INVEST-Bank zmienia się w Plus Bank

2013-12-12 09:28:00

Nazwa INVEST-Bank znika z rynku. Pojawia się na nim z kolei Plus Bank. Co ta zmiana będzie znaczyła dla dotychczasowych klientów INVEST-Banku, i czym będzie Plus Bank? Pisze o tym porównywarka finansowa Comperia.pl.

W piątek 6 grudnia br. w Krajowym Rejestrze Sądowym zarejestrowano zmianę nazwy banku z INVEST-Bank na PLUS BANK. Poza nazwą, na razie nie doszło do innych modyfikacji, ale już w pierwszych miesiącach 2014 r. stan ten ma ulec zmianie.

Plus Bank - czyli co?

Plus Bank ma być wyjątkowym i nowoczesnym projektem biznesowym, łączącym ściślej bankowość z usługami telekomunikacyjnymi. Wszystko dzięki współpracy z Polkomtelem (operatorem sieci Plus) oraz Cyfrowym Polsatem (platformą satelitarną). Zresztą sama nazwa Plus Bank nie jest przypadkowa, nowe logo banku żywo przypomina logo operatora komórkowego Plus.

Jakie nowości, jakie fajerwerki szykuje Plus Bank? Szczegóły oferty mają być znane w pierwszym kwartale 2014 r. Można przypuszczać, iż pojawią się usługi łączące w sobie funkcjonalności z pogranicza bankowości i telekomunikacji (np. aplikacje mobilne, płatności mobilne). Zapewne bank będzie cenił lojalność - i klienci sieci Plus czy platformy Cyfrowy Polsat będą mogli korzystać z usług Plus Banku na preferencyjnych warunkach (i na odwrót - klienci Plus Banku będą taniej korzystali z usług Plusa czy Cyfrowego Polsatu). Bardzo prawdopodobne, czy wręcz pewne, że ze swoimi usługami Plus Bank w pierwszej kolejności wystąpi właśnie do milionów abonentów i użytkowników sieci komórkowej i telewizji cyfrowej. Nie ma jednak co gdybać - za kilka miesięcy przekonamy się, czym zaskoczy Plus Bank.

Należy przy okazji zwrócić uwagę, że Plus Bank będzie miał dostęp do szeregu szalenie istotnych danych. Z faktur z Plusa czy Cyfrowego Polsatu, albo gamy rozwiązań telekomunikacyjnych stosowanych przez użytkownika, wyczytać można sporo o sytuacji finansowej klienta i jego wiarygodności. Takie informacje w procesie personalizowania ofert kredytowych czy przyznawania pożyczek są nie do przecenienia.

Jaki ma to wpływ na dotychczasowych klientów INVEST-Banku?

Czy osoby posiadające konta osobiste, kredyty czy inne produkty finansowe w INVEST-Banku mają się czego obawiać? Jak zapewnia bank - nie, gdyż ich żadne negatywne konsekwencje zmian nie dotkną. Wszystkie umowy zachowują swoją ważność i nie wymagają żadnych aneksów i zmian. Takie same pozostaną także m.in. numery rachunków osobistych klientów banku, oraz dotychczasowe numery telefonów kontaktowych. Także karty płatnicze z nazwą i logiem INVEST-Banku nie wymagają wymiany, i będą honorowane do momentu utraty ich ważności.

Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Mikołaj Fidziński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam