Gdzie najwięcej zarobisz na koncie oszczędnościowym? Najnowszy ranking

2012-05-07 10:50:20

Konta oszczędnościowe szybko zdobyły sympatię Polaków, którzy chętnie lokują na nich nadwyżki finansowe. Nic dziwnego, są bardzo wygodnym sposobem na pomnażanie oszczędności. Większość banków ma w swojej ofercie konta oszczędnościowe. Które jest najlepsze? Zapoznaj się z rankingiem przygotowanym przez analityków Comperia.pl.

Większość banków w ofercie depozytowej, oprócz lokat, ma również konta oszczędnościowe. Ich oprocentowanie jest porównywalne z oprocentowaniem lokat, a przewaga polega na tym, że nie trzeba zamrażać pieniędzy. W każdej chwili można wpłacić lub wypłacić środki z konta, bez utraty wypracowanych odsetek.

Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe? Pomocny może być ranking przygotowany przez analityków portalu Comperia.pl

Palma pierwszeństwa dla Deutsche Banku

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje db Konto Oszczędnościowe 24h z dzienną kapitalizacją odsetek w Deutsche Banku. Promocyjne oprocentowanie rachunku wynosi 8,10 proc. w skali roku i mogą z niego korzystać osoby, które po 1 grudnia 2011 roku otworzyły w banku Konto Osobiste dbNET. Dla osób, które nie mają konta osobistego, oprocentowanie nominalne wynosi 4,09 proc. Promocją objęte są środki do kwoty 10 tys. zł.

Raz w miesiącu użytkownicy db Konta Oszczędnościowego 24h mogą bezpłatnie przez Internet przelać pieniądze na dowolne konto w obrębie rachunków prowadzonych w Deutsche Banku. Pozostałe przelewy kosztują 8 zł, podobnie jak przelewy zlecane w oddziale lub przez telefon.

Od wszystkich oszczędności codziennie zostają naliczane odsetki, które następnie zostają przelewane na rachunek, zwiększający tym samym wysokość salda. Pieniądze na konto można w dowolnym momencie wpłacać i wypłacać, bez utraty naliczonych odsetek.

Miejsce drugie - BGŻOptima

Na drugim miejscu w rankingu uplasował się bank BGŻOptima ze swoim Kontem Oszczędnościowym. Przez trzy miesiące klienci banku mogą korzystać z promocji, w ramach której oprocentowanie rachunku wynosi 6,50 proc. w skali roku.

Na oprocentowanie 6,50 proc. mogą liczyć osoby, które po 6 kwietnia zasilą swój Rachunek Główny w BGŻOptima środkami do kwoty 40 tys. zł.. Pieniądze powyżej 40 tys. zł, podobnie jak i oszczędności wpłacone przed 6 kwietnia, będą oprocentowane na poziomie 5,8 proc. Odsetki na koncie kapitalizowane są co miesiąc.

Wszystkie przelewy dokonywane z Konta Oszczędnościowego są bezpłatne. Warto jednak pamiętać, że z racji tego, że BGŻOptima jest bankiem internetowym, nie ma możliwości wykonywania przelewów ani przez telefon, ani w oddziale.

Ostatni na podium – DnB Nord

Ostatnie miejsce na podium zajmuje Konto Oszczędnościowe w banku DnB Nord. Środki zgromadzone na rachunku są oprocentowane na poziomie 5,5 proc. w skali roku. Oprocentowanie nie jest zależne od wysokości salda na koncie.

Żeby otworzyć konto należy zasilić je kwotą 1 000 zł, nie ma jednak konieczności utrzymywania takiego salda. Wszystkie przelewy wewnętrzne przez Internet i telefon są bezpłatne, natomiast zewnętrzne kosztują 5 zł. Przelewy w oddziale są płatne, na rachunek wewnętrzny kosztują 5 zł, a zewnętrzny 9 zł.

Dużą zaletą produktu oferowanego przez DnB Nord jest to, że nie trzeba zakładać konta osobistego w tym banku, by stać się posiadaczem Konta Oszczędnościowego.

Pełen ranking kont oszczędnościowych można zobaczyć tutaj. Autor: Marta Ośko
Comperia.pl

Marta Ośko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam