Jak otworzyć konto bankowe przez Internet?

2012-12-11 13:40:24

Chcesz otworzyć konto bankowe, a nie masz wolnej chwili, by pójść do oddziału banku? Instytucje proponują doskonałe rozwiązanie problemu – rachunek możesz założyć w dowolnym momencie przez Internet.

Większość banków oferuje obecnie możliwość założenia konta bankowego przez Internet. Comperia.pl podpowiada, co należy zrobić, by stać się posiadaczem rachunku bez konieczności wychodzenia z domu.

Najważniejsze - wybór optymalnego konta

Tu warto się chwilę zastanowić. Przed podjęciem decyzji należy odpowiedzieć sobie na pytania – jak będę korzystał z rachunku, przez Internet czy w placówce? Jakie będą wpływy na moje konto? Ile przelewów planuję wykonać? Jak często będę wypłacać gotówkę z bankomatu? Czy zależy mi na dodatkowych bonusach, jak moneyback, pakiety assistance czy ubezpieczenia…

Obecnie to banki walczą o klientów, więc wybór jest ogromny. Każdy może znaleźć rachunek, który będzie spełniał jego indywidualne potrzeby. Warto pamiętać, że darmowe konto przestało być czymś wyjątkowym, teraz na rachunku można nawet zarabiać. Przydatna przy podjęciu decyzji jest porównywarka kont osobistych.

Krok drugi - wypełnienie wniosku przez Internet

Najważniejsze już za Tobą – wiesz, które konto chcesz otworzyć. Teraz należy wejść na stronę internetową banku, który wybrałeś. Tam znajdziesz link do wniosku o otwarcie konta. Wypełnienie wniosku jest szybkie i proste- wszystkie czynności potrzebne, by prawidłowo to zrobić będą opisane w aplikacji.

We wniosku należy wpisać swoje dane- PESEL, serię i nr dowodu osobistego, nr telefonu i adres korespondencyjny niezbędny do doręczenia przesyłki kurierskiej. Przesłanie wniosku jest bezpłatne i do niczego nie zobowiązuje. Jeśli się rozmyślisz lub zdecydujesz na inną ofertę, w dowolnej chwili możesz zrezygnować.

Potwierdzenie danych

Kilka banków (m.in. Alior Sync i BGŻOptima) umożliwiają założenie konta bez konieczności podpisywania umowy. Dane, które zgłosiliśmy są weryfikowane za pomocą przelewu z banku, w którym już posiadamy konto.

Inne mogą telefonicznie potwierdzać dane, które wpisaliśmy we wniosku o założenie konta osobistego. Możesz również otrzymać SMS z danymi przesyłki kurierskiej, która zawiera umowę z bankiem.

Dostarczenie dokumentów

Wypełniając wniosek o założenie konta, podałeś adres, na który kurier przyniesie umowę i pozostałe dokumenty do podpisania. Termin dostarczenia dokumentów zostanie uzgodniony, żeby mieć pewność, że kurier na pewno zastanie cię w domu lub w pracy. Jeden komplet podpisanych dokumentów zostanie u ciebie, drugi zostanie odesłany z powrotem do banku.

Uruchomienie konta

Po podpisaniu umowy czekasz jedynie na uruchomienie swojego rachunku. Każde konto bankowe uruchamia się w inny sposób, by zrobić to poprawnie, dostaniesz odpowiednią instrukcję. Autor: Marta Ośko
Comperia.pl

Marta Ośko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam