EnveloBank wprowadza możliwość logowania za pomocą biometrii

2020-03-27 12:27:04

EnveloBank wprowadza u siebie coraz popularniejszą metodę identyfikacji użytkownika, więc logowanie do aplikacji będzie ułatwione. Jakich urządzeń to dotyczy?

Już na dniach klienci EnveloBanku będą mogli skorzystać z opcji logowania za pomocą FaceID. Usługa ta dostępna jest jednak tylko dla klientów, którzy posiadają urządzenia końcowe z systemem iOS. Korzystając z FaceID nie tylko będzie można zalogować się do banku, ale także zatwierdzić przelew w kwocie do 1000 zł.

Aby włączyć ten sposób logowania i zatwierdzania przelewów, w pierwszej kolejności należy zdefiniować na urządzeniu Apple swoją mapę twarzy. W następnym kroku, po zalogowaniu do aplikacji EnveloBanku, należy przejść do Ustawień i wybrać ten sposób autoryzacji. W przypadku błędnej identyfikacji przy użyciu FaceID, użytkownik będzie dodatkowo zapytany o kod PIN.

Zmiany czekają także klientów korzystających z bankowości internetowej Pocztowy24. Tutaj logowanie także zostało uproszczone, ponieważ dodatkowa SMS-owa autoryzacja będzie wymagana jedynie raz na 90 dni.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam