• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zamknięcie konta w Banku Pocztowym

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Mona-L

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.9.2015 12:29
Mój dziadek miał dotąd konto w Banku Pocztowym, jednak wziął kredyt w Credit Agricole i tam też założyli mu konto. Prosiłam go o pokazanie mi papierów, które dostał i nie ma tam nic o zamknięciu konta w Pocztowym, choć w nowym banku twierdzili, że wszystkim się zajmą. Mimo wszystko kazałam mu iść osobiści do Banku Pocztowego i powiedzieć, że chce zamknąć niepotrzebne konto. I tu mam pytanie, czy odbywa się to bez większych problemów? Czy jednak lepiej, żebym poszła z dziadkiem?
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.9.2015 13:26
Mona-L napisał
Mój dziadek miał dotąd konto w Banku Pocztowym, jednak wziął kredyt w Credit Agricole i tam też założyli mu konto. Prosiłam go o pokazanie mi papierów, które dostał i nie ma tam nic o zamknięciu konta w Pocztowym, choć w nowym banku twierdzili, że wszystkim się zajmą. Mimo wszystko kazałam mu iść osobiści do Banku Pocztowego i powiedzieć, że chce zamknąć niepotrzebne konto. I tu mam pytanie, czy odbywa się to bez większych problemów? Czy jednak lepiej, żebym poszła z dziadkiem?


Dla pewności idź z dziadkiem. Gdy zmarł mi tato, chcieliśmy zamknąć konto (co prawda) w Aliorze, mimo iż został przedstawiony akt zgonu to dziady nie chcieli go zamknąć. 2 miesiące trwała sprawa, a opłaty za konto były naliczane normalnie. Wychodzi na to, iż działa to jak sekta:) nie da się z niej wyjść.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Mona-L

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.9.2015 15:03
Ja mam nadzieję, że aż takich problemów robić nie będą, gdybym miała możliwość, to na pewno bym z nim poszła, ale obecnie to musiałabym wziąć wolne, więc ewentualnie w ostateczności tak zrobię.
Ale czy bank może mu odmówić zamknięcia konta?
Jakie dokumenty powinien dostać, żeby było pewne, że konto jest zamknięte?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

3.9.2015 13:26
musi udać się do banku i złożyć stosowną dyspozycję, jak ją złoży to niech mu dadzą kopię (w razie reklamacji)

jeżeli na koncie saldo jest nieujemne to bank musi je zamknąć i ew. zwrócić środki z konta (wypłata w kasie lub przelew na konto w innym banku)
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

3.9.2015 16:51
Niektóre banki udzielając kredytu, zakładają klientom konta, które służą głównie do obsługi zadłużenia. Jeśli więc dana osoba nie potrzebuje dwóch kont, wtedy trzeba jedno zamknąć. Oczywiście, dyspozycję zamknięcia trzeba złożyć osobiście. Żaden inny bank w naszym imieniu tego nie załatwi. Należy więc iść do Oddziału, podpisać dyspozycję, podać nr konta do ewentualnego przekazania środków, które są jeszcze na koncie, dokonać fizycznej likwidacji karty do konta. Konto zamknie się po 30 dniach od momentu złożenia dyspozycji.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Alex

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.9.2015 8:05
To takie zamknięcie nie następuje od ręki?
Sam raz jak dotąd zamykałem konto i wydawało mi się, że zamknięto je od razu.
Aha, no i z tą kartą różnie bywa, niby było napisane, że mam ja mieć ze sobą i im oddać, ale nikt jej nie chciał i mam ją gdzieś do tej pory.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

4.9.2015 10:07
Stanisław Bińkiewicz napisał
Niektóre banki udzielając kredytu, zakładają klientom konta, które służą głównie do obsługi zadłużenia. Jeśli więc dana osoba nie potrzebuje dwóch kont, wtedy trzeba jedno zamknąć. Oczywiście, dyspozycję zamknięcia trzeba złożyć osobiście. Żaden inny bank w naszym imieniu tego nie załatwi. Należy więc iść do Oddziału, podpisać dyspozycję, podać nr konta do ewentualnego przekazania środków, które są jeszcze na koncie, dokonać fizycznej likwidacji karty do konta. Konto zamknie się po 30 dniach od momentu złożenia dyspozycji.


1. nie ma obowiązku założenia konta osobistego przy kredycie, bank nie może klienta do tego zmuszać, czasem warto bo jest promocja, ale jak ktoś nie chce to wystarczy konto techniczne do obsługi kredytu,
2. zdecydowanie dyspozycji zamknięcia konta NIE trzeba składać osobiście, to jedna z opcji, ale można też telefonicznie (ostatnio wydałem dwie takie dyspozycje chociaż nie każdy bank to dopuszcza) lub wysyłając do banku rezygnację na piśmie (list polecony),
3. oczywiście istnieje procedura przeniesienia konta z jednego banku do drugiego, składa się ją tylko w "nowym" banku (nie trzeba się fatygować do "starego") wśród dokumentacji jest pełnomocnictwo do zamknięcia konta, w ten sposób można sobie przenieść też (wraz z kontem) zlecenia stałe, polecenia zapłaty itp...
4. niektóre konta można zamknąć od ręki, a przy innych procedura trochę trwa, wynika to z regulacji obowiązujących w danym banku
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

4.9.2015 10:47
Ponieważ w tym miejscu mówimy konkretnie o koncie w Banku Pocztowym, to z regulaminu prowadzenia ROR dla osób fiz., rozdział XVII, paragraf 34, pkt 1, wynika, że "Posiadacz może rozwiązać Umowę w formie pisemnej pod rygorem nieważności, ww każdej chwili jej trwania z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia". Po co mamy pisać o innych, jeśli chodzi konkretnie o konto Banku Pocztowego.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Mona-L

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.9.2015 11:10
Czyli nie ma szans, że nowy bank zamknął konto za dziadka?
Bo już się bałam, że niepotrzebnie go wysłałam, żeby to sprawdzał, bo pogoda w ostatnich dniach nie jest fajna.
W niedzielę się do dziadków wybieram i zapytam, co załatwili w tej sprawie.
Dodam, że w papierach mają takie pismo, że przelew emerytury będzie przychodził na nowe konto. Jest to pismo z ZUS i załatwił to właśnie Credit Agricole, więc może rzeczywiście było to przeniesienie konta?
Mnie tylko martwi, że dziadek nie ma żadnego potwierdzenia, że stare konto jest już zamknięte i nie będą mu naliczać opłat.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

4.9.2015 11:25
Stanisław Bińkiewicz napisał
Ponieważ w tym miejscu mówimy konkretnie o koncie w Banku Pocztowym, to z regulaminu prowadzenia ROR dla osób fiz., rozdział XVII, paragraf 34, pkt 1, wynika, że "Posiadacz może rozwiązać Umowę w formie pisemnej pod rygorem nieważności, ww każdej chwili jej trwania z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia". Po co mamy pisać o innych, jeśli chodzi konkretnie o konto Banku Pocztowego.


pisemnie to nie znaczy osobiście więc wysłanie listu do banku będzie miało taki sam skutek

poza tym we wcześniejszej wypowiedzi padło stwierdzenie "niektóre banki", proponuję abyś nie wprowadzał pytających w błąd
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź