Ekskluzywne konto osobiste - co można uzyskać „ekstra” od banku?

2011-10-12 11:28:43

Niby wszyscy posiadacze rachunków bankowych powinni być przez bank traktowani tak samo, ale dobrze wiadomo, że tak jest tylko w teorii. W praktyce między Iksińskim z wpływami na konto rzędu 1 500 zł, a Bogackim z zarobkami pow. 20 tys. zł i depozytami o wartości np. 250 tys. zł jest przecież wymierna różnica. Ten drugi jest cenniejszy dla banku i aby go przyciągnąć, należy zaproponować mu „coś ekstra”. W końcu zasila rachunek bankowy „ekstra” kasą.

Wraz ze wzrostem dostępności poszczególnych produktów bankowych i bogaceniem się niemałej części polskiego społeczeństwa rośnie także świadomość finansowa osób korzystających z usług bankowych. Wśród nich można także wyróżnić grupę szczególnie wymagających klientów, dysponujących również (poza wiedzą o finansach osobistych) większą ilością pieniędzy.

Dla takich właśnie osób, banki wprowadziły do swych ofert produkty, które niemal w 100 procentach pozwalają zaspokoić ich potrzeby. Mowa tu o ekskluzywnych kontach osobistych, a ściślej rzecz biorąc o usługach dodatkowych, na jakie mogą liczyć posiadacze takich rachunków.
 
Usługi dodatkowe dodawane do kont osobistych w wybranych polskich bankach (poniżej tylko fragment zestawienia: 3 oferty z wszystkich 12)
 
Nazwa banku
Nazwa konta
Usługi dodatkowe
Warunki
 
Pekao SA
Eurokonto Premium Plus
Opieka osobistego doradcy, Pakiet assistance, programy rabatowe, darmowe konta walutowe, złota karta debetowa
Aby otworzyć konto należy osiągać dochód 7,5 tys. zł lub zgromadzić aktywa powyżej 50 tys. zł.
 
Lukas Bank
Konto Premium
Pakiet assistance, złota karta kredytowa, pakiet ubezpieczeń
Opłata za konto pobierana gdy wpływy mniejsze niż 10 tys. zł.
 
Konto Aurum (opłata 20 zł)
Opieka osobistego doradcy, pakiet ubezpieczeń, indywidualne produkty bankowe
Opłata za konto pobierana gdy wpływy mniejsze niż 9 tys. lub zgromadzone aktywa mniejsze niż 300 tys. zł.
 
 
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl
 
 
Przede wszystkim standardem staje się opieka dedykowanego doradcy finansowego. Taka osoba jest odpowiedzialna za relacje na linii klient-bank. Głównym jej zadaniem jest doradztwo finansowe oraz wspieranie klienta w przeprowadzaniu wszelkich operacji bankowych.
Dodatkowo tacy klienci mogą skorzystać z bogatych pakietów ubezpieczeniowych. Obejmują one swym zakresem różnego rodzaju wypadki losowe typu: awaria samochodu, konieczność skorzystania z pomocy medycznej, czy też nieprzewidziane sytuacje domowe.
 
Na jeszcze więcej mogą liczyć klienci bankowości prywatnej (z ang. private banking), gdyż poza w/w usługami objęci są specjalnym wsparciem ze strony banków. Owo wsparcie może polegać na zarządzaniu majątkiem, optymalizacji podatkowej (tj. sposoby na to jak zgodnie z prawem unikać płacenia podatków) oraz specjalnie dla nich tworzone rozwiązania finansowe (np. fundusze inwestycyjne zamknięte).
 
Jednakże, aby w kilku zaledwie polskich bankach zyskać status „private’a” (czyt. „prajwata”), należy dysponować wolnymi środkami o wartości co najmniej pół miliona złotych. Dopiero mając okrągły milion można śmiało negocjować z bankiem warunki współpracy na prawie „równych” zasadach.
Aby zobaczyć pełny raport, kliknij tutaj.
Jacek Kasperczyk
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam