Jak sfinansować wyprawkę do szkoły? Najlepsze kredyty gotówkowe

2013-08-29 13:30:25

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim początek szkoły i duże wydatki dla rodziców. Szkolna wyprawka nie jest tania, a często trzeba ją kupić dla dwojga lub więcej dzieci. Zdarza się, że budżet domowy nie przewiduje takich obciążeń i trzeba sięgnąć po kredyt gotówkowy. Analitycy Comperia.pl podpowiadają, gdzie znajdziemy najlepszy.

Wrzesień to trudny miesiąc dla rodziców. Nie dość, że na trzeba przeorganizować codzienność po wakacyjnej przerwie, to jeszcze czekają ich spore wydatki. Zeszyty, książki, plecak, piórnik, długopisy, kredki… - lista rzeczy potrzebnych do szkoły jest naprawdę długa, a każda z nich kosztuje. Nie wszyscy mogą zapłacić za nie z własnych oszczędności, więc decydują się na kredyt gotówkowy. Zanim jednak zdecydujemy się na ten krok, warto przyjrzeć się ofertom banków i wybrać najlepszą.

Kredyt kredytowi nierówny

Parametrem, który pomaga określić, który kredyt jest korzystny jest rzeczywista stopa procentowa (RRSO). Jest to realna stopa oprocentowania pożyczki obliczona na podstawie całkowitego kosztu kredytu, tzn. z uwzględnieniem prowizji, ewentualnych ubezpieczeń lub innych opłat okołokredytowych. Im niższe RRSO, tym kredyt jest tańszy.

Trzeba mieć świadomość, że oferty banków znacząco różnią się między sobą. Załóżmy, że na wyprawkę szkolną dla dzieci potrzebne jest 2 tys. zł, które rodzice spłacać będą przez dwa lata. Przy takich parametrach najlepszy produkt proponuje bank BGŻ. Klienci, którzy zaciągną promocyjną pożyczkę gotówkową z ubezpieczeniem co miesiąc będą płacić do banku niespełna 95 zł, a RRSO zobowiązania wyniesie 12,69 proc. Dla porównania – najgorszy produkt oznacza miesięczne raty w wysokości prawie 213 zł i RRSO na poziomie 35,63 proc.

A najlepszy jest…

… wspomniany już bank BGŻ. Klient nie płaci prowizji za udzielenie kredytu. Kosztem dodatkowym jest ubezpieczenie - stawka wynosi 0,008196 proc. w stosunku dziennym. Oprócz tego, że kredyt ten jest najlepszy, niesie za sobą inne korzyści. Klienci banku BGŻ mogą skorzystać z 15 proc. rabatu na podręczniki w księgarniach internetowych Gandalf. Dodatkowo wszystkie osoby, które zdecydują się na zakup podręczników i dokonają płatności przelewem, kartą lub metodą PayPal nie poniosą kosztów przesyłki. Osoby zainteresowane tym produktem muszą się pospieszyć, ponieważ oferta pożyczki gotówkowej z ubezpieczeniem i bez prowizji obowiązuje tylko do 11 października 2013 r.

Drugie miejsce na podium zajmuje Getin Noble Bank. Miesięczna rata Kredytu Gotówkowego wynosi 94,49 zł, a RRSO zobowiązania 13,09 proc. Mniej niż 95 zł miesięcznie zapłacą również klienci ING Banku Śląskiego. RRSO Pożyczki pieniężnej bez Programu ubezpieczeniowego Bezpieczna Pożyczka Silver/Gold w ofercie "0 proc. prowizji" wynosi 13,24 proc.

Warto również pamiętać o wciąż aktualnych promocjach: „Gwarancja najniższego oprocentowania” w Banku Millennium i „Gwarancja Najniższej Raty” w Alior Banku. Klient, który zaciągnie pożyczki w tych bankach ma jeszcze 14 dni w Alior Banku i 30 dni w Banku Millennium na znalezienie atrakcyjniejszych warunków w innej instytucji. Jeśli pożyczkobiorca przedstawi formularz informacyjny z innego banku dotyczący pożyczki gotówkowej o lepszych parametrach, Alior Bank i Bank Millennium zmienią warunki udzielonej pożyczki i dostosują je do oferty konkurencji.

TOP 5 kredytów gotówkowych na 2 tys. zł,
okres spłaty 24 miesiące
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
Oprocentowanie rzeczywiste
Bank BGŻ
Pożyczka gotówkowa z ubezpieczeniem - oferta promocyjna
94,15
0,00%
12,69%
Bank Millennium Pożyczka Gotówkowa z Gwarancją Najniższego Oprocentowania
 
Alior Bank Pożyczka Gotówkowa z Gwarancją Najniższej Raty
Getin Noble Bank
Kredyt gotówkowy
94,49
2,49%
13,09%
Pożyczka pieniężna bez Programu ubezpieczeniowego Bezpieczna Pożyczka Silver/Gold w ofercie "0% prowizji"
94,61
0,00%
13,24%
Bank Pocztowy
Kredyt Gotówkowy Raz Dwa
95,05
3,00%
13,76%
Bank Pocztowy
Kredyt Gotówkowy Raz Dwa "Promocja Na Lato"
96,03
2,00%
14,94%
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Autor: Marta Ośko
Comperia.pl

Marta Ośko