28.01.2010, 07:18

Jak pożyczyć pieniądze na ferie, czyli najlepszy kredyt gotówkowy

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Uzyskanie kredytu gotówkowego nie stanowi problemu dla większości klientów banku. W większości przypadków wystarczy jedynie pozytywna historia posiadanego w danym banku rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego. Jak jednak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy i otrzymać pieniądze na ferie? Na co zwrócić uwagę, aby uzyskać jak najlepsze warunki? Comperia.pl pokazuje, gdzie obecnie uzyskasz najlepszy kredyt gotówkowy!
Kredyty gotówkowe to jedne z najprostszych form finansowania nieprzewidzianych wydatków. Uzyskane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, bez konieczności informowania o nim banku. Tak dogodne warunki pożyczki wiążą się jednak z wysokimi kosztami. Oprocentowanie najlepszych kredytów gotówkowych jest znacznie wyższe niż np. przeciętnej pożyczki hipotecznej. Ponadto, także wysokość prowizji za udzielenie kredytu bardzo często znajduje się na poziomie 5 proc. – maksymalnym przewidzianym przez ustawę o kredycie konsumenckim. Jak zatem wybrać najlepszy i najtańszy kredyt gotówkowy?
 
Od czego zależy oprocentowanie?
 
Oprocentowanie kredytów gotówkowych zależy głównie od naszej zdolności kredytowej. Niemniej jednak, na jego wysokość wpływa także nasza dotychczasowa historia kredytowa w BIK-u (Biuro Informacji Kredytowej) oraz comiesięczne wpływy na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w danym banku. Innymi słowy, jeżeli zechcemy zaciągnąć kredyt gotówkowy w banku, którego jesteśmy klientem, a do tego mamy relatywnie wysokie miesięczne wpływy na konto, to możemy uzyskać korzystniejsze warunki kredytu niż nawet osoba niebędąca klientem banku, która posiada wyższe od nas dochody.
 
Gdzie po najlepszy kredyt gotówkowy
 
Comperia.pl przygotowała ranking najlepszych kredytów gotówkowych, jakie można uzyskać na rynku, w obecnej sytuacji ekonomicznej. Pod uwagę wzięto dwa rodzaje kredytów. Pierwszy w wysokości 5 tys. zł zaciągany na okres 3 lat, drugi natomiast w wysokości 10 tys. zł, dla których okres spłaty wynosi 5 lat. Poniżej zaprezentowano pięć najlepszych kredytów gotówkowych w każdej z kategorii. Parametrem, według którego przygotowano zestawienie, jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wyliczana zgodnie z przepisami o kredycie konsumenckim. RRSO uwzględnia wszystkie koszty związane z zaciągnięciem i spłatą kredytu gotówkowego.
 
Najlepszy kredyt gotówkowy – zestawienie dla 5 tys. zł, 36 miesięcy
 
Lp.
Nazwa Banku
Rata kredytu
RRSO
Prowizja
1
170,81 zł
14,90 proc.
3 proc.
2
172,29 zł
15,59 proc.
3 proc.
3
SKOK Chmielewskiego
177,72 zł
18,13 proc.
4 proc.
4
Polbank
178,01 zł
18,27 proc.
0 proc.
5
Bank Gospodarstwa Krajowego
181,54 zł
19,93 proc.
4 proc.
 
Najlepszy kredyt gotówkowy – zestawienie dla 10 tys. zł, 60 miesięcy
 

Lp.
Nazwa Banku
Rata kredytu
RRSO
Prowizja
1
228,60 zł
14,04 proc.
3 proc.
2
ING Bank Śląski
231,72 zł
14,73 proc.
3 proc.
3
Lukas Bank
238,37 zł
16,18 proc.
5 proc.
4
SKOK Chmielewskiego
241,99 zł
16,97 proc.
4 proc.
5
Polbank
247,99 zł
18,27 proc.
0 proc.

Na podstawie powyższych zestawień można stwierdzić, że najlepszy kredyt gotówkowy można uzyskać już od ok. 15 proc. Różnice pomiędzy ofertami z pierwszej piątki są znaczne, co nie oznacza, że konkurencja jest niewielka. W drodze rozpatrywania indywidualnego wniosku klienta, bank może obniżyć np. prowizję za udzielenie kredytu, co znacząco wpływa na wysokość rzeczywistego oprocentowania. Warto zatem przed wizytą w banku zapoznać się z najlepszymi ofertami na rynku. Daje to nam znacznie lepszą pozycję wyjściową w trakcie negocjacji wysokości kosztów kredytu.

Miałeś problem z uzyskaniem kredytu w banku? Podziel się swoją opinią na naszym forum!
 
Comperia.pl
 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.01.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2760 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora