Informacje o Getin Bank

Informacje archiwalne
2012-03-09 14:41:49

Getin Bank jest bankiem uniwersalnym. Jego akcje (a właściwie grupy, do której należy) notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych. Getin Bank należy do Getin Holding, który oprócz tego banku posiada również udziały w Noble Bank, w firmach doradztwa finansowego, pośrednictwa kredytowego i leasingowych.

Getin Bank powstał na bazie Górnośląskiego Banku Gospodarczego, którego udziały należące do banku BPH zostały odkupione przez Getin Holding. Następnie Getin zakupił dodatkowo udziały w Banku Przemysłowym w Łodzi oraz przejął Wschodni Bank Cukrownictwa.

Getin Bank jest typowym bankiem uniwersalnym, który świadczy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i klientów instytucjonalnych. Sprzedaż kredytów hipotecznych Getin realizuje za pomocą marki Dombank, która poprzez sieć własnych oddziałów i współpracę z pośrednikami finansowymi realizuje sprzedaż kredytów hipotecznych. Do IV kw. 2008r. Dombank należał do ścisłej czołówki jeśli chodzi o wartość sprzedaży kredytów jak i dostępność rozwiązań w tym zakresie (kredytowanie do 100% wartości nieruchomości, oferta kredytów w złotych oraz w walutach obcych). W tej chwili Getin Bank zmienił strategię sprzedaży i dostępność kredytów hipotecznych wyraźnie spadła. Dombank oferuje w tej chwili tylko kredyty w PLN i to tylko do 90 proc. wartości nieruchomości.
Poza kredytami hipotecznymi Getin specjalizuje się w udzielaniu kredytów konsumpcyjnych (kredyty gotówkowe, samochodowe) oraz w ofercie lokat bankowych.

Sieć oddziałów Getin Banku to ponad 220 placówek oraz bardzo duża sieć punktów doradców kredytowych, którzy oferują produkty banku. Poza tradycyjnymi kanałami sprzedaży Getin coraz częściej wykorzystuje również bankowość elektroniczną jako źródło szybkiego i taniego pozyskania klienta. Oczywiście dostęp do rachunków może odbywać się w oddziale banku, poprzez Internet lub telefon.

Kliknij i zobacz wszystkie wizytówki banków>>

Ekspert Comperia.pl