Informacje o Volkswagen Bank

Volkswagen Bank Polska został utworzony na początku 1998 roku, działa na podstawie licencji bankowej udzielonej Decyzją Prezesa NBP nr 5/97 z dnia 29.12.1997 r. w sprawie utworzenia banku pod nazwą Volkswagen Bank Polska S.A. oraz Decyzją Przewodniczącego Komisji Nadzoru Bankowego z dnia 24.07.1998 r. w sprawie zezwolenia na rozpoczęcie działalności przez Volkswagen Bank Polska S.A. Swoją działalność operacyjną rozpoczął 30 lipca 1998 roku.
Firma wchodzi w skład Volkswagen Financial Services AG. 60% akcji banku znajduje się w posiadaniu Volkswagen Bank GmbH w Niemczech, 40% w rękach Kulczyk Pon Investment B.V. w Holandii. We współpracy z Volkswagen Bank Polska S.A. działają również Volkswagen Leasing Polska Sp. z o.o. oraz Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o.Obie te ostatnie spółki uzupełniają działalność banku wyposażając jego ofertę o rozwiązania leasingowe dla osób prowadzących działalności gospodarczą, czy firm oraz pełen zakres ubezpieczeń komunikacyjnych.

 Głównym obszarem działania  Volkswagen Banku jest udzielanie kredytów samochodowych na zakup samochodów wchodzących w skład koncernu Volkswagen. Dodatkowo pod marką Volkswagen Bank direct bank prowadzi działalność skierowaną do klientów indywidualnych i przedsiębiorców polegającą na oferowaniu rachunków bankowych oraz depozytów. Ta działalność banku Volkswagen rozpoczęła się w roku 2001. Z uwagi na brak oddziałów dostęp do usług odbywa się wyłącznie za pomocą zdalnych kanałów (Telefon, Internet).

W 2003 roku oferta Volkswagen Bank Polska S.A. została wzbogacona o nowe produkty: kredyt konsumpcyjny kierowany do klientów detalicznych, kredyt finansujący wyjazdy wakacyjne, oferowany w ramach zawartego porozumienia z Neckermann Polska Biurem Podróży Sp. z o.o. oraz ubezpieczenie na życie - Rentier Plus.

Kliknij i zobacz wszystkie wizytówki banków>>

Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.59 %
2
3.6 %
3
3.79 %
Kredyty hipoteczne