Jak czerpać korzyści z karty kredytowej? Podpowiada Comperia.pl!

2009-12-16 10:24:59

Każda karta kredytowa może być źródłem dodatkowych przychodów. Zaskoczony? Wystarczy precyzyjnie przeanalizować domowy budżet, wprowadzić pewien rygor w wydatkowaniu pieniędzy i optymalnie lokować bieżące nadwyżki. Jak to zrobić krok po kroku? Tłumaczy Comperia.pl.

Karta kredytowa umożliwia dostęp do nieoprocentowanego kredytu. W określonych umową terminach bank nie pobiera odsetek od zrealizowanych płatności. Dopiero po ich upływie zostają naliczane stosowne opłaty. Jak wykorzystać ten mechanizm z korzyścią dla siebie?

 
Nieoprocentowany kredyt to źródło zysków
 
Cały bankowy świat opiera się na procentach. Procenty in plus i in minus, od lokat i kredytów, na karcie kredytowej i na koncie oszczędnościowym, itd., itp.. Cała sztuka w tym, żeby w Twoim przypadku bankowcy częściej odsetki dodawali niż odejmowali. A to jest możliwe w wypadku umiejętnego wykorzystania kredytu na karcie kredytowej. Wystarczy, że z jej użyciem będziesz dokonywać transakcji a uzyskiwane w międzyczasie z innych źródeł dochody ulokujesz na najwyżej oprocentowanym na rynku koncie oszczędnościowym. Zawsze na czas dokonasz przelewu z oszczędności na spłatę karcianego debetu. W ten sposób zarobisz na odsetkach, co nie miałoby miejsca, gdyby zakupy na bieżąco były dokonywane z gotówki.
 
Dla przykładu…
 
Wyobraźmy sobie, że pierwszego dnia miesiąca otrzymujesz wypłatę w wysokości 3000 zł za poprzednie 30 dni pracy. Niech tego dnia zaczyna się okres rozliczeniowy na karcie kredytowej. Wierny wyżej zaprezentowanej logice lokujesz uzyskane od pracodawcy 3000 zł na koncie oszczędnościowym oprocentowanym 6% w skali roku. Wszystkie zakupy przez następne 30 dni będziesz dokonywać z użyciem karty kredytowej. Na koniec spłacisz narosły debet z konta oszczędnościowego. Na całej operacji zarobiłeś 15 zł, które zostały naliczone na koncie oszczędnościowym. I tak co miesiąc.

Porównaj najlepsze karty kredytowe na rynku!
 
Czy gra jest warta świeczki?
 
Być może 15 zł miesięcznie nie robi na Tobie wrażenia? Jednak rocznie jest to już 180 zł. Jeżeli ćwiczenie będzie wykonywane przez dwóch małżonków jednocześnie to mamy już rocznie 360 zł. Warto przy tym wspomnieć, że dla większych kwot transakcji zyski będą odpowiednio większe. A wprowadzenie planu w życie nie jest wcale uciążliwe. Wystarczy pamiętać o regularnym używaniu karty kredytowej i efektywnym wykorzystywaniu konta oszczędnościowego. Polecamy spróbować.
 
Chcesz podyskutować o kartach kredytowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kartach kredytowych!

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam