Jak nie dać się bankowi na karcie kredytowej. Podpowiada Comperia.pl!

2009-12-08 13:59:56

W życiu nic nie jest za darmo i dotyczy to też „darmowych” kart kredytowych. Emisję plastikowego pieniądza bank nigdy nie wpisze w działalność charytatywną. Jednak w Twoim przypadku może będzie musiał odstąpić od tej zasady. Przeczytaj sposoby Comperii na to, jak nie dać bankowi zarobić na karcie kredytowej.

Karta kredytowa daje możliwość swobodnego zadłużania się w ramach udostępnionego przez bank limitu. Nie masz na koncie pieniędzy? Nieważne. Wystarczy, że dysponujesz kartą kredytową. Ta pozwoli na dokonanie właściwie każdej transakcji. Na kredyt.

 
Po pierwsze opłata za wydanie
 
Rzut oka na dostępne w ramach Comperii wyniki wyszukiwania kart kredytowych pozwala łatwo stwierdzić, że trudno o bank, który wyda kartę za darmo. Prowizja najczęściej wyniesie kilkadziesiąt złotych. Sporo. Jest jednak i dobra wiadomość. Coraz więcej banków oferuje karty kredytowe w ramach promocji bez opłat za wydanie. Szczególnie dla stałych klientów lub dla kupujących usługi danej instytucji w pakiecie. Chodzi na przykład o wzięcie kredytu hipotecznego czy otwarcie rachunku bankowego. Nasza rada? Szukaj ofert, gdzie za wydanie karty po prostu nie zapłacisz.
 
Po drugie roczny koszt obsługi
 
Na opłacie wstępnej rzadko się kończy. Bank będzie również zainteresowany pobraniem opłaty na koniec każdego roku użytkowania plastikowego pieniądza. Z drugiej jednak strony większość kredytodawców zwróci pobraną opłatę, o ile korzysta z karty w miarę intensywnie. Umowa określi średni poziom wykorzystania limitu kredytowego pozwalającego na zdjęcie kosztu. Weź ten fakt pod uwagę porównując oferty.
 
Szukasz karty kredytowej? Sprawdź karty kredytowe na naszej porównywarce!
 
Po trzecie ubezpieczenia
 
Do karty bank może dorzucić dwa typy ubezpieczeń. Po pierwsze te mocno z nią powiązane (na przykład na wypadek nieuprawnionego jej użycia) po drugie różnego rodzaju dodatki (na przykład ubezpieczenia zdrowotne). Oferty bywają atrakcyjne, jednak nie dla każdego odpowiednie. Dlatego niektóre banki pozwalają na rezygnację z ubezpieczeniowych usług, tym samym nie pobierają za nie opłat. Zastanów się, czy Tobie są potrzebne i czy chcesz za nie płacić?
 
Po czwarte odsetki
 
Nie zapłacisz odsetek, o ile spłacisz kredytowy limit w terminie. Musisz niestety trzymać się tej zasady jeżeli chcesz, żeby karta kosztowała się dokładnie 0 PLN. Brak spłaty zadłużenia to dodatkowy, często spory koszt. Dlatego trzymaj rękę na pulsie.
 
Karta kredytowa za darmo? Trudne, ale możliwe.
 
Chcesz podyskutować o kartach kredytowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kartach kredytowych!
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam