Gdzie udać się po kredyt na drobny remont?

2012-04-13 10:35:09

Nadejście wiosny sprzyja decyzjom o odnowieniu mieszkania. Jeśli potrzeby nie są duże, kwestią jest na przykład tylko odmalowanie czy urządzenie na nowo jednego czy dwóch pokojów, 5 tysięcy złotych spokojnie powinno wystarczyć. W którym banku najlepiej zaciągnąć kredyt na taką sumę?

Gdzie udać się po kredyt gotówkowy na niewielki remont mieszkania czy domu? Który bank udzieli najatrakcyjniejszego kredytu np. na 5 tys. zł, ze spłatą rozłożoną na 12 comiesięcznych równych rat? Jak sfinansować pracę malarza, zakup farb i innych potrzebnych rzeczy, a może i nowej szafy, kanapy czy komody?

Najlepszą ofertę proponuje Getin Noble Bank. Jego kredyt gotówkowy MAX ma najniższe oprocentowanie, a dodatkowo nie zostanie pobrana prowizja za pożyczenie środków. Comiesięczne raty wyniosą ok. 436,50 zł. Łącznie po roku odda się więc kapitał i ok. 240 zł odsetek.

Wśród polecanych kredytów gotówkowych znajdują się także propozycje Eurobanku, Polbanku, ING Banku Śląskiego i banku Citi Handlowy. Tylko ten ostatni bank pobierze prowizję za udzielenie pożyczki. Będzie to koszt 50 zł, czyli 1 proc. wysokości kredytu.

Z kolei oferta Eurobanku wymaga założenia w instytucji rachunku osobistego konto online, oraz deklaracji przelewania na niego wynagrodzenia. Nie powinien być to jednak warunek zaporowy, bo nie dość że rachunek jest konkurencyjny i tani w obsłudze, to wygodniej jest spłacać z niego raty kredytu.

TOP5 kredytów na remont
 
Kredyty gotówkowe na 5 tys. zł na 12 miesięcy
Oferta
Rata
Getin Noble Bank - Kredyt gotówkowy MAX
436,56 zł
Eurobank - tani kredyt z kontem
443,08 zł
Polbank EFG - Kredyt na Miarę Korzystny
444,01 zł
ING Bank Śląski - Pożyczka pieniężna bez Programu ubezpieczeniowego
445,41 zł
Citi Handlowy - Pożyczka gotówkowa
446,30 zł
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Choć różnice w wysokości rat w najlepszych bankach nie są wysokie, warto mimo tego szukać najatrakcyjniejszej oferty. W końcu różnica 10 zł na każdej racie oznacza oddanie bankowi 120 zł odsetek więcej w okresie całej spłaty zobowiązania. A to (wręcz z nawiązką) tyle, ile kosztuje 5-litrowe wiaderko farby.

Wybór dobrego kredytu jest o tyle istotny, że niektóre banki, poza zaprezentowanym TOP5 kredytów gotówkowych, mają duże gorsze oferty. U rekordzistów miesięczne raty mogą wynieść nawet 485-490 zł. W połączeniu z nawet 5-procentową prowizją czy pakietami ubezpieczeń za udzielenie kredytu może to dać ponad 1 tys. zł całych odsetek. Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam