także inne dane - dotyczące naszej sytuacji finansowej. Systemowi ujawnić należy takie informacje, którymi na ogół nie lubimy się chwalić. Należą do nich m.in. liczba osób i cały dochód konkretnego gospodarstwa domowego, a także stałe wydatki ponoszone comiesięcznie na:

•    Składki ubezpieczeniowe
•    Utrzymanie mieszkania
•    Raty innych kredytów
•    Inne wydatki

Kalkulator prawdę Ci powie

W zależności od wprowadzonych danych użytkownik otrzyma jedną z dwóch odpowiedzi. Albo negatywną, informująca o tym, że nie posiada zdolności do spłaty tego kredytu, albo… pozytywną. Formułka tej drugiej brzmi: „TAK, z podanych powyżej danych wynika że posiadasz zdolność do spłaty tego kredytu”. Dodatkowo w takim przypadku na ekranie monitora pojawi się jeszcze zdanie: „Twoja maksymalna rata kredytowa wynosi: X PLN”.

Kalkulator kredytowy ING nie stanowi oczywiście wyroczni, ale daje pewien wgląd co możliwości uzyskania kredytu mieszkaniowego. Bardziej rzetelną symulację kredytową osoba zainteresowana otrzyma od pracownika banku, który ma dostęp do znacznie bardziej zaawansowanego „kalkulatora”, jakim jest systemu komputerowy mierzący tzw. scoring kredytobiorcy.

Ale kalkulator kredytowy ING to całkiem funkcjonalne i przydatne „narzędzie pierwszego kontaktu” z kredytem hipotecznym.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam