ING Bank zwiększa oprocentowanie

2008-06-02 00:00:00

12 proc., czyli o 1 pkt. proc. więcej odsetek zapłacą osoby zaciągające kredyt gotówkowy bez zabezpieczenia.

Wyższe oprocentowanie dotyczy pożyczki gotówkowej o stałej stopie w ofercie standardowej bez zabezpieczenia udzielanej na okres do 36 miesięcy. Więcej zapłacą tylko stali klienci banku.
Bank tłumaczy podwyżkę chęcią zmniejszenia różnic oprocentowania pomiędzy pożyczkami udzielanymi na okres do 36 i 60 miesięcy.

- Zmiana jest kolejnym elementem realizacji naszej strategii wydłużania okresów kredytowania, umożliwiająca oferowanie klientom większych kwot kredytów przy niezmienionej wysokości raty. Ponadto podwyżka oprocentowania jest podyktowana koniecznością dopasowania naszej oferty do poziomu cen na rynku - mówi Tomasz Byczyński, dyrektor Departamentu Zarządzania Rynkiem Klienta Indywidualnego w ING Banku Śląskim.

Warunki udzielania pozostałych pożyczek nie ulegają zmianie. Oprocentowanie pożyczki w ofercie standardowej z zabezpieczeniem dla nowych i stałych klientów wynosi 8,25 proc. Odsetki od pożyczki bez zabezpieczenia dla nowych klientów wynoszą 15 proc., a koszt kredytu na oświadczenie to 15 proc. w skali roku dla stałych klientów i 19 proc. dla pozostałych.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam